Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Biggeszkij

    aktív tag

    Kissé fárasztó a vita, hogy mely típusokról koppintotta a formatervét a LETV.

    Hát, nézzük!

    1. iPhone 6 Plus
    Szemből nézve: fém ház (stimmel), lekerekített sarkok (a LETV kisebb rádiuszt alkalmazott, szubjektív véleményem szerint ez elegánsabb, az Apple "szappantartósabb" formájú), a kijelző alatti és feletti sáv az iPhone-on sokkal vaskosabb (ez is kevésbé elegáns), és teljesen más elosztásban tartalmazza a funkciónyílásokat és a gombot. Maga a kijelző az iPhone-nál meg sem közelíti a készülékház szélét, míg a LETV-nek szinte kávája sincs... Hátulról az antennán kívül semmi sincs ugyanott. Ez kétségkívül másolás, azonban miért ne lehetne, ha ez az elrendezés bevált egy fémházas, tehát árnyékolt telefonnál. Tehát gratulálok, annyiban hasonlít, mint én Tina Turnerre...

    2. HTC M9 Plus
    Ez sokkal inkább hasonlít. Fém ház - stimmel. Ennek majdnem kiér addig a képernyő oldalon, mint a LETV-nek. A sarkok lekerekítése inkább az iPhone-ra hasonlít, nagyobb a rádiusz. Alul-fölül keskenyebb a sáv, azonban a funkciónyílások jóval nagyobbak, zsúfoltabb hatást kelt. Hátulnézetben mindkettő letisztult, már-már csupasz, de azért itt is van különbség pl a led villanó elhelyezésében. Szóval ez kétségkívül hasonló, de koppintásnak akkor nevezném, ha letakart logóval nem tudnám megkülönböztetni őket. Nos, ezeket meg tudom.

    3. Huawei Ascend Mate 7
    Igen-igen. Azzal az apró különbséggel, hogy - ha a képek alapján jól látom - a Hua-nak nincsenek hardveres funkciógombjai alul. Hátul pedig teljesen más...

    Szóval biztos lehetne horogkereszt, vagy Dávid-csillag alakú mobilokat is gyártani, hisz azok nagyon egyediek lennének. Szerintem a hardveres technológia jelenlegi szintjén ez a forma nagyjából a funkcióknak megfelel. Nem kívántam fikázni egyik fenti típust sem, mindegyik egy-egy technológiai műremek, bármelyiket elfogadnám. De kár egy fórumnak csak erről szólnia. Hozzáröffenésemet vitazárónak, nem vitaindítónak szántam...

    Íme, lehet hasonlítgatni:

    "Ne legyél hős! A hősök ostobaságokat csinálnak és meghalnak." (Daenerys Targeryen)

Új hozzászólás Aktív témák