Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #81187072

    törölt tag

    válasz doc #31 üzenetére

    "#4 ha3flt: egyszer kiprobalhatnad mielott fikazod...
    az a hatalmas 'erolkodes' annyibol all hogy eloveszed a telefont (ami valoszinuleg ugyis a kezed ugyeben van, es ugyebar be van allitva hogy otthon ne lockoljon, tehat meg azzal sem megy az ido), ranyomsz az app ikonjara, 1 masodperc alatt bejelentkezik es mutatja a konnektor-listat, ahol egy ujabb erintessel ranyomsz a ki/bekapcsolo ikonra

    szerintem gyorsabb mint amennyi ido a taviranyito megtalalasahoz kell :D raadasul toksotetben is teljesen jol mukodik"

    Hát persze, gyorsabb... Mint kézbe venni, azonnal érezni, hol a gomb és megnyomni. Nem nekem kell kipróbálni mindkét verziót, mellesleg húsz éve is írtam firmware-eket. A touch screen az egyik legjobb és egyben legidegesítőbb találmány. :-) A "csak megnyitom az appot és már fel is tudtam kapcsolni a villanyt vagy a fűtőtestet" meg a másik.

    Pont a visszatérő, gyakori cselekvésekhez szükséges erőfeszítéseket kell redukálni, nem újabbakat behozni, persze csak ha az illető valami mással akar inkább foglalkozni... van akit a rítuálék tartanak életben. A dedikált eszköz hiánya általában pont spórolásból fakad (ami kényelmetlenséggel jár együtt), vagy mert nincs más. Én csak a magam véleményét tettem hozzá, hogy a/ rendszeresen használok távirányítót a világítások beállítására (négy hely is van fényforrásokkal, az erősítő, aminek csak 230 V kell stb.), b/ a tököm kilenne, ha mindegyik előtt be kellene indítanom egy egy appot, a c/ most jön.

    A hálózatosdi nyilván jó, ha valakinek szüksége van rá, ha _ahhoz_ több macera kell, elviselhető, a görcs a hiperprimitív szoftverek miatt van: többnyire nulla biztonság (távolról, hálózatról), a nehézkesség, az említett (egyébként kényszerű) frissítések, reklámok, jó kis hozzáadott funkciók helyett a butított kezelőfelület alig-alig beállításokkal, hogy előbb-utóbb adatot kezdenek gyűjteni, mert a laikusoknak simán beadható, hogy egy szoftvercég csak akkor tud működni, ha a seggedbe is belelát (Android? Haha...) - mikor melyik ezek közül, és persze az IoT kórusban szavalása miatt. Az _elmélet_ és a _gyakorlat_ közt igen nagy a különbség ebben a tetű világban, valamikor szerettem az újdonságokat...

Új hozzászólás Aktív témák