Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Google Pixel topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Piszmaty76
aktív tag
Többször írtam már ezt le ezen a fórumon, mint azt meg tudnám számlálni, de akkor újra: ha választanom kell a kínai és az amerikai befolyás erősödése között (nincs harmadik opció, a decentralizált Európai Unió nem ebben a ligában játszik), akkor gondolkodás nélkül az amerikait fogom választani.
Azt nem igazán értem, hogy miért írod le ennyiszer, hogy TE kisebb kockázatnak érzed USA totális világuralmi törekvéseit? Tudjuk, unásig olvashattuk már. Ahogy én személy szerint látom ezt a vitát: feltételezett lehetséges Kína veszély a politikai berendezkedésükre hivatkozva versus potenciális USA veszély a szövetségesek ill. egyéb nemzetek ellen elkövetett eddigi tényleges tettei alapján. Kétségtelenül egyik sem túl vonzó lehetőség...
-
7Heads Drago
veterán
Szerintem ezt inkább most fejezd be. Soha sehol nem mondtam, hogy a kínai emberekkel lenne bajom, csak a rajtuk uralkodó rezsimmel (amit nem ők választottak).
De akkor fordítsuk meg az ostoba példádat: szerinted Amerikának a nácikkal is csak nyugiba kereskedni kellett volna, meg a világnak is csak engedni a náci befolyás terjedését, merthát ne csak 1 nagyhatalom legyen, a nácik meg erőssek, majd ők ellensúlyt teremtenek?
Csak mert a kínai disztópia egész sok eszközt átvett a régi nagy totalitárius rezsimektől, a koncentrációs táboroktól a propagandán keresztül a polgárok folyamatos megfigyeléséig.Bezony. Rengeteg példa van a történelemben.
-
Giovan!
addikt
Végülis valahol el kell ezt is kezdeni.
A 2.vh előtt is ez ment, csak akkor kínaizás helyett zsidózás ment. Persze ha az Usa csinálja nincs semmi gond, kár hogy pont ugyanoda süllyednek ahol a kínai diktatúra van. A vicc hogy sokan nem látják sokan a hasonlóságot.
És addig amíg 1-2 ember mondja meg a frankót nem is fog változni. Mindegy mi a nemzetisége és a bőrszíne.Szerintem ezt inkább most fejezd be. Soha sehol nem mondtam, hogy a kínai emberekkel lenne bajom, csak a rajtuk uralkodó rezsimmel (amit nem ők választottak).
De akkor fordítsuk meg az ostoba példádat: szerinted Amerikának a nácikkal is csak nyugiba kereskedni kellett volna, meg a világnak is csak engedni a náci befolyás terjedését, merthát ne csak 1 nagyhatalom legyen, a nácik meg erőssek, majd ők ellensúlyt teremtenek?
Csak mert a kínai disztópia egész sok eszközt átvett a régi nagy totalitárius rezsimektől, a koncentrációs táboroktól a propagandán keresztül a polgárok folyamatos megfigyeléséig. -
7Heads Drago
veterán
Végülis valahol el kell ezt is kezdeni.
A 2.vh előtt is ez ment, csak akkor kínaizás helyett zsidózás ment. Persze ha az Usa csinálja nincs semmi gond, kár hogy pont ugyanoda süllyednek ahol a kínai diktatúra van. A vicc hogy sokan nem látják sokan a hasonlóságot.
És addig amíg 1-2 ember mondja meg a frankót nem is fog változni. Mindegy mi a nemzetisége és a bőrszíne.Bocs a szó ismétlésért...
-
7Heads Drago
veterán
Így van, a véleményem írtam le, akárcsak te.
Ha csak egy játékos van a porondon, az még mindig jobb szerintem mintha 2, amiből az egyik Kína.
Nem utolérni akarják a huaweit, hanem eltávolítani, de nincs más megoldás.
Ha az én cégem állna kínai befolyás alatt, igyekeznék nem nyújtózkodni olyan szektor felé (és főleg nem amerikai szövetséges országokban), amivel amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sértek. Ennyire egyszerű. Amúgy eddig nem bárkire fogták rá, hanem olyan cégekre, amelyek Kínát tekintik hazájuknak.
Végülis valahol el kell ezt is kezdeni.
A 2.vh előtt is ez ment, csak akkor kínaizás helyett zsidózás ment. Persze ha az Usa csinálja nincs semmi gond, kár hogy pont ugyanoda süllyednek ahol a kínai diktatúra van. A vicc hogy sokan nem látják sokan a hasonlóságot.
És addig amíg 1-2 ember mondja meg a frankót nem is fog változni. Mindegy mi a nemzetisége és a bőrszíne. -
Giovan!
addikt
Mindenki tart fent követségeket Tajvanon, csak valami gazdasági küldöttségnek nevezik őket hivatalosan, szóval Kína véleménye ide vagy oda, a világ országai tisztában vannak a helyzettel.
Abban igazad van, hogy hivatalos elismerésig senki sem mer elmenni pár polinéz szigetecskén kívül, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki más elfogadná a kínai álláspontot az ország oszthatatlanságáról. De jure tehát nem szuverén ország Tajvan, de facto viszont nagyon is az. -
Somatom
veterán
Tajvan legfontosabb katonai szövetségese az USA, attól hogy hivatalosan nem ismeri el, még rengeteg ország tart fent komoly kereskedelmi kapcsolatokat a szigetországgal. Ráadásul az újraegyesülésnek nem sok esélye van, hiszen a januári elnökválasztást a függetlenségpárti jelölt nyerte, a szavazatok kb. 60%-ával.
Szóval rövidre fogva, nem, senki sem hiszi azt, hogy Tajvan a Népi Kína csatlósa lenne.De, igen. A Kínai Népköztársaság. Annyira, hogy amelyik ország ezt másképp gondolja és elismeri a Kínai Köztársaságot, azzal azonnal megszakítja a diplomáciai kapcsolatot. Tajvan, mint önálló ország hivatalosan nem létezik.
-
Giovan!
addikt
Amúgy tudomásom szerint eddig csak az Usa " nemzetbiztonsági " szolgálata jelezte hogy gond van a Huawei-el ?
Mert ha igen, mi van a háttérben egy fokú bizalmatlanság is áll.
Azért lássuk be hogy az Usa is szereti megsérteni más, akár szövetséges ország nemzetbiztonságát, csak lehet ezek jó része nem lesz nyilvános.
Amúgy lehet valami országtól és politikától független " vizsgáló bizottság " kellene hogy a Huawei ügyét megnézze, de erre szinte 0% esély van, meg ugye sajnos létezik kenőpénz, befolyásolás is.
Sok oka lehet annak, hogy más nemzetbiztonsági szolgálatok nem csinálnak ekkora patáliát, mint az amerikai. Ők leadják a jelentésüket a politikusoknak, onnantól a döntés rajtuk áll.
Nincs olyan vizsgálóbizottság, amely 100%-os bizonyossággal ki tudná zárni a huawei esetén a biztonsági kockázat jelenlétét. -
Giovan!
addikt
Mi az, hogy "tajvani"? Bár Tajvan szerint az a sziget egy külön ország, de ezt rajta kívül a világon senki sem ismeri el. Az USA sem. A Kínai Népköztársaságot ismeri el, ami szerint viszont, bár Tajvan egy különleges státuszú terület, de a Kínai Népköztársaság elválaszthatatlan része és belügye. Tehát, az USA számára nem lehet semmi sem tajvani, csak szoci kínai. Az ASUS pedig gyárt hálózati eszközöket (pl. routereket).
Tajvan legfontosabb katonai szövetségese az USA, attól hogy hivatalosan nem ismeri el, még rengeteg ország tart fent komoly kereskedelmi kapcsolatokat a szigetországgal. Ráadásul az újraegyesülésnek nem sok esélye van, hiszen a januári elnökválasztást a függetlenségpárti jelölt nyerte, a szavazatok kb. 60%-ával.
Szóval rövidre fogva, nem, senki sem hiszi azt, hogy Tajvan a Népi Kína csatlósa lenne. -
#88470784
törölt tag
9:35 van, ébredj fel

Attól hogy a Huawei épiti ki a komplett hálózatot, az Usa ugyanúgy megtudja szerezni az adatokat ha akarja.
Mondjuk akkor lenne az igazán nagy " pofánverés " ha kiderülne hogy az egész Huawei ügy csak egy hatalmas terelés, elhitetik az emberekkel hogy a Huawei mindenkit jól megfigyel, aztán meg valójában pont az Usa teszi azt rajtuk keresztül.
Amúgy én már nem hiszek el semmit egyik részről sem.
De én nem is írtam ilyet, hogy nem tudja az usa lehallgatni a huawei hállózatát.
Én azt írtam, hogy nem szabad ilyen színten megbízni hogy teljesen átadjuk a hálózatépítést a kezükbe, mert nem tudhatjuk mikor kell fel bal lábbal ananászkapitány és mondja azt neki nem tetszik most vmi úhogy most lekapcsolom az infrastruktúrát az egyik országban.
Ugyanez vonatkozik a másik félre kínára is.
Sokkal egészségesebb, ha van egy huawei, és egy ericsson által kiépített hálózat.
Pl az egyik voda a másik telenor, az egyiket ha leblokkolja az egyik fél attól a másik még működik.
Zsarolni pedig már most is szokott lásd nem ad elhárítási infókat, ha nem úgy ugrál néhány ország ahogy szeretné.
Te ezek után rámernéd bízni az egész ország infrastruktúráját? -
Somatom
veterán
Mi az, hogy "tajvani"? Bár Tajvan szerint az a sziget egy külön ország, de ezt rajta kívül a világon senki sem ismeri el. Az USA sem. A Kínai Népköztársaságot ismeri el, ami szerint viszont, bár Tajvan egy különleges státuszú terület, de a Kínai Népköztársaság elválaszthatatlan része és belügye. Tehát, az USA számára nem lehet semmi sem tajvani, csak szoci kínai. Az ASUS pedig gyárt hálózati eszközöket (pl. routereket).
-
aprokaroka87
nagyúr
Így van, a véleményem írtam le, akárcsak te.
Ha csak egy játékos van a porondon, az még mindig jobb szerintem mintha 2, amiből az egyik Kína.
Nem utolérni akarják a huaweit, hanem eltávolítani, de nincs más megoldás.
Ha az én cégem állna kínai befolyás alatt, igyekeznék nem nyújtózkodni olyan szektor felé (és főleg nem amerikai szövetséges országokban), amivel amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sértek. Ennyire egyszerű. Amúgy eddig nem bárkire fogták rá, hanem olyan cégekre, amelyek Kínát tekintik hazájuknak.
Amúgy tudomásom szerint eddig csak az Usa " nemzetbiztonsági " szolgálata jelezte hogy gond van a Huawei-el ?
Mert ha igen, mi van a háttérben egy fokú bizalmatlanság is áll.
Azért lássuk be hogy az Usa is szereti megsérteni más, akár szövetséges ország nemzetbiztonságát, csak lehet ezek jó része nem lesz nyilvános.
Amúgy lehet valami országtól és politikától független " vizsgáló bizottság " kellene hogy a Huawei ügyét megnézze, de erre szinte 0% esély van, meg ugye sajnos létezik kenőpénz, befolyásolás is.
-
Giovan!
addikt
Azért mert az ASUS tajvani.
Amúgy azokra vonatkozik a tiltás, akik kapcsolatba hozhatóak az 5g hálózatok fejlesztésével. Illetve van még pár AI-al és néhány megfigyelőrendszerekkel foglalkozó cég is a ban listán, de ezeken megint csak nem kell meglepődni. -
Somatom
veterán
Így van, a véleményem írtam le, akárcsak te.
Ha csak egy játékos van a porondon, az még mindig jobb szerintem mintha 2, amiből az egyik Kína.
Nem utolérni akarják a huaweit, hanem eltávolítani, de nincs más megoldás.
Ha az én cégem állna kínai befolyás alatt, igyekeznék nem nyújtózkodni olyan szektor felé (és főleg nem amerikai szövetséges országokban), amivel amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sértek. Ennyire egyszerű. Amúgy eddig nem bárkire fogták rá, hanem olyan cégekre, amelyek Kínát tekintik hazájuknak.
De, akkor miért nem az összes kínai cégre vonatkozik a szigor? Pl. az ASUS -ra miért nem?
-
Giovan!
addikt
Így van TE ezt választod. De ne akard már ugyanezt ránk is ráerőltetni.
Ha csak 1 játékos van a porondon abból soha semmi jó nem sült ki. A másik baj hogy ezek nem utolérni akarják a Huaweit hanem legázolni. Kíváncsi lennék rá ha a te cégedet hasonlóan támadnák le hogy tetszene. Bárkire rá lehet fogni hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent.Így van, a véleményem írtam le, akárcsak te.
Ha csak egy játékos van a porondon, az még mindig jobb szerintem mintha 2, amiből az egyik Kína.
Nem utolérni akarják a huaweit, hanem eltávolítani, de nincs más megoldás.
Ha az én cégem állna kínai befolyás alatt, igyekeznék nem nyújtózkodni olyan szektor felé (és főleg nem amerikai szövetséges országokban), amivel amerikai nemzetbiztonsági érdekeket sértek. Ennyire egyszerű. Amúgy eddig nem bárkire fogták rá, hanem olyan cégekre, amelyek Kínát tekintik hazájuknak.
-
aprokaroka87
nagyúr
Szerintem is sokkal egészségesebb lenne ha nem csak az egyik vagy másik ország technológiájától függeni teljesen.
Nem bizok meg teljesen a kínaiakban, de azért az amcsikban sem egy bipoláris vezérrel az élükön, akit most akarnak újraválasztani.
Simán kinézem, hogy ha érdekeik úgy kívánják kihúzzák a dugót az adott országban.
Sokkal jobb lenne mind a kettőt használni egymás mellett, azért legyen már ott a másik hálózat tartalékba és ez fordítva is igaz.
A felügyeletet nem szabad odaadni sem az egyik sem a másiknak teljesen, az a képzeletbeli kapcsoló legyen csak a mi kezünkben.9:35 van, ébredj fel

Attól hogy a Huawei épiti ki a komplett hálózatot, az Usa ugyanúgy megtudja szerezni az adatokat ha akarja.
Mondjuk akkor lenne az igazán nagy " pofánverés " ha kiderülne hogy az egész Huawei ügy csak egy hatalmas terelés, elhitetik az emberekkel hogy a Huawei mindenkit jól megfigyel, aztán meg valójában pont az Usa teszi azt rajtuk keresztül.
Amúgy én már nem hiszek el semmit egyik részről sem.
-
#88470784
törölt tag
-
Somatom
veterán
Szerintem is sokkal egészségesebb lenne ha nem csak az egyik vagy másik ország technológiájától függeni teljesen.
Nem bizok meg teljesen a kínaiakban, de azért az amcsikban sem egy bipoláris vezérrel az élükön, akit most akarnak újraválasztani.
Simán kinézem, hogy ha érdekeik úgy kívánják kihúzzák a dugót az adott országban.
Sokkal jobb lenne mind a kettőt használni egymás mellett, azért legyen már ott a másik hálózat tartalékba és ez fordítva is igaz.
A felügyeletet nem szabad odaadni sem az egyik sem a másiknak teljesen, az a képzeletbeli kapcsoló legyen csak a mi kezünkben.Jó ötlet, csak költséges mindenhova két 5G átjátszót telepíteni.
-
#88470784
törölt tag
Szerintem is sokkal egészségesebb lenne ha nem csak az egyik vagy másik ország technológiájától függeni teljesen.
Nem bizok meg teljesen a kínaiakban, de azért az amcsikban sem egy bipoláris vezérrel az élükön, akit most akarnak újraválasztani.
Simán kinézem, hogy ha érdekeik úgy kívánják kihúzzák a dugót az adott országban.
Sokkal jobb lenne mind a kettőt használni egymás mellett, azért legyen már ott a másik hálózat tartalékba és ez fordítva is igaz.
A felügyeletet nem szabad odaadni sem az egyik sem a másiknak teljesen, az a képzeletbeli kapcsoló legyen csak a mi kezünkben. -
Somatom
veterán
Volt már olyan, hogy kommunisták idejöttek tankokkal, de ahhoz itteni kommunisták is asszisztáltak. Kétlem, hogy Kínából idejönnének tankokkal. Ebben egyébként az USA sem jobb. Ha gazdasági érdekei úgy kívánják, akkor kitalál egy ürügyet (mondjuk atomfegyvereket) és már mennek is a tankok. Aztán már nem is kell, hogy legyen ott atomfegyver. Éljen a demokrácia!
-
7Heads Drago
veterán
Nézz utána a kommunista rendszer-nek hogy mit is jelent. Ez inkább diktatúra, mint kommunista.
Eddig az volt hogy az 5G miatt van az egész. Azt hogy lopták úgy el hogy köröket vernek szinte mindenkire? Illetve ki nem lop itt már? Minden gyártóra rá lehet ezt húzni. Eddig a Huawei lopott, most meg sokan tőlük lopják az ötleteket. -
_cHAos_
aktív tag
Így van TE ezt választod. De ne akard már ugyanezt ránk is ráerőltetni.
Ha csak 1 játékos van a porondon abból soha semmi jó nem sült ki. A másik baj hogy ezek nem utolérni akarják a Huaweit hanem legázolni. Kíváncsi lennék rá ha a te cégedet hasonlóan támadnák le hogy tetszene. Bárkire rá lehet fogni hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent.Utolérik, aki ellopta a technológiát.
Ne haragudj, hogy Giovan! nevében válaszolok, de semmmiképpen sem szeretném, hogy egy kommunista dikatatúra törjön (IT) világuralomra... Szerencsére ezt a világ vezető IT cégei sem szeretnék... Nem mintha meglepő lenne.
-
7Heads Drago
veterán
Többször írtam már ezt le ezen a fórumon, mint azt meg tudnám számlálni, de akkor újra: ha választanom kell a kínai és az amerikai befolyás erősödése között (nincs harmadik opció, a decentralizált Európai Unió nem ebben a ligában játszik), akkor gondolkodás nélkül az amerikait fogom választani.
Így van TE ezt választod. De ne akard már ugyanezt ránk is ráerőltetni.
Ha csak 1 játékos van a porondon abból soha semmi jó nem sült ki. A másik baj hogy ezek nem utolérni akarják a Huaweit hanem legázolni. Kíváncsi lennék rá ha a te cégedet hasonlóan támadnák le hogy tetszene. Bárkire rá lehet fogni hogy nemzetbiztonsági kockázatot jelent. -
_cHAos_
aktív tag
A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki, vagy kémkedjenek. Elég egy feltételezett gyanu, és boldogan kiadnak minden adatot. Erre ugye még soha nem volt példa. Ja bocs, de mégis. Persze az jó, mikor kina fillérekért állítja elő a termékeket az usa számára, de mikor arról van szó, hogy usa lemaradt a technológiában, akkor a szokásos dolog jön. Kinyirjuk a cégeket. Megtették ezt már sokmindennel, a japán, német autógyártással is. Ott sem voltak versenyképesek, ezért feltételeket szabtak, hogy miként vásárolnak. Csak már nem a 70-es években élünk, és a kinaiak megállnak a saját lábukon. És hát ahogy látszik az usa ráhatása a világ többi részére nem valami sikeres most már.
Meglátjuk mit hoz a jövő."A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki"
Az Apple (nagybetűvel illik írni) pont garantálja, több nagy nyilvánosságot kapott példa is volt rá a közelmúltban. Terrorcselekmény gyanúja ügyében is betartottak a CIA-nak. /ettől még fel lehet törni
/Ne haragudj, de innen nem is olvastam tovább a hozzászólásodat, aminek az első mondata egy dezinformációra épül.
-
Giovan!
addikt
Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Ugyanezt nagyon sok amcsi cégre, sőt állami szervekre is elmondhatjuk.
garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.
Ezt se tudod garantálni az amcsi cégeknél se.Többször írtam már ezt le ezen a fórumon, mint azt meg tudnám számlálni, de akkor újra: ha választanom kell a kínai és az amerikai befolyás erősödése között (nincs harmadik opció, a decentralizált Európai Unió nem ebben a ligában játszik), akkor gondolkodás nélkül az amerikait fogom választani.
-
Giovan!
addikt
A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki, vagy kémkedjenek. Elég egy feltételezett gyanu, és boldogan kiadnak minden adatot. Erre ugye még soha nem volt példa. Ja bocs, de mégis. Persze az jó, mikor kina fillérekért állítja elő a termékeket az usa számára, de mikor arról van szó, hogy usa lemaradt a technológiában, akkor a szokásos dolog jön. Kinyirjuk a cégeket. Megtették ezt már sokmindennel, a japán, német autógyártással is. Ott sem voltak versenyképesek, ezért feltételeket szabtak, hogy miként vásárolnak. Csak már nem a 70-es években élünk, és a kinaiak megállnak a saját lábukon. És hát ahogy látszik az usa ráhatása a világ többi részére nem valami sikeres most már.
Meglátjuk mit hoz a jövő.Hidegen hagy, mi a valódi ok az amerikai lépések mögött, számomra az a fontos, hogy az Európában is biztonsági kockázatot jelentő huawei (mert ezt akkor is így gondolnám, ha az USA holnap minden vádját visszavonná, hogy a huawei megjelenése az európai 5g szektorban a kínai befolyás előtt is új lehetőségeket nyit) adja fel az itteni hálózatfejlesztési terveit. Ha ehhez az kell, hogy tönkretegyék a céget, és sóval vessék be a helyét, ám legyen.
Ezt az álláspontomat egy hosszúra eresztett bezzegazusázás sem fogja megváltoztatni.
-
7Heads Drago
veterán
Mindegyik meg lett indokolva a kitiltásukkor. Véleményem szerint a következő kérdéseket kell feltennünk magunknak:
1. Származott gazdasági haszna az USA-nak a cégek kitiltásából?
Biztosan, hiszen ezek amerikai cégek versenytársai is voltak.2. Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Természetesen, mint minden kínai cég esetében, náluk sem lehet garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Ugyanezt nagyon sok amcsi cégre, sőt állami szervekre is elmondhatjuk.
garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.
Ezt se tudod garantálni az amcsi cégeknél se. -
#88470784
törölt tag
Amúgy a googleról volt nem olyan régen hír, hogy együtt működik az amerikai hadsereggel aztán látványosan ugy csinált, mint aki visszamondta a megállapodást, néhány tiltakozó munkatársuk miatt.
Ami teljesen hihető elvégre amerikai hadsereg is olyan, hogy ha rájuk piritanak egyből meggondolják magukat.
Szóval ennyit a demokratikus semleges amerikai cégekről.
[link] -
NGA
addikt
Mindegyik meg lett indokolva a kitiltásukkor. Véleményem szerint a következő kérdéseket kell feltennünk magunknak:
1. Származott gazdasági haszna az USA-nak a cégek kitiltásából?
Biztosan, hiszen ezek amerikai cégek versenytársai is voltak.2. Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Természetesen, mint minden kínai cég esetében, náluk sem lehet garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.A google-nél és az apple-nél sem lehet garantálni, hogy az állam nem kötelezi őket arra, hogy adatokat szolgáltassanak ki, vagy kémkedjenek. Elég egy feltételezett gyanu, és boldogan kiadnak minden adatot. Erre ugye még soha nem volt példa. Ja bocs, de mégis. Persze az jó, mikor kina fillérekért állítja elő a termékeket az usa számára, de mikor arról van szó, hogy usa lemaradt a technológiában, akkor a szokásos dolog jön. Kinyirjuk a cégeket. Megtették ezt már sokmindennel, a japán, német autógyártással is. Ott sem voltak versenyképesek, ezért feltételeket szabtak, hogy miként vásárolnak. Csak már nem a 70-es években élünk, és a kinaiak megállnak a saját lábukon. És hát ahogy látszik az usa ráhatása a világ többi részére nem valami sikeres most már.
Meglátjuk mit hoz a jövő. -
Somatom
veterán
Mindegyik meg lett indokolva a kitiltásukkor. Véleményem szerint a következő kérdéseket kell feltennünk magunknak:
1. Származott gazdasági haszna az USA-nak a cégek kitiltásából?
Biztosan, hiszen ezek amerikai cégek versenytársai is voltak.2. Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Természetesen, mint minden kínai cég esetében, náluk sem lehet garantálni a függetlenséget az állami befolyástól.Mármint, hogy a kínai állam istápolja a Huawei -t?
A franciák megadóztatták a Guglit, meg a Facebookot. Válaszul az USA megemelte a francia borok vámját és kijelentette, hogy minden országgal így jár el, amelyik megadóztatja ezeket a cégeket. Ennyit az amerikai állam és az amerikai cégek összefonódásáról. Vagy, beszéljünk a kötelező adatszolgáltatásról? -
Giovan!
addikt
Mindegyik meg lett indokolva a kitiltásukkor. Véleményem szerint a következő kérdéseket kell feltennünk magunknak:
1. Származott gazdasági haszna az USA-nak a cégek kitiltásából?
Biztosan, hiszen ezek amerikai cégek versenytársai is voltak.2. Megáll a biztonsági kockázat vádja az esetükben?
Természetesen, mint minden kínai cég esetében, náluk sem lehet garantálni a függetlenséget az állami befolyástól. -
Giovan!
addikt
Nekem ez túl kevés érvnek hogy Kína totalitárius állam meg hogy gazdaságilag nagyhatalom. Erős érvek de nem eléggé.
Kína még nem fenyegette európát nemúgy az USA. Pont egy ilyen eszköz egy ilyen idióta mint Trump kezében rettenetesen veszélyes lehet. Nézd meg ma hány helyen és milyen ügyekben aggatja a körmét nem csak a Huawei ügyeiben. Én is olvastam a cikket ahol valószínűsítik az újraválasztását ezzel meg is rendült a hitem az amerikai demokráciában. Bár a választás talán demokratikusabb lesz mint a legutóbbi.
Én el tudnám fogadni a kínai 5g-t megfelelő felügyelettel garanciákkal. Semmi nem garantálja hogy az ilyen Trump féle szélsőségek nem e ugyanúgy "kihúznák a dugót a falból" ha európa nem úgy táncol ahogy ő fütyül. Az meg túl kevés garancia hogy a szövetségesünk. Simán kihasználja hogy európa nem egységes.Trumppal kapcsolatban az én véleményem sem pozitív. A jogállami keretek lebontására tett kísérletei és a demagóg suttyó stílusa, illetve a sajtó elleni kirohanásai, amik teljesen fölöslegesen általánosítanak, mindez kiegészülve az átgondolatlan és a twitteren kommunikált diplomáciájával, nos ezek elegek hozzá, hogy ne örüljek neki, hogy még négy évig ő lesz az elnök. Viszont véleményem szerint a huawei és úgy általában Kína elleni gazdasági szankció szükségesek ahhoz, hogy meggátoljuk a még nagyobb kínai térnyerést nyugaton. Trump még 4 évig lesz elnök, a kínai rezsim viszont belátható időn belül nem fog változtatni a disztópiaépítő tervein.
Mik lennének ezek az általad említett garanciák? Én magam nem tudok elképzelni olyan garanciát, ami jelenleg kivitelezhető lenne, és megnyugtatóan tisztázni tudná a biztonsági kockázat problémáját úgy, hogy közben a huawei is megamardhatna Európában a hálózati szektorban.
-
Somatom
veterán
Nekem úgy tűnik, hogy a mi biztonságunkra az USA is kockázatot jelent. Miért is lett a Shield? Hogy is állunk az amerikai internetes cégek EU -s adóztatásával? Egy ilyen barátnál talán jobb egy ellenség.
-
NGA
addikt
Hasraütés akkor lenne, ha semmit sem tudnánk Kínáról és az ország gazdasági és politikai berendezkedéséről. Ez azonban nincs így.
Az USA valóban pozíciókat fog szerezni a hálózati szektorban a huawei eltávolítása után, de ez egy olyan ár, amit hajlandó vagyok megfizetni a kínai pozicíószerzés hátráltatásáért cserébe. De ebben megintcsak nem kell egyetérteni velem.
Ha a huaweit más cégek is követnék, akkor majd az ő esetükben is mérlegelnünk kell a vádak valóságtartalmát, és amennyiben úgy találjuk, hogy az amerikaiak érvei nem állják meg a helyüket, el lehet ítélni az ellenük hozott szankciókat. Minden esetet a maga kontextusában kell vizsgálni, az, hogy a jövőben sor kerülhet indokolatlan amerikai beavatkozásra, nem jelenti automatikusan azt, hogy most is erról van szó.
"Ha a huaweit más cégek is követnék"
Pl a ZTE, Hikvision, a Dahua, a SenseTime vagy a Megvii Technology? De sorolhatnánk tovább. -
dutrás
őstag
Hasraütés akkor lenne, ha semmit sem tudnánk Kínáról és az ország gazdasági és politikai berendezkedéséről. Ez azonban nincs így.
Az USA valóban pozíciókat fog szerezni a hálózati szektorban a huawei eltávolítása után, de ez egy olyan ár, amit hajlandó vagyok megfizetni a kínai pozicíószerzés hátráltatásáért cserébe. De ebben megintcsak nem kell egyetérteni velem.
Ha a huaweit más cégek is követnék, akkor majd az ő esetükben is mérlegelnünk kell a vádak valóságtartalmát, és amennyiben úgy találjuk, hogy az amerikaiak érvei nem állják meg a helyüket, el lehet ítélni az ellenük hozott szankciókat. Minden esetet a maga kontextusában kell vizsgálni, az, hogy a jövőben sor kerülhet indokolatlan amerikai beavatkozásra, nem jelenti automatikusan azt, hogy most is erról van szó.
Nekem ez túl kevés érvnek hogy Kína totalitárius állam meg hogy gazdaságilag nagyhatalom. Erős érvek de nem eléggé.
Kína még nem fenyegette európát nemúgy az USA. Pont egy ilyen eszköz egy ilyen idióta mint Trump kezében rettenetesen veszélyes lehet. Nézd meg ma hány helyen és milyen ügyekben aggatja a körmét nem csak a Huawei ügyeiben. Én is olvastam a cikket ahol valószínűsítik az újraválasztását ezzel meg is rendült a hitem az amerikai demokráciában. Bár a választás talán demokratikusabb lesz mint a legutóbbi.
Én el tudnám fogadni a kínai 5g-t megfelelő felügyelettel garanciákkal. Semmi nem garantálja hogy az ilyen Trump féle szélsőségek nem e ugyanúgy "kihúznák a dugót a falból" ha európa nem úgy táncol ahogy ő fütyül. Az meg túl kevés garancia hogy a szövetségesünk. Simán kihasználja hogy európa nem egységes. -
Giovan!
addikt
Hát... nemtudom. Tudom értem ismerem az álláspontod. De ez így hasraütök és mondom a tutit így. Ha mégsem állnak meg a vádak (ezen gondolkoztál már) akkor (és ez is benne van a pakliban) az USA aljas módszerekkel szerez versenyelőnyt. Azért ez viszont már semmilyen szinten nem támogatható. Esetleg gondol egyet és mondvacsinált okokkal ezt bárkivel bármivel megteheti. Lásd közelkeleti olajmezők.
Hasraütés akkor lenne, ha semmit sem tudnánk Kínáról és az ország gazdasági és politikai berendezkedéséről. Ez azonban nincs így.
Az USA valóban pozíciókat fog szerezni a hálózati szektorban a huawei eltávolítása után, de ez egy olyan ár, amit hajlandó vagyok megfizetni a kínai pozicíószerzés hátráltatásáért cserébe. De ebben megintcsak nem kell egyetérteni velem.
Ha a huaweit más cégek is követnék, akkor majd az ő esetükben is mérlegelnünk kell a vádak valóságtartalmát, és amennyiben úgy találjuk, hogy az amerikaiak érvei nem állják meg a helyüket, el lehet ítélni az ellenük hozott szankciókat. Minden esetet a maga kontextusában kell vizsgálni, az, hogy a jövőben sor kerülhet indokolatlan amerikai beavatkozásra, nem jelenti automatikusan azt, hogy most is erról van szó.
-
nevemfel
senior tag
Az orosz hekkerek után itt vannak a kínai hekkerek. Ázsia jól meghekkeli Európát és az Usát. És még azt mondják, hogy a nyugatnál van a technológiai fölény.
Hál'istennek, hogy az indiaiak annyi kompetens programozót adtak a Szilícium-völgynek, így nyugodtan alhatunk. De csak ha Apple telefonunk van! A Huawei telefonokra ezentúl ferde szemmel fogok nézni!
-
dutrás
őstag
Hát... nemtudom. Tudom értem ismerem az álláspontod. De ez így hasraütök és mondom a tutit így. Ha mégsem állnak meg a vádak (ezen gondolkoztál már) akkor (és ez is benne van a pakliban) az USA aljas módszerekkel szerez versenyelőnyt. Azért ez viszont már semmilyen szinten nem támogatható. Esetleg gondol egyet és mondvacsinált okokkal ezt bárkivel bármivel megteheti. Lásd közelkeleti olajmezők.
-
#88470784
törölt tag
A legnagyobb baj az egésszel, hogy az amcsik teljesen hiteltelenek amikor biztonságról beszélnek, a facebook, google, intel, broadcoom stb a hátuk mögött egyik sem a biztonságról híres sajna.
Így egy átlag ember max a szemöldökét ráncolja amikor az amerikaiak beszélnek biztonságról. -
Giovan!
addikt
A biztonsági kockázat továbbra is fennáll a huawei esetén, ahogy az állami befolyás jelenléte is. Nekem ennyi elég ahhoz, hogy támogassam az amerikai kormány lépéseit az ügyben.
Megértem ha másnak nem az, de az nem jelenti azt, hogy cáfolni tudná az első mondatban szereplő állításokat.
-
Somatom
veterán
-
dutrás
őstag
Ezt az álláspontot egyre nehezebb védeni szerintem. Továbbra sincs semmilyen bizonyíték.
-
Giovan!
addikt
Nem vágom hogy most ebben te mit látsz. Én csak azt hogy az amcsik győzködése nem hatja meg a többi országot.
De persze nyilván csak az Usa látja jól az egész helyzetet. Itt mindenki más tök hülye. Sokkal inkább tűnik az egész egy indokolatlan politikai- gazdasági nyomásnak amibe nem akar más ország is beszállni.Ugyanakkor a feszültséget jelzi, hogy Boris Johson brit miniszterelnök elhalasztja amerikai látogatását, miután a hétvégén Trumppal feszült hangvételű telefonbeszélgetést folytatott.
És annyira fontos a briteknek a Huawei hogy még egy veszekedést is bevállalnak miatta?
Ez egy középkori boszorkányperre hasonlít leginkább. [link]
Nem látod a fától az erdőt. Engem hagyjál is ezekkel a zöldségekkel amikkel mindenkit traktálsz.Az USA próbálja megvédeni az érdekeit, és ellehetetleníteni a kínai befolyásszerzést a szövetségesei körében. Ennyit látok.
Azt meg senki sem állította hogy mindenki más hülye lenne, egyszerűen más szempontokat tartanak fontosnak, ezt már kitárgyaltuk egyszer, ne menjünk bele megint.
-
7Heads Drago
veterán
Nem hiszem hogy lesz olyan NATO tagország, aki meghozná ezt az árat, de majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok.
Amúgy teljesen logikus az érvelés. Amennyiben a két ország titkosszolgálata együttműködik egymással, igazából mindegy, hogy melyik adataihoz fér hozzá Kína, szóval ennyi erővel akár az USA-ban is építtethetne a huaweiel hálózatot Trump, ha úgyis átmegy végül a huawei hálózatán az adat. Igazából az a fura, hogy ilyen sokáig vártak ezzel a lépéssel, a nemzetbiztonságról szóló érvelésbe hibátlanul beleillik.
Nem vágom hogy most ebben te mit látsz. Én csak azt hogy az amcsik győzködése nem hatja meg a többi országot.
De persze nyilván csak az Usa látja jól az egész helyzetet. Itt mindenki más tök hülye. Sokkal inkább tűnik az egész egy indokolatlan politikai- gazdasági nyomásnak amibe nem akar más ország is beszállni.Ugyanakkor a feszültséget jelzi, hogy Boris Johson brit miniszterelnök elhalasztja amerikai látogatását, miután a hétvégén Trumppal feszült hangvételű telefonbeszélgetést folytatott.
És annyira fontos a briteknek a Huawei hogy még egy veszekedést is bevállalnak miatta?
Ez egy középkori boszorkányperre hasonlít leginkább. [link]
Nem látod a fától az erdőt. Engem hagyjál is ezekkel a zöldségekkel amikkel mindenkit traktálsz. -
#88470784
törölt tag
Már látom is magam előtt, hogy a hírszezés lakossági feltöltőkártyás huawei mobilon beszélget egymással.
Amugy szegény amerikai hírszerzők biztos levélben beszélgetnek egymással kínában és a környező országokban ahol huawei hálózat van.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Giovan!
addikt
[link]
Ez már beteges. Biztos vagyok benne, hogy nem az 5G fontos ennyire a briteknek illetve a franciáknak ennyire.Nem hiszem hogy lesz olyan NATO tagország, aki meghozná ezt az árat, de majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok.
Amúgy teljesen logikus az érvelés. Amennyiben a két ország titkosszolgálata együttműködik egymással, igazából mindegy, hogy melyik adataihoz fér hozzá Kína, szóval ennyi erővel akár az USA-ban is építtethetne a huaweiel hálózatot Trump, ha úgyis átmegy végül a huawei hálózatán az adat. Igazából az a fura, hogy ilyen sokáig vártak ezzel a lépéssel, a nemzetbiztonságról szóló érvelésbe hibátlanul beleillik.
-
7Heads Drago
veterán
[link]
Ez már beteges. Biztos vagyok benne, hogy nem az 5G fontos ennyire a briteknek illetve a franciáknak ennyire. -
Aryon87
félisten
-
dutrás
őstag
-
Giovan!
addikt
Így van, az USA valószínűsíthetően óriási befolyást szerez ezzel a befektetésével Európában (már amennyiben fel tudják ezzel a pénzzel annyira hozni ezeket a cégeket, hogy az európai országok mellettük döntsenek a huawei-el szemben).
Ez mind sajnálatos, csak mint mondtam, az alternatíva a kínai befolyás erősödése lenne, ami szerintem még rosszabb opció.
-
dutrás
őstag
Igen, nyílván kérni fognak valamit a pénzükért cserébe.
Amúgy nem tudom, az európai országokkal szemben szerintem nem lenne elég ütőkártyának a biztonsági kockázat. Kínával szemben igen, mivel az több helyen is veszélyezteti az amerikai pozíciókat a világban, de az európai országok erre nem igazán képesek. Meg ugye ott a gazdasági és katonai szövetségek aminek mind az említett országok, mind az USA a tagjai, így nem is igazán lenne értelme egymás biztonságát kockáztatniuk (a titkosszolgálatok ténykedése megint más dolog).
Viszont gazdasági kockázat annál inkább. Ez felér majdnem egy hadviseléssel. Bármilyen formában alakíthatja az USA az információk birtokában a gazdasági folyamatokat. Ugye tudjuk hogy európa decentralizált és így még a közös fellépés sem menne a folyamatok egyirányúsítása ellen.
-
Giovan!
addikt
Véleményem szerint csak azért, mert ettől még ők lesznek a főbazmegek és könnyebben meg tudják rendelni a nekik szükségesnek vélt kiskapukat. A tőkeinjekcióért cserébe gondolom meg is kapják majd. Ez persze szigorúan csak egyéni vélemény.
Én inkább arra utaltam, ha nem lenne saját (versenyképes) procijuk és kénytelenek lennének másét használni, akkor bizony menne az ujjal mutogatás ezerrel akár a szövetségesre is a biztonsági rések miatt.Igen, nyílván kérni fognak valamit a pénzükért cserébe.
Amúgy nem tudom, az európai országokkal szemben szerintem nem lenne elég ütőkártyának a biztonsági kockázat. Kínával szemben igen, mivel az több helyen is veszélyezteti az amerikai pozíciókat a világban, de az európai országok erre nem igazán képesek. Meg ugye ott a gazdasági és katonai szövetségek aminek mind az említett országok, mind az USA a tagjai, így nem is igazán lenne értelme egymás biztonságát kockáztatniuk (a titkosszolgálatok ténykedése megint más dolog).
-
Piszmaty76
aktív tag
Véleményem szerint csak azért, mert ettől még ők lesznek a főbazmegek és könnyebben meg tudják rendelni a nekik szükségesnek vélt kiskapukat. A tőkeinjekcióért cserébe gondolom meg is kapják majd. Ez persze szigorúan csak egyéni vélemény.
Én inkább arra utaltam, ha nem lenne saját (versenyképes) procijuk és kénytelenek lennének másét használni, akkor bizony menne az ujjal mutogatás ezerrel akár a szövetségesre is a biztonsági rések miatt. -
Giovan!
addikt
Nem a kínai a lényeg szerintem, hanem a nem amerikai. Ha valamelyik szövetségeshez tartozna az Intel név, akkor rájuk mutogatnának nagy felháborodással. Nekik még 5G-re sincs szükségük, hogy zsaroljanak akár szövetségest is...
Azért az európai cégekkel egész szépen kooperálnak a hálózatok terén, sőt, a Nokia és a Siemens is komoly amerikai tőkeinjekcióra számíthat hamarosan.
-
Piszmaty76
aktív tag
Ha az Intel kínai lenne fele ennyi hibával is már régen fel lenne négyeltetve, meg karóba húzva. Így hogy amcsi csak nyugodtan kiszúrhat mindenkivel. Hiszen sokan ezt szeretik.
Nem a kínai a lényeg szerintem, hanem a nem amerikai. Ha valamelyik szövetségeshez tartozna az Intel név, akkor rájuk mutogatnának nagy felháborodással. Nekik még 5G-re sincs szükségük, hogy zsaroljanak akár szövetségest is...
-
#88470784
törölt tag
-
7Heads Drago
veterán
Bár kissé talán off, de azért vicces, hogy az Intel procik nincsenek bannolva a kritikus fontosságú helyekről az eléggé jelentős számú biztonsági réseik miatt. Csak a biztonsági kockázatok kapcsán ugrott be...
Ha az Intel kínai lenne fele ennyi hibával is már régen fel lenne négyeltetve, meg karóba húzva. Így hogy amcsi csak nyugodtan kiszúrhat mindenkivel. Hiszen sokan ezt szeretik.
-
Giovan!
addikt
-
Somatom
veterán
-
Giovan!
addikt
-
_cHAos_
aktív tag
Nem olvastam el a hozzászólásokat, de a cikket igen.
A Huawei ködősítése az átlagembereknek szól (nem pedig IT biztonsági szakértőknek), egyébként pedig nevetséges.
-
Somatom
veterán
-
Piszmaty76
aktív tag
-
Giovan!
addikt
Bár kissé talán off, de azért vicces, hogy az Intel procik nincsenek bannolva a kritikus fontosságú helyekről az eléggé jelentős számú biztonsági réseik miatt. Csak a biztonsági kockázatok kapcsán ugrott be...
Tényleg ez is lehetne egy garancia a biztonságra: mindenki köteles lenne az intellel hálózatot építtetni, ezáltal mindenki sebezhetővé válna, így senki sem merne emberkedni

-
Piszmaty76
aktív tag
Én nem támadlak. :) Sőt nem is értem mit vettél ennyire magadra.
Pont te vagy aki terelsz. Mindenfélét felhozol, de mint ahogy az Usa-nak sincs bizonyítéka te is csak körbeírod a Huaweit. Nagy a "kockázat"! Ilyen alapon kár volt bele vágnia Kolombusznak is India keresébe. Ott is nagy volt a kockázat. Teljesen felesleges az űrkutatás is. Nagy a kockázat. A cigaretta jó eséllyel rákott okoz mégis sokan szívják.
Mint mondtam: nincs olyan hogy nulla kockázat. A Huaweinél nyilván nagyobb, mint pl. egy Nokiánál. Azt is el tudom fogadni ha valaki ezt nem szeretné bevállalni. De nem értem miért kell ezt állandóan ráerőltetni mindenkire. Ezt se kell magadra venni. Mert nem egymagad vagy ezzel a nézettel.
Engem az üres tények nélküli szöveggel nem fogsz tudni meggyőzni. Ha zavar Kína beszélj az EU-s vezetéssel, nyilván nem értenek hozzá.Bár kissé talán off, de azért vicces, hogy az Intel procik nincsenek bannolva a kritikus fontosságú helyekről az eléggé jelentős számú biztonsági réseik miatt. Csak a biztonsági kockázatok kapcsán ugrott be...
-
Giovan!
addikt
Na erről lemaradtam, kösz.
Garancia kb. az lehetne, ha mindenki építtetne hálózatot mindenhol. Tehát részben európai és amerikai hálózatfejlesztő cégek építenének 5g-t Kínában, és kínai cégek az USA-ban és az EU-ban, természetesen mindenhol ugyanazon feltételek és ellenőrzés mellett. De ebbe senki sem fog belemenni

-
Giovan!
addikt
Én nem támadlak. :) Sőt nem is értem mit vettél ennyire magadra.
Pont te vagy aki terelsz. Mindenfélét felhozol, de mint ahogy az Usa-nak sincs bizonyítéka te is csak körbeírod a Huaweit. Nagy a "kockázat"! Ilyen alapon kár volt bele vágnia Kolombusznak is India keresébe. Ott is nagy volt a kockázat. Teljesen felesleges az űrkutatás is. Nagy a kockázat. A cigaretta jó eséllyel rákott okoz mégis sokan szívják.
Mint mondtam: nincs olyan hogy nulla kockázat. A Huaweinél nyilván nagyobb, mint pl. egy Nokiánál. Azt is el tudom fogadni ha valaki ezt nem szeretné bevállalni. De nem értem miért kell ezt állandóan ráerőltetni mindenkire. Ezt se kell magadra venni. Mert nem egymagad vagy ezzel a nézettel.
Engem az üres tények nélküli szöveggel nem fogsz tudni meggyőzni. Ha zavar Kína beszélj az EU-s vezetéssel, nyilván nem értenek hozzá.Én nem írom körbe a huaweit, konkrétan és érthetően megfogalmaztam, hogy miért jelent biztonsági kockázatot a hálózati szektorban való tevékenysége.
Ráadásul, mint mondtam, elkerülhető a kínai befolyásszerzés jelenetette kockázat, nincs szükség rá, hogy bevállaljuk.A ráerőltetős részt sem értem. Ha a huawei építi ki a hálózatot, akkor szerinted azokra, akik ezt nehezményezik, ez nincs ráerőltetve? Ja de tudom, az EU-s vezetés tudja ezt helyettünk is a megkérdezésünk nélkül is, ne kritizáljuk a hatalmat
-
dutrás
őstag
A globális felügyelet véleményem szerint csak úgy valósulhat meg, ha a nagyhatalmakat (és minden egyébb országot is) megfosztjuk a szuverén státuszuktól, és föléjük helyezünk egy szövetségi kormányt, elvéve tőlük az önálló külpolitika folytatásának jogát, és azt egy olyan felsőbb szerv kezébe helyezzük mely a különböző államok érdekeinek összeegyeztetésében és a kompromisszum kierőszakolásában érdekelt, és ehhez hatalma is van. Ez elég drasztikus változásnak tűnik a jelenlegi állapotokhoz képest, illetve rengeteg a kérdőjel a kivitelezést illetően (egyes kérdőjelek akkorák, hogy kétségbe vonják az elképzelés megvalósíthatóságát), de minden más, kevesebb jogkörrel felruházott szerv csak a felügyelet látszatát tudná elérni, mert mint mondtam, minden konfliktus kulcsát ez a nagyhatalmi rivalizálás jelenti.
De mivel ez nem valószínű, hogy a közeljövőben megvalósul (ha megvalósul egyáltalán valaha), addig is be kell érnünk azzal, hogy a jogainkra kisebb veszélyt jelentő nagyhatalommal szimpatizálunk.A Huawei ajánlatával az a probléma (bár őszintén szólva nekem ez az ajánlat eddig elkerülte a figyelmemet), hogy nem tudja garantálni, hogy nem marad kínai tégla a rendszerben. Ha a teljes hálózatot, sőt, a teljes hálózatfejlesztő részlegét is átadja, akkor is ott marad a kérdés, hogy mi garantálja, hogy az előző tulajdonos nem tartott meg magának semmiféle kiskaput?
-
7Heads Drago
veterán
Azért ragadok le az EU-nál, mert az EU polgára vagyok, elsősorban az EU biztonsága érdekel, és az általad hozott példák is EU-s országok voltak (illetve a britek most nem tudom hogy minek számítanak, elvileg fizetniük még kell pár hónapig, de beleszólásuk már nincs semmilyen EU-s döntés meghozatalába). A tágabb értelemben vett nyugati világ amúgy is kimerül kb. Európában, az USA-ban, és néhány egykori brit domíniumban, így ha nyugatról beszélünk, értelemszerűen ezeket értjük alatta (talán egy Dél-Korea és egy Japán még beférne ide, de ők meg kultúrálisan nem illeszthetőek be teljesen a nyugati modellbe).
Még egyszer, ha nem az állítást támadod, hanem az állító személyét (mint ahogy te is teszed), érvelési hibát követsz el (ti. személyeskedsz). Az, hogy hányan fogadják el, megintcsak nem mérvadó az érvelés helyességét illetően, az ilyesmiket már iskolás korban megtanítják a gyerekeknek logika órán.
Mondom, az érvekre reagálj, a terelés nem számít annak.A hálózati szektorban a kínai jelenlét jelentette biztonsági kockázatot márpedig el lehet kerülni azzal, ha nem olyan cégekkel építtetünk hálózatot, akik kínai állami befolyás alatt állnak. Ennél jobban nem tudom leegyszerűsíteni neked.
Természetesen befolyásszerzésre használhatja az USA is az állami forrásokból részesülő cégeket, de az ő befolyásszerzése engem nem zavar annyira, mert az európai érdekekre jóval kissebb veszélyt jelent, ráadásul néhány apró disszonanciát leszámítva egészen szoros szövetségi viszony jellemző az EU-ra és az USA-ra (mivel hasonló politikai, társadalmi és gazdasági berendezkedés jellemző rájuk) mind katonai, mind gazdasági téren, szóval nem tekintem őket akkor fenyegetésnek, mint Kínát.
Tehát ha választanom kell, hogy melyik nagyhatalom növelje a befolyását Európában a kettő közül a hálózati szektoron keresztül (mert ahhoz ugye gyenge az EU, hogy önállóan oldja meg a problémát), gondolkodás nélkül az USA-t választom.Én nem támadlak. :) Sőt nem is értem mit vettél ennyire magadra.
Pont te vagy aki terelsz. Mindenfélét felhozol, de mint ahogy az Usa-nak sincs bizonyítéka te is csak körbeírod a Huaweit. Nagy a "kockázat"! Ilyen alapon kár volt bele vágnia Kolombusznak is India keresébe. Ott is nagy volt a kockázat. Teljesen felesleges az űrkutatás is. Nagy a kockázat. A cigaretta jó eséllyel rákott okoz mégis sokan szívják.
Mint mondtam: nincs olyan hogy nulla kockázat. A Huaweinél nyilván nagyobb, mint pl. egy Nokiánál. Azt is el tudom fogadni ha valaki ezt nem szeretné bevállalni. De nem értem miért kell ezt állandóan ráerőltetni mindenkire. Ezt se kell magadra venni. Mert nem egymagad vagy ezzel a nézettel.
Engem az üres tények nélküli szöveggel nem fogsz tudni meggyőzni. Ha zavar Kína beszélj az EU-s vezetéssel, nyilván nem értenek hozzá. -
Giovan!
addikt
Vagy csökkentheti a kockázatot a globális felügyelet mint ahogy felvetetted valamelyik előző hozzászólásodban.
Érdekes ennek kapcsán hogy a Huawei felkínálta annak lehetőségét hogy egyszeri licenszdíj fejében átadja a rendszert bárkinek teljes hozzáférhetőséggel. Én akkor azt hittem vagy gondoltam az USA majd megteszi az ajánlatot.
Szerintem itt az a gond hogy amerika kizárólagosságot akar.A globális felügyelet véleményem szerint csak úgy valósulhat meg, ha a nagyhatalmakat (és minden egyébb országot is) megfosztjuk a szuverén státuszuktól, és föléjük helyezünk egy szövetségi kormányt, elvéve tőlük az önálló külpolitika folytatásának jogát, és azt egy olyan felsőbb szerv kezébe helyezzük mely a különböző államok érdekeinek összeegyeztetésében és a kompromisszum kierőszakolásában érdekelt, és ehhez hatalma is van. Ez elég drasztikus változásnak tűnik a jelenlegi állapotokhoz képest, illetve rengeteg a kérdőjel a kivitelezést illetően (egyes kérdőjelek akkorák, hogy kétségbe vonják az elképzelés megvalósíthatóságát), de minden más, kevesebb jogkörrel felruházott szerv csak a felügyelet látszatát tudná elérni, mert mint mondtam, minden konfliktus kulcsát ez a nagyhatalmi rivalizálás jelenti.
De mivel ez nem valószínű, hogy a közeljövőben megvalósul (ha megvalósul egyáltalán valaha), addig is be kell érnünk azzal, hogy a jogainkra kisebb veszélyt jelentő nagyhatalommal szimpatizálunk.A Huawei ajánlatával az a probléma (bár őszintén szólva nekem ez az ajánlat eddig elkerülte a figyelmemet), hogy nem tudja garantálni, hogy nem marad kínai tégla a rendszerben. Ha a teljes hálózatot, sőt, a teljes hálózatfejlesztő részlegét is átadja, akkor is ott marad a kérdés, hogy mi garantálja, hogy az előző tulajdonos nem tartott meg magának semmiféle kiskaput?
-
dutrás
őstag
A hálózati része.
Mint ahogy Giovan is említi és én is kb ezt gondolom abban a rendszerben minden egyén gyár stb stb függ az államtól. Ne tegyünk kivételt a Huaweiel mert a Xiaomi a Lenovo a ZTE Vivo és még mgannyi telefon Kínai tulajdon. -
#88470784
törölt tag
Mindenféle siker és terjeszkedés veszélyt jelent a demokráciára.

-
dutrás
őstag
Azért ragadok le az EU-nál, mert az EU polgára vagyok, elsősorban az EU biztonsága érdekel, és az általad hozott példák is EU-s országok voltak (illetve a britek most nem tudom hogy minek számítanak, elvileg fizetniük még kell pár hónapig, de beleszólásuk már nincs semmilyen EU-s döntés meghozatalába). A tágabb értelemben vett nyugati világ amúgy is kimerül kb. Európában, az USA-ban, és néhány egykori brit domíniumban, így ha nyugatról beszélünk, értelemszerűen ezeket értjük alatta (talán egy Dél-Korea és egy Japán még beférne ide, de ők meg kultúrálisan nem illeszthetőek be teljesen a nyugati modellbe).
Még egyszer, ha nem az állítást támadod, hanem az állító személyét (mint ahogy te is teszed), érvelési hibát követsz el (ti. személyeskedsz). Az, hogy hányan fogadják el, megintcsak nem mérvadó az érvelés helyességét illetően, az ilyesmiket már iskolás korban megtanítják a gyerekeknek logika órán.
Mondom, az érvekre reagálj, a terelés nem számít annak.A hálózati szektorban a kínai jelenlét jelentette biztonsági kockázatot márpedig el lehet kerülni azzal, ha nem olyan cégekkel építtetünk hálózatot, akik kínai állami befolyás alatt állnak. Ennél jobban nem tudom leegyszerűsíteni neked.
Természetesen befolyásszerzésre használhatja az USA is az állami forrásokból részesülő cégeket, de az ő befolyásszerzése engem nem zavar annyira, mert az európai érdekekre jóval kissebb veszélyt jelent, ráadásul néhány apró disszonanciát leszámítva egészen szoros szövetségi viszony jellemző az EU-ra és az USA-ra (mivel hasonló politikai, társadalmi és gazdasági berendezkedés jellemző rájuk) mind katonai, mind gazdasági téren, szóval nem tekintem őket akkor fenyegetésnek, mint Kínát.
Tehát ha választanom kell, hogy melyik nagyhatalom növelje a befolyását Európában a kettő közül a hálózati szektoron keresztül (mert ahhoz ugye gyenge az EU, hogy önállóan oldja meg a problémát), gondolkodás nélkül az USA-t választom.Vagy csökkentheti a kockázatot a globális felügyelet mint ahogy felvetetted valamelyik előző hozzászólásodban.
Érdekes ennek kapcsán hogy a Huawei felkínálta annak lehetőségét hogy egyszeri licenszdíj fejében átadja a rendszert bárkinek teljes hozzáférhetőséggel. Én akkor azt hittem vagy gondoltam az USA majd megteszi az ajánlatot.
Szerintem itt az a gond hogy amerika kizárólagosságot akar. -
joey04
titán
Nem az a baj vele, hogy kínai. bár minden kínaiban van valamekkora kockázat ez tény. de a huaweit állami pénzből tartják el és nem csak telefonokat gyárt. mindenféle siker és terjeszkedés veszélyt jelent a demokráciára.
-
Giovan!
addikt
Ne ragadj már le az EU-nál. Az Usa szankcióit nagyon kevés ország követte. (talán Ausztrália és Új-Zéland)
A briteket és a németeket én hoztam ide, de azért mert velük osztott meg elvileg infokat az Usa mégse álltak be az Usa mögé teljesen. Teljesen mindegy hogy csűrőd-csavarod a Trump féle vezetésen kívül nagyon kevesen látják az egészben azt amit te felhozol. Biztos van is benne igazság, de ki tudja mennyi. Az amcsikra amúgy is jellemző hogy szeretnek manipulálni. Te engem akarsz váltig meggyőzni. Csakhogy engem majd az győz meg ha lesz tényleges bizonyíték.
Jelenleg ez van: [link] És ez nem Kínáról szól ahogy én látom.
Ráadásul elkerülhető a kockázat, hiszen nem egyedül a huawei fejleszt ilyen hálózatokat.
Álmodj királylány! Csökkenteni lehet a kockázatot, de elkerülni nem. Attól hogy egy terméken alma logó van vagy más egyéb gyártóé semmilyen garanciát nem kapsz. Pont ugyanúgy átverhet és már vert is minden gyártó ügyfeleket. Persze a nagy gyártóknak azért muszáj adniuk a hírnévre és érdemes lépniük mielőtt sok ügyfelet buknak. Semmiféle garancia nincs rá, hogy pl az Ericson az nem kémked, vagy nem hagy biztonsági réseket a rendszerben. Itt kezdődik a fan-ság, ha ezt nem látod be.Azért ragadok le az EU-nál, mert az EU polgára vagyok, elsősorban az EU biztonsága érdekel, és az általad hozott példák is EU-s országok voltak (illetve a britek most nem tudom hogy minek számítanak, elvileg fizetniük még kell pár hónapig, de beleszólásuk már nincs semmilyen EU-s döntés meghozatalába). A tágabb értelemben vett nyugati világ amúgy is kimerül kb. Európában, az USA-ban, és néhány egykori brit domíniumban, így ha nyugatról beszélünk, értelemszerűen ezeket értjük alatta (talán egy Dél-Korea és egy Japán még beférne ide, de ők meg kultúrálisan nem illeszthetőek be teljesen a nyugati modellbe).
Még egyszer, ha nem az állítást támadod, hanem az állító személyét (mint ahogy te is teszed), érvelési hibát követsz el (ti. személyeskedsz). Az, hogy hányan fogadják el, megintcsak nem mérvadó az érvelés helyességét illetően, az ilyesmiket már iskolás korban megtanítják a gyerekeknek logika órán.
Mondom, az érvekre reagálj, a terelés nem számít annak.A hálózati szektorban a kínai jelenlét jelentette biztonsági kockázatot márpedig el lehet kerülni azzal, ha nem olyan cégekkel építtetünk hálózatot, akik kínai állami befolyás alatt állnak. Ennél jobban nem tudom leegyszerűsíteni neked.
Természetesen befolyásszerzésre használhatja az USA is az állami forrásokból részesülő cégeket, de az ő befolyásszerzése engem nem zavar annyira, mert az európai érdekekre jóval kissebb veszélyt jelent, ráadásul néhány apró disszonanciát leszámítva egészen szoros szövetségi viszony jellemző az EU-ra és az USA-ra (mivel hasonló politikai, társadalmi és gazdasági berendezkedés jellemző rájuk) mind katonai, mind gazdasági téren, szóval nem tekintem őket akkor fenyegetésnek, mint Kínát.
Tehát ha választanom kell, hogy melyik nagyhatalom növelje a befolyását Európában a kettő közül a hálózati szektoron keresztül (mert ahhoz ugye gyenge az EU, hogy önállóan oldja meg a problémát), gondolkodás nélkül az USA-t választom. -
#88470784
törölt tag
Kommunista, kapitalista egyik sem az aminek hívják, kb annyira szimpatikus az egyik mint a másik.
A iphone vásárlók sem azért veszik a telefonjukat, mert annyira szimpatikus nekik egy bipoláris ananász.Több mint egymillió magyar sem azért vásárolt huaweit mert azonosul a kommunizmussal, hanem mert az volt a legjobb ár érték arányban és nem akart, tudott többet költeni.
A jövőben is azt fogják venni amelyik a legtöbbet kínálja a legolcsóbban és ezt még az zindex sem tudja megváltoztatniKovács pistikét pont nem érdekli, hogy valaki éppen tiltakozik kína ellen egy mcdonaldsban, hanem azt fogja megvenni amelyik neki tetszik.
-
dutrás
őstag
Igen a tabletem ahogy frissült jelzett nekem is. A P40 bemutatójára kész kell hogy legyen az meg mindjárt itt van. Nagyon kíváncsi vagyok rá.
-
dutrás
őstag
A készülékre ne vetítsük rá hogy kommunista. Az egy személyiség nélküli eszköz. Ha így néznénk akkor gyakorlatilag a piac kétharmadát száműzhetnénk. Onnan túl nagy választék nem maradna se gyártóban se árban. Én ezt nem nagyon szeretném.
-
7Heads Drago
veterán
Leírtam már, más is tud a kockázatról, max itt pár fórumozó próbálja eljátszani, hogy nem létezik. A huawei-el hálózatot építtető országok vezetése egyszerűen más szempontokat favorizál: valószínűleg szeretne minél előbb, minél olcsóbban 5g-s hálózatot, és nem szeretne ujjat húzni Kínával, pláne nem úgy, hogy az egységes kiállásra az EU ebben az ügyben is képtelen a decentralizált jellegéből adódóan. Így aztán részben saját döntéseik, részben a körülmények okán, de a biztonság hátrébb csúszik a fontossági listán.
De ezeket már mind leírtam, valamiért mégis ugyanazt a kérdést teszed fel újra és újra és újra...Nem 30-50 év múlva látjuk majd, milyen a kínai rendszer (mert ugye annak totalitárius pártállami jellege szolgáltat okot a huawei-el szembeni "gyanakvásra"), erre vonatkozóan most, a mában is vannak adataink. Tehetsz úgy, mintha nem léteznének (cáfolni ugyanis nem próbálod ezeket a vádakat te sem), de ismét megkérdem, minek? Hogy igazad lehessen?
A kockázat egy olyan szektort érint, aminek a fontossága jelenleg is nagy, a jövőben pedig hatványozottan megnő majd. Ráadásul elkerülhető a kockázat, hiszen nem egyedül a huawei fejleszt ilyen hálózatokat.
Ne ragadj már le az EU-nál. Az Usa szankcióit nagyon kevés ország követte. (talán Ausztrália és Új-Zéland)
A briteket és a németeket én hoztam ide, de azért mert velük osztott meg elvileg infokat az Usa mégse álltak be az Usa mögé teljesen. Teljesen mindegy hogy csűrőd-csavarod a Trump féle vezetésen kívül nagyon kevesen látják az egészben azt amit te felhozol. Biztos van is benne igazság, de ki tudja mennyi. Az amcsikra amúgy is jellemző hogy szeretnek manipulálni. Te engem akarsz váltig meggyőzni. Csakhogy engem majd az győz meg ha lesz tényleges bizonyíték.
Jelenleg ez van: [link] És ez nem Kínáról szól ahogy én látom.
Ráadásul elkerülhető a kockázat, hiszen nem egyedül a huawei fejleszt ilyen hálózatokat.
Álmodj királylány! Csökkenteni lehet a kockázatot, de elkerülni nem. Attól hogy egy terméken alma logó van vagy más egyéb gyártóé semmilyen garanciát nem kapsz. Pont ugyanúgy átverhet és már vert is minden gyártó ügyfeleket. Persze a nagy gyártóknak azért muszáj adniuk a hírnévre és érdemes lépniük mielőtt sok ügyfelet buknak. Semmiféle garancia nincs rá, hogy pl az Ericson az nem kémked, vagy nem hagy biztonsági réseket a rendszerben. Itt kezdődik a fan-ság, ha ezt nem látod be. -
joey04
titán
Egy márka próbálhat. Csak ne egy kommunista ország kivetülése. Mert a Huawei az. A készülékei jók valóban. De inkább legyen szegényebb a piac.
-
#88470784
törölt tag
A legútóbbi appGallery frissitésben jelezte, illetve utalt a térképre is a felhasználási feltétel, olyan mintha még nem élesítették volna vagy legalábbis nálunk még nem elérhető, talán spanyolban, ők lesznek benne az első körben, ha jól tudom európában.
-
dutrás
őstag
Én használom a beépített e-mail klienst. Nem mondom hogy tuti jó de lehet használni. Legalább van hová fejlődni.
-
#88470784
törölt tag
Senki nem fogja használni.
#A több ezer magyar felhasználó aki telepítette a magyar nyelvű banki alkalmazást kedveli ezt.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még egy jó térkép akalmazás és mail app hiányzik és lehet szinte teljesen függetlenedni a googletól.
Viber már úgyis fentvan már most is az appGalleryben -
Piszmaty76
aktív tag
-
Noukoum
veterán
Az úriember Kína gyűrölő és Usa szimpatizáns, szerintem mindent elmondtam. Negatív hozzáállásnak nem nevezném, szimpla trollkodás a léte.
-
dutrás
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve! Újabb amerikai vádak a Huawei ellen
- Formula-1
- Xbox Series X|S
- Óra topik
- VGA kibeszélő offtopik
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Bluetooth hangszórók
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- Fém, összecsukható és kihúzható fotó állvány eladó
- GIGA-AKCIÓS! ÚJ -DOBOZOS! Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 1TB AI PC FHD+ 1 év garancia
- 64GB DDR5 RAM Kit!
- AKCIÓ! Powercolor RED Devil RX 7900XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



