Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • net84

    őstag

    válasz Lacc #5 üzenetére

    Részben igaza van mindkettőtöknek (hármótoknak). A terület nagyon fontos az IT-ban (mint sok más helyen is). Rám anno furcsán néztek, hogy hülye vagyok, diploma helyett dolgozni megyek (2 szakmai bizonyítvánnyal)? Jó 50%-os morzsolódással potyogtak ki ezek az emberek 2-3 év alatt. Aki maradt, lediplomázott és multinál szépen csengő nevű állása van. Igaz hülye az általános infóhoz és másik multinál is kb. a nulláról kezdhetné a dolgot, de ott jó jó helye és fizetése van. Nekem ehhez a szinthez kicsit több idő kellett, azonban el merem magamról mondani, hogy egy 200+ főt foglalkoztató, 10+ telehelyes vállalkozás teljes IT rendszerüzemeltetését el merem vállalni úgy, hogy panasz se legyen rám...
    A szakmai tapasztaltom sokszínűsége már nagyobb hátrány, mint a diploma hiánya. Legutóbb egy középvezetői pozícióra való jelentkezésem azért utasították el, mert a vezetői tapasztalatom nekik erre sok (inkább a még formálható, saját ízlésükre alakítható embert keresnek vezetőnek). Diplomás pozikra amúgy is szemrebbenés nélkül be szoktam adni a jelentkezésem :DDD .

    Az oktatásra pedig: belülről (nem tanulóként) tapasztalhattam meg a felsőfokú és általános képzésben tevékenykedő tanárok/oktatók szakmai felkészültségét. Siralmas. Elméleti oldalon még rendben van. Némelyik nekem is tud újat mutatni. De a gyakorlati oldal siralmas.
    Én azt tapasztaltam, hogy az általános iskolában kezdik kiölni a gyerekekből az IT iránti érdeklődést (régen még azért ment a megismertetés), majd az egyetemen a tölteléktárgyakkal, amivel 2-4 félévig rostálják a fiatalokat, azzal végérvényesen is odatesznek a területnek.
    Volt szerencsém az IT több területén is friss diplomáshoz. Gyakorlati tudás minimális (saját bevallásuk szerin is és nagyon régen én is ezt tapasztaltam az első munkanapomon magamon), logikus gondolkodásmód zéró, önálló munkavégzésre pedig alkalmatlan. Arról nem beszélve, hogy kb. mindent a valaga alá kell tenni, mert képes a sötét monitort nézni 8 órán keresztül, ha reggel nem tudta elsőre bekapcsolni...

    A másik ok, hogy az egyéb szakmunkák területén is megnőtt a kereslet, így akik 3-5-10 éve még programozók akartak lenni, azok egy jó része most inkább lesz valamilyen szakmunkás és keresi meg röhögve ugyanazt vagy még többet, mint egy IT-s.

    Én nem bírom a monotonitást, a szakmámnak már egyszer hátat is fordítottam. Azt pedig elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha is multinál dolgozzak. IT területen végeztem eredetileg, de számos szakma vonzott az évek során, így dolgoztam (néha még most is) burkolóként, festőként, villanyszerelőként és grafikusként is. Mindenhol meg lehet keresni közel ugyanazt a pénzt, így már a pénz sem feltétlenül motiválja a fiatalokat at IT területre.
    4-5 év kihagyás után tértem vissza mint rendszergazda, újra felkapaszkodtam és fejlesztem magam az egyre nagyobb rendszerekhez. De most azt vettem magamon észre, hogy lassan fél éve újra azt nézem, mi mást kellene tanulnom. Jelenleg az asztalos a befutó földmunkagép kezelő mellett :)) .

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák