Hirdetés
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Nothing Phone (2) - több, mint elsőre látszik
Új hozzászólás Aktív témák
-
7Heads Drago
veterán
Hátha már a cikk szerint megy rajtuk a tesztelés akkor az jönni is fog. Mint ahogy a már bejelentett telok is mehetnek a droid vonalon tovább. ( a kitolt dátumig)
Én is pont leszarom a főverziókat. Nálam a mate 10 nél carabb lett, mint volt. És ez nem csak a Huaweire jellemző.
Érdekes hogy pl a windowsnál nem volt kötelező a főverzió update, a teloknál muszáj volt ezt a nyakunkra hozni... Igy garantálva biztosra a telocseréket. -
válasz
7Heads Drago #255 üzenetére
A linkelt cikkekben is azt írják, nem biztos, hogy valóban meg is kapják a frissítést.
Persze nyilván jó riogatni az átlag embereket.
Ki riogatja őket?
-
7Heads Drago
veterán
-
nozs23
addikt
válasz
bagkri01 #244 üzenetére
Persze, hogy nem kicsi, mert Kína óriási.
Szerintem a Japán szám sokkal megdöbbentőbb (ez nem darabszám, hanem bevétel). Nagyjából a fele a Kínainak, de Kínában több mint 10x akkora a népesség. -
bagkri01
őstag
-
nozs23
addikt
válasz
AxBattler #240 üzenetére
jól tudom, hogy az Apple készülékek egyik legnagyobb piaca pont Kína?
Nem. Attól függ mit veszel egyik legnagyobb piacnak. Elsődleges USA, aztán Európa, majd Kína párban a maradék Ázsiával és Japánnal. Tehát olyan borzasztó kiemelkedőnek nem mondanám. Fontosnak fontos, ahogy az összes többi.
-
Aryon87
félisten
válasz
AxBattler #228 üzenetére
Természetesen veheted a Huaweit, a jelenlegieket nem érinti a mostani cirkusz, az Android Q is jönni fog. Az újabb modelleknél lehet majd katyvasz, de nem lesz azokkal se baj, csak itt lassan már világvégét jövendölnek..
1.5 hónapos P30Pro tulaj vagyok, a balhé előtt 1 nappal hoztam ki a telefont, és nem bánom, hanem használom vígan. -
Ha biztonsági frissítések érkeznek rá, akkor nekem a 9-es droid is megfelel vagy' 3-4 évig. Nem vagyok power user.
Here’s the list of eligible devices that will get the EMUI 10/Android 10 Q [Updated]
-
válasz
AxBattler #228 üzenetére
Az attól függ. Ha az lesz az első kérdésed a fórumában, hogy mikor jön már a droid10 a telóra, akkor ne Huaweit vegyél. Ugyanis HA beindul minden tiltás akkor nem kapnak újabb android főverziót a Huawei telefonok. Minden más esetben vedd meg nyugodtan, mert a forgalomban levő telefonokat más hátrány nem éri.
-
Üdv!
Akkor csak röviden kérdezném, mert már nem igazodok ki ezen az egészen: érdemes még Huawei készüléket venni?
Csak mert kinéztem pár modellt, de ez a cirkusz eléggé elbizonytalanított... -
#16820480
törölt tag
válasz
7Heads Drago #225 üzenetére
Mondjuk az sem igaz, hogy bárki csak úgy szerkeszthetné a wikit. Próbáld meg átírni mondjuk a kérdéses szócikket, meglátjuk mi lesz
-
#16820480
törölt tag
válasz
7Heads Drago #223 üzenetére
Azt amúgy nézted, hogy amire válaszolt ebben a hsz-ben, az többek közt szintén wikire linkel, meg egy olyan magánblogra, ahol a wiki-t screenshtolta ki az illető forrásként?
-
válasz
Hieronymus #219 üzenetére
Persze, mert te már tudod a tutit.
Nem tudok semmit, nem is írtam semmi ennek ellentmondót.
Egy teljesen biztos. Addig nem helyezik át a termékgyártást, amíg máshol jelentősen drágább az előállítás.
Valószínűleg ezért délkelet-ázsia országokat tekintenek lehetséges célpontoknak.
-
"Gondoltam, hogy csak tippelgetsz, hogy mi lesz a jövőben."
Persze, mert te már tudod a tutit.
Pedig neked még emlékezned kellene az assembled in Mexico időszakra, amikor minden Mexikóból érkezett.
Egy teljesen biztos. Addig nem helyezik át a termékgyártást, amíg máshol jelentősen drágább az előállítás. A ritka földfémek problémáját elméletben már több topicban sikerült megoldani. Gyakorlatilag évekre vagyunk attól, hogy bármelyik ország komolyabb kitermelésbe tudjon kezdeni, konkurálva Kínával. -
bagkri01
őstag
Ezt csak megtippelni lehet szerintem. De logika van benne. Ha kivonulnak a gyártók Kínából akkor más országban kell összeszereltetniük a cuccost és ha nem akarják, hogy a minőség rovására menjen a dolog akkor India, az afrikai országok kilőve....ergo olcsóság kilőve. Ha végfelhasználói ár a megnövekedett logisztikai költségel és összeszerelési, esetleg kompnens gyártási költségek miatt a végfelhasználói ár nő mondjuk 20%-al, akkor idővel csökkennek az eladások. Megnövekedett kiadások, csökkenő bevételek...innen már nem kell szerintem tovább írnom...persze ez is csak spekuláció. Nem véletlen spórolnak a gyártók akár egy állapotjelző leden is...sok kicsi, sokra megy. Ha pedig nem mennek majd úgy az eladások a megnövekedett ár miatt, akkor a gyártók úgy fogna visszakúszni Kínába és még az ottani gyártók diktálhatnak is a kialakult helyzet miatt.
-
vicze
félisten
Onnan, hogy Kínában és Tajvanon van az elektronikai gyártás 90+%-ka. Azért vitték oda a végső összeszerelést, mert így volt a logisztika a leggazdaságosabb. Attól, hogy az utolsó lépés máshol van, a termék komponenseinek a nagy része mind Kína.
Elég egyszerűen megnézheted, mennyire lövöldözök a nagyvilágba: Szedj szét bármit, ami "Maid in bárhol" és elektronika, majd nézd meg hol készült a belseje...
-
vicze
félisten
Igen persze, mert a ODM-ek Kínában gyártanak. De gyakorlatban nem az történik, hogy a HP bezár egy gyárat Kínában(mert nincs olyanja), hanem egyszerűen egy másik Foxconn, Quanta, Compal stb. lokáción fog esetileg megtörténni az összeszerelés utolsó fázisa, így rákerülhet a Madin in Kukutyin... Pont ahogy a Nokia is úgy volt Maid in EU/Hungary, hogy rápattintották a műanyag házat a PCB-re, azt jó napot. Végső soron nem volt olyan alkatrésze, ami nem Kínában készült volna.
Lehet ilyen kamu Maid in-t csinálni semmi gond(tele ilyennel a világ), de köze nem lesz ahhoz, hogy az alaplap ugyan úgy Kínából fog jönni, szinte minden alkatrésszel együtt.Van itthon nem egy TV gyár. Szerinted a LCD a PCB és minden egyes komponens hozzájuk hol készül?
Itt van mellettem egy Maid in UK termék pár hete jöttek szerelni, minden elektronika China felirattal volt...
-
#16820480
törölt tag
Az úgy néz amúgy ki, hogy vannak az emberek, akik hazafiasak többnyire, illetve a jelenlegi kormányuk is ezt az irányt támogatja, és van néhány megamágnás cégtulajdonos, akik meg a pénz után futnak. Ezek ütköző érdekek, az érvényesítésükben meg mostanában sajna inkább a cégek állnak nyerésre.
-
-
vicze
félisten
válasz
szabyka95 #204 üzenetére
Cégek engedéllyel kérhetnek VPN, hogy végezhessék a munkájukat. Ezek ugyan úgy monitorozva vannak, mivel olyan szolgáltatót engedélyeznek csak akik ezt lehetővé teszik.
Illetve lehet saját belső VPN-nük, ez se gond. De ez mind céges környezet, és nem magánemberre vonatkozik.(#205) azbest: Ott a probléma, hogy találgatsz valós tények helyet... Egy cég saját belső VPN-jét használhatja, amennyiben az IP-je nem tiltott, és miért lenne. Képzeld a mi céges VPN-ünk is működött Kínából gond nélkül, és sima OpenVPN(bár L2-es). Őrület...
-
azbest
félisten
válasz
szabyka95 #204 üzenetére
az igazság félúton lehet, találtam is egy cikket erről [link]
Viszont gyanítom, hogy a nemzetközi cégek nem feltétlen kínai vpn-en át érik el az otthoni titkos technológiai dolgokat. Például a taiwan-i, koreai, japán, amcsi cégek. Szóval kivételek, egyedi engedélyek is biztosan vannak a cégek számára.
-
#16820480
törölt tag
A tűzfaluk azért létezik, hogy hatékonyan és akadályok nélkül tudják helyettesíteni a külső információkat belső propagandával. Remek példa a történelem hamisításuk (kulturális forradalom? nem volt. tiananmen? nem volt. átnevelőtáborok? nincsenek...), de akár a PUBG kilövése is, amit ugye egy saját, enyhén hazafias játékkal helyettesítettek.
Meg lehet egyébként kerülni a tűzfalat VPN-nel, amikor éppen működik. Persze, aki kimegy 1-2 hétre és éppen működik neki, az utána hirdeti, hogy mennyire egyszerű, de eleve ott kezdődik, hogy a VPN appok le vannak takarítva a kínai app store-okból, és már évek óta a helyi online áruházak sem árulhatnak elérést, a VPN szolgáltatók weblapjai pedig tiltva vannak. Szóval nem egyszerű beszerezni és előfizetni sem (mert kínaiként nem feltétlen rendelkezel külföldön is elfogadott bakkártyával, amivel fizetni tudnál). Aztán ha be is szerezted, akkor is ott a probléma, hogy a legtöbb szerver iszonyat lassú, és folyamatosan le is lövöldözik őket (letiltják IP szerint gondolom a tűzfalban), ami helyettesítése eltart egy ideig a szolgáltatóknak (lelőni meg 2 perc igazából). Arról nem is beszélve, hogy már évek óta kb csak a dupla titkosítású (stealth-VPN-nek elnevezett) protokollt tudó cuccok mennek, az l2tp, pptp és openvpn nem is tud csatlakozni. Dupla titkosítással általában működik, de stabilnak nem stabil: néha órák, máskor percek kérdése, hogy szakad a kapcsolat, aztán lutri, hogy újra tudsz-e csatlakozni vele (képzeld úgy, mintha betárcsázós modemmel akarnál netezni, hogy néha valaki felemelgeti a vezetékes telefont, amitől megszakad a vonalad). -
janeszgol
félisten
Azért a VPN sem mindenható. Egy zárt világban, mint a kínai vagy az orosz (saját DNS, elvágva a hálótól) simán lehetne szűrni a titkosított adatfolyamot. Kína már csak a megfigyelés és monitorozás miatt is meg tudná ezt engedni magának.
Szóval szerintem kártékony a Kínai Nagy Tűzfal, mint anno is a Kínai Nagy Fa(i)l.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ma Találkozott és megbeszélt a kínai és az amerikai elnök, ezután Trump azt nyilatkozta, hogy a Huawei megint kaphat amerikai alkatrészeket. De még nincs lefutva a történet.
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest