Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz tibaimp #19 üzenetére

    Én csak itt a PH-n látok olyan embereket, akiknek ez probléma. A környezetemben mindenki alaplappal együtt cserél minimum. A legtöbbször lap-cpu-ram együtt, a VGA pedig vagy egyszerre ezekkel, vagy külön, vagy mindkétszer. Igazából az a lényeg az embereknek, hogy a VGA-t tudják cserélni, az SSD-t, tárólókat tudják cserélni. A memória bővítés és a proci csere lehetősége is meglegyen, de ezeket annyira nem szokták használni.
    Az, hogy a régi alaplapját megtartva cseréljen újabb gen. procira, 99%-ban már eleve AMD-t vásárlók szoktak, azoknak meg aztán k.ra nagy probléma, hogy egy Intel-hez való alaplapban nem lehet, ami nekik konkrétan nincs.

    Annak semmi értelmét nem látom, amit AMD vonalon szoktam, hogy pl. egy 600-as középkategóriás procit cserél egy generációval újabb szintén 600-as középkategóriásra. Ha már eleve gyenge a proci, cserélnem kell, akkor tuti, hogy nem cserélnék egy alig gyorsabbra. Egy számukra elégtelen (1-es) procit cserélnek le egy elégségesre (nagyszerű 2-es).
    Aki így jár el, az már eleve benézte az első vásárlásnál az igényét. Ha 2.-ra kategóriában is feljebb vált, akkor legalább azt kiküszöböli. Ez egy vásárlási hiba, az előző generációnál kellett volna megfelelő típust választani, hogy ne kelljen korrigálni egy cserével.

    Én Intel vonalon tolom, de eszem ágában nem lenne még 7.gen Pentiumról 7.gen i7-re sem váltani egy régi alaplapban. Semmiképp nem tennék be sem egy nagyobb 7. gen, sem egy 12. gen procit a meglevő 7. gen alaplapba. Szerintem teljesen adja magát, hogy innen 12. gen procira és hozzá dukáló alaplapra lenne érdemes váltani.

Új hozzászólás Aktív témák