Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #31 üzenetére

    "Mi a helyzet El Salvadorban, a pék fixen tartotta a BTC-ben számolt árakat január óta?"

    Abban tartotta volna, ha nem dollárban denominálják az értékét és nem kell importálnia sehonnan semmit. Amíg a gazdaság többsége a dollárban meg az euróban hisz és abban számol el, addig hiába van véges mennyiség, csak egy volatilis commodity marad, mint az arany meg a többi.

    Amíg pedig a gyors meggazdagodást látják benne, nem azt, hogy függetlenné váljanak az egyre elnyomóbb rendszertől, addig mozogni is fog az ára, mert fosik mindenki, hogy háború meg válságok lesznek és ki ingatlant akar venni a BTC-jéből (ami a másik oldalon nem jelenik meg, mert fiat pénzre váltja, pl. dollárra, ami erősödött a háború óta), ki elszórakozni, fogyasztani, két végén égetni a gyertyát (ami inflációt gerjesztett), ez már csak egy ilyen dolog.

    Így működik a gazdaság, nincs itt semmi látnivaló. Inkább az volt a fura, hogy a covid óta eddig sikerült még elhúzni a dolgot és a háború kitörése jelentette az utolsó cseppet.

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #13 üzenetére

    A kisember szempontjából az egész élet ilyen, még egy ingatlanvásárlás is. Nem az van, hogy a tőkédet allokálod, mint a Monopolyban, hanem jó esetben az évtizedek alatt kuporgatott pénzedből veszel valahol ingatlant, ahol azt reméled, hogy a lokáció majd megvéd mindentől. Lesz munka, élhető lesz a környezet, nem lesznek barom szomszédok, stb.

    Sőt, már a szakmádat is így választod meg, hogy megtaláld a balance-ot a jó fizetés és aközött, amit el tudsz viselni. Vagy azt csinálod, amit szeretsz, de azért próbálsz profitérdeket belevinni, mert szenvedélyért és elhivatottságért nem adnak kenyeret a boltban és a rezsi sem fizeti be magát.

    "A bányászatot persze ki kell irtani a jelenlegi energiahiányos, klímakatasztrófás időkben, az nem is kérdés."

    Ha pont ez a kapzsiság fogja felgyorsítani az ITER-hez hasonló fejlesztéseket, akkor majd áldani fogod az eget, hogy 10 év múlva a Bezos-féle luxus űrutazás annyiba fog kerülni, mint most a fapados WizzAir jegy spanyolba meg vissza meg ingyen lesz az áram.

    DrKapocs: "A kripto olyan mint az orosz rulett, aki azt állítja, hogy tudja mi fog történni a piacon, az hazudik. "

    Ugyanezt ráhúzhatom arra is, hogy azt se tudja senki, hogy Putyin végül végső elkeseredésében ledobja-e az atomot, mindenkinek van sejtése, tippje kisebb-nagyobb súlyozással. A makrogazdaság már csak ilyen. De a tudósok sem tudják, hogy egy napkitörés az elkövetkezendő pár évben kinyírja-e az összes elektronikus berendezésünket-e, vagy végül nem lesz semmi, csak ők biztosították túl a dolgot, az újságírók meg elhozzák hetente a világvégét, mint anno 2012 körül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz t72killer #33 üzenetére

    "És bizony ha jön egy rosszabb termésű év, még egy álom-kriptogazdaságban is lehet duplájába kerül majd az étolaj, liszt, kakaó, stb, azaz simán lesz infláció."

    Szerintem meg most kezdenek ébredezni az emberek, hogy mennyire Truman showba ültettek minket és mennyire az újságírók, média és a politikusok mondják meg, hogy milyen lett idén a termés, ami végül pillanatok alatt lecseng a gazdaság összes tagjának, így duplájára emelik az étolaj és egyebek árát.

    Az egész világ tőzsdésedik, ahogy globalizálódik minden és az információáramlás azonnalivá válik. Már csak real time digitális árcédulák kellenek, amikkel pillanaton belül is tudnak változni a termékek árai és el is jutunk a szép új világba.

    Soha nem állította senki az elején sem, hogy attól, hogy a véges kínálat miatt deflációs pénz, még valódi (nem gerjesztett) válságokkor nem lehet infláció. De az arra szolgál, hogy a termelést növeljük, hatékonyabbá tegyük. A kriptó megteremti az egységet az ember és az erőforrások között. Minden mindennel összefügg, nem függetleníti virtuálisan az embert a pénz, mint papírfecni által a gazdaság körforgásától. Nem hiszi azt a buta sötét átlagember, hogy az állam a semmiből tud pénzt teremteni, nem kér az államtól, mert tudja, hogy azt ő fizeti (plusz a kényelmi jutalék, amit az állam közben zsebretesz és a dolog adminisztrációs terhe), nem gyűlölködik a mellette lévő embertársával, mert tudja, hogy végső soron jobban függ tőle, mint az államtól, csak ezt ügyesen elmosta az állam.

    Nem hiszi azt, hogy a vásárolt termékekből keletkező szemét majd elvarázsolódik csodaországba és unikornisok fellegelik, majd szivárványt finganak belőle, hanem nagyon is itt marad és szennyezi a környezetet.

    Amíg az állami gyökerek pénzteremtési jogkörének vitorlájából nem fogja ki az emberek többsége a szelet, addig ők nem fogják feladni ezt a kényelmes pozíciójukat. Van bármi baja Matolcsynak, Yellennek, Lagardenak? Semmi. A semmivel zsonglőrködnek, maximum akkor szívnak, ha nagyon nagy lendületbe lökik az ingát és felhördül a nép, de akkor is védve vannak a nyilvános lincseléstől.

Új hozzászólás Aktív témák