Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz chipesz #24 üzenetére

    "Az univerzális appok léte valóban jó ötlet, megkönnyíti a programozó dolgát."

    Igen jó ötlet, mert tényleg nagy terhet (és költséget) venne le a fejlesztők válláról, ha az appot csak egyszer kéne megírni, és csak a GUI-t (jobban mondva UI-t, mert azért nem csak grafikában vannak különbségek a felhasználói I/O interface-ben) kéne testre szabni az egyes felhasználói végeszközökre.

    Hiszen így óriási összegeket megtakaríthatnának a fejlesztők, miközben elérik egyszerre a PC, a tablet és a telefon (vagy későbbiekben akár játékkonzol, vagy okostévé) használók tömegét is, minimális többletköltséggel.

    Egy a gáz itt, jelen esetben nem hatalmas tömegeket tudnak így elérni a fejlesztők, hanem a PC felhasználók kb 10%-át (ekörül lehet az aktuális metro-ready Win8.X használók aránya) , az okostelefon felhasználók kb 4%-át, és a tablet használók kb 5%-át.

    Hát én megértem azt a fejlesztőt, aki ezeket a részesedési adokat nézve inkább azt mondja, hogy inkább fejlesztek külön egy Windows desktop appot, amivel elérem a PC-használók 95%-át, és egy androidos appot, amivel meg elérem az okostelefonok 80%-át, és a tabletek 70%-át, és ha még belefér még a büdzsébe, akkor kitolok egy iOS-es appot is, és így már tényleg lefedtem kb 95%-ot a PC-piacon, a tablet, és a smartphone piacon is... Lehet, hogy a fejlesztési költség "némileg" magasabb, de a megcélzott felhasználói bázis sokszoros...

    Mondhatja ugyan a MS a fejlesztőknek, hogy két éven belül domináns (vagy legalábbis meghatározó) szerepben lesznek a tablet, a telefon, és a PC piacon is, ezt 10 éve még el is hitte volna neki az iparág feltétel nékül. Azóta viszont történt egy és más, aminek következtében - nem teljesen jogalap nélkül - megrendült a feltétlen fejlesztői bizalom a MS iránt. Ha ezzel a koncepcióval 10 éve állt volna elő a MS, mindent tarolt volna, ma valószínűleg se Symbian, se iOS, se Android nem lenne a piacon, maximum lélegeztetőgépen léteznének. Ehhez képest sikerül alaposan elkúrniuk egy b*szott nagy történelmi esélyt...

Új hozzászólás Aktív témák