Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #31 üzenetére

    "Mi a helyzet El Salvadorban, a pék fixen tartotta a BTC-ben számolt árakat január óta?"

    Abban tartotta volna, ha nem dollárban denominálják az értékét és nem kell importálnia sehonnan semmit. Amíg a gazdaság többsége a dollárban meg az euróban hisz és abban számol el, addig hiába van véges mennyiség, csak egy volatilis commodity marad, mint az arany meg a többi.

    Amíg pedig a gyors meggazdagodást látják benne, nem azt, hogy függetlenné váljanak az egyre elnyomóbb rendszertől, addig mozogni is fog az ára, mert fosik mindenki, hogy háború meg válságok lesznek és ki ingatlant akar venni a BTC-jéből (ami a másik oldalon nem jelenik meg, mert fiat pénzre váltja, pl. dollárra, ami erősödött a háború óta), ki elszórakozni, fogyasztani, két végén égetni a gyertyát (ami inflációt gerjesztett), ez már csak egy ilyen dolog.

    Így működik a gazdaság, nincs itt semmi látnivaló. Inkább az volt a fura, hogy a covid óta eddig sikerült még elhúzni a dolgot és a háború kitörése jelentette az utolsó cseppet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #13 üzenetére

    A kisember szempontjából az egész élet ilyen, még egy ingatlanvásárlás is. Nem az van, hogy a tőkédet allokálod, mint a Monopolyban, hanem jó esetben az évtizedek alatt kuporgatott pénzedből veszel valahol ingatlant, ahol azt reméled, hogy a lokáció majd megvéd mindentől. Lesz munka, élhető lesz a környezet, nem lesznek barom szomszédok, stb.

    Sőt, már a szakmádat is így választod meg, hogy megtaláld a balance-ot a jó fizetés és aközött, amit el tudsz viselni. Vagy azt csinálod, amit szeretsz, de azért próbálsz profitérdeket belevinni, mert szenvedélyért és elhivatottságért nem adnak kenyeret a boltban és a rezsi sem fizeti be magát.

    "A bányászatot persze ki kell irtani a jelenlegi energiahiányos, klímakatasztrófás időkben, az nem is kérdés."

    Ha pont ez a kapzsiság fogja felgyorsítani az ITER-hez hasonló fejlesztéseket, akkor majd áldani fogod az eget, hogy 10 év múlva a Bezos-féle luxus űrutazás annyiba fog kerülni, mint most a fapados WizzAir jegy spanyolba meg vissza meg ingyen lesz az áram.

    DrKapocs: "A kripto olyan mint az orosz rulett, aki azt állítja, hogy tudja mi fog történni a piacon, az hazudik. "

    Ugyanezt ráhúzhatom arra is, hogy azt se tudja senki, hogy Putyin végül végső elkeseredésében ledobja-e az atomot, mindenkinek van sejtése, tippje kisebb-nagyobb súlyozással. A makrogazdaság már csak ilyen. De a tudósok sem tudják, hogy egy napkitörés az elkövetkezendő pár évben kinyírja-e az összes elektronikus berendezésünket-e, vagy végül nem lesz semmi, csak ők biztosították túl a dolgot, az újságírók meg elhozzák hetente a világvégét, mint anno 2012 körül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #33 üzenetére

    "És bizony ha jön egy rosszabb termésű év, még egy álom-kriptogazdaságban is lehet duplájába kerül majd az étolaj, liszt, kakaó, stb, azaz simán lesz infláció."

    Szerintem meg most kezdenek ébredezni az emberek, hogy mennyire Truman showba ültettek minket és mennyire az újságírók, média és a politikusok mondják meg, hogy milyen lett idén a termés, ami végül pillanatok alatt lecseng a gazdaság összes tagjának, így duplájára emelik az étolaj és egyebek árát.

    Az egész világ tőzsdésedik, ahogy globalizálódik minden és az információáramlás azonnalivá válik. Már csak real time digitális árcédulák kellenek, amikkel pillanaton belül is tudnak változni a termékek árai és el is jutunk a szép új világba.

    Soha nem állította senki az elején sem, hogy attól, hogy a véges kínálat miatt deflációs pénz, még valódi (nem gerjesztett) válságokkor nem lehet infláció. De az arra szolgál, hogy a termelést növeljük, hatékonyabbá tegyük. A kriptó megteremti az egységet az ember és az erőforrások között. Minden mindennel összefügg, nem függetleníti virtuálisan az embert a pénz, mint papírfecni által a gazdaság körforgásától. Nem hiszi azt a buta sötét átlagember, hogy az állam a semmiből tud pénzt teremteni, nem kér az államtól, mert tudja, hogy azt ő fizeti (plusz a kényelmi jutalék, amit az állam közben zsebretesz és a dolog adminisztrációs terhe), nem gyűlölködik a mellette lévő embertársával, mert tudja, hogy végső soron jobban függ tőle, mint az államtól, csak ezt ügyesen elmosta az állam.

    Nem hiszi azt, hogy a vásárolt termékekből keletkező szemét majd elvarázsolódik csodaországba és unikornisok fellegelik, majd szivárványt finganak belőle, hanem nagyon is itt marad és szennyezi a környezetet.

    Amíg az állami gyökerek pénzteremtési jogkörének vitorlájából nem fogja ki az emberek többsége a szelet, addig ők nem fogják feladni ezt a kényelmes pozíciójukat. Van bármi baja Matolcsynak, Yellennek, Lagardenak? Semmi. A semmivel zsonglőrködnek, maximum akkor szívnak, ha nagyon nagy lendületbe lökik az ingát és felhördül a nép, de akkor is védve vannak a nyilvános lincseléstől.

  • Penge_4

    veterán

    válasz -Skylake- #53 üzenetére

    "Kar eseten nincs kihez fordulnod,"

    Ez a világtörténelem legnagyobb hazugsága az Egyházzal kezdve, hogy mindig beígérték a főmajmok az alattvaló majmoknak, hogy ők garantálják nekik ezt vagy azt. Aztán amikor igazán nagy szar volt, akkor hamut szórtak a fejükre, mert csodát tenni nem tudtak. Istenke meg éppen nem ért rá.

    Aztán később rájöttek, hogy csinálni kell cirkuszt is a kenyér mellé és akkor meg tudnak oldani olyan problémákat, amiket ők idéztek elő, ezzel feltalálták a marketing nevű igen komoly tudományágat.

    Csak aztán itt is elszaladt a ló velük és ennek lehetünk most tanúi, amire nagyon igaz az az indiánoknak tulajdonított mondás, hogy a fehérember előbb-utóbb rájön, hogy az aranyat nem lehet megenni.

    Ahogy a BTC-t sem, de még mindig jobb egy független és korlátozott mennyiségű értékmérő, mint olyan, amit egy szűk elit (valahogy nem emlékeztet pár évszázaddal ezelőtti csuhás főméltóságokra, akik szintén tudni vélték, hogy mi a jó a többi embernek, csak ők Isten nevében tették ezt, a jegybankárok meg politikusok pedig a nép, közjó meg a "mi értünk hozzá, annyira, hogy még szakmán belül is ezért vitatkozunk, mint a lókupecek"-ra hivatkozva, végül belengetve a mindent eldöntő demagóg Joker érvet: "Hát lenne szívetek látni, ahogy tömegeket lakoltatnak ki vagy tömegek nem tudják megengedni maguknak a csirkefarhátat? Vagy nemzetgazdaságok mennek csődbe, mert az EU kamatot emel és az olaszoknak, görögöknek lőttek? Vagy Kínát hozzák megint helyzetbe, ha az USA-ban dőlnek be sorba a hitelekkel felpumpált cégek?"

    Kiszámoló Miklós (aki nagyon nem barátja egyébként a kriptopénzeknek) is megmondta, hogy el kéne már végre engedni az egészet, nem még tovább és tovább feszíteni, hadd égjen el a lufipénz, ha áldozat, akkor áldozat, ez van, de ennek se lesz jó vége.
    Viszont továbbra sem ilyen emberek irányítják a világot, hiszen a politikus a népszerűség alapján kerül megválasztásra, Mari néni meg tényleg biztonságot és stabilitást akar.
    Tehát a végkimenetel két irány lehet.

    1. Feltalálunk valami csodatechnológiát, amivel újabb gazdasági fellendülés lesz és megoldódnak a jelenleg megoldásra váró problémák.

    2. A gazdagok szépen lepattannak Marsra, űrállomásra, atombunkerekbe, a többiek pedig a végsőkig fognak hinni benne, hogy nem süllyedünk, mire észbekapnak, már késő lesz.
    Konklúzió: Nem jó az energiapazarlás, de nem is akkora ördögtől való dolog, amennyire fel van fújva. Jelenleg sokkal nagyobb problémáink vannak a világon, amiket így vagy úgy, de meg kéne oldani, ehhez pedig látnunk kell a valóságot, le kell venni a szivárványos safe space szemüveget és a REALITÁST, a KŐKEMÉNY VALÓSÁGOT látni.

    Az emberiségnek végre egy irányba kéne kormányozni a hajót, félretenni a viszálykodást, a BTC és a kriptó nem szent grál, csak egy megoldási lehetőség, ami mindenképp előbbre vinne, mint homályos háttérügyletekkel való pénzpiaci manipulációk, hogy "stabilitást garantáljanak" a politikusok.

    A világon, a természetben sehol nincs stabilitás. Minden egyensúlyra törekszik, ha az egyensúly felborul, akkor rögtön látod, hol a probléma. Egyből tudsz rá reagálni. Ha a politikus önös érdekből ezt újra és újra szőnyeg alá söpri, csak még a választásokig, csak még a következő ciklusig, csak-csak-csak, hátha megoldódik magától (nem fog), akkor már csak azt veszed észre, hogy felemeled a szőnyeget és olyan károkat látsz, amit el lehetett volna kerülni. Minél később, annál rosszabb.

Új hozzászólás Aktív témák