- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
johnyblaze
aktív tag
ha az apple watch-nak semmi értelme csak "vagizás" akkor egy ugyanolyan árban lévő karórának mi az értelme? ha "csak" az időt mutatja? ezen a logika mentén

-
galaxys80
veterán
Neeem, csak úgy "vagizásból" veszik, mert az mindenkinek egyértelmű, hogy azért kell venni Apple Watch-csot (bocs, rosszul írtam: "epől") minimum 100.000 Forintért, hogy ne használja ki, de "vagizzon" vele.. Én komolyan nem értem hogy tudnak emberek így gondolkodni. Mondom mindezt úgy, hogy nekem nincs okosórám, mert nem érzem azt, hogy ki tudnám használni, egy elegáns analóg órát pedig jelenleg többre tartok.
Gave
Amikor szóba kerülnek az okosórák, én is mindig egyből erre gondolok..
De ha így halad a technika lehet, hogy nem is olyan sokára viccen kívül tényleg fogunk ilyen autókkal közlekedni. És most nem arra gondolok, hogy mindenki '82-es Trans Am-met fog vezetni..... 
Igazad volt.
Kettővel lejjebb meg is mondta a fórumtárs a tutit. 
-
NandorHUN
addikt
Én pl, azért vettem, mert amúgy is hordok órát akkor már miért ne lehetne az okos óra? Egy normál karóra is kerülhet ennyibe sőt... Amúgy S3am van samsung teló miatt. Tetszik bent a könnyen cserélhető szíj (22mmes normál óraszíj) és a valódi óra kinézet. Xiaomi gondolom az ára miatt van elől.
Nekem is van pár ismerősöm akinek Apple okosórája van. Hát nem a funkció vagy kinézet miatt vették meg.
Samsung és Moto órái viszont nekem is tetszenek,de mivel annyi funkció nincs bennük és nem is időtállóak, mint egy rendes óra, ezért nálam ez a piac kimarad.
-
madkiller
őstag
Egy vicc. De tényleg.
Nekem nincs okosórám, de többet is próbáltam már és Apple Watch ronda is, keveset is tud - gyakorlatilag egyedül villogásra jó , mert még csak nem is esztétikus. Moto, vagy Samsung órák jobban is néznek ki és kényelmesebbek, többet tudnak és nem utolsó sorban olcsóbbak.
Ebből is látszik, hogy okosóra egyenlőre az a szegmens amiből az vásárol főleg ,aki nem tudom mit kezdeni a pénzével vagy villogni akar mások előtt.
Én pl, azért vettem, mert amúgy is hordok órát akkor már miért ne lehetne az okos óra? Egy normál karóra is kerülhet ennyibe sőt... Amúgy S3am van samsung teló miatt. Tetszik bent a könnyen cserélhető szíj (22mmes normál óraszíj) és a valódi óra kinézet. Xiaomi gondolom az ára miatt van elől.
-
NandorHUN
addikt
Egy vicc. De tényleg.
Nekem nincs okosórám, de többet is próbáltam már és Apple Watch ronda is, keveset is tud - gyakorlatilag egyedül villogásra jó , mert még csak nem is esztétikus. Moto, vagy Samsung órák jobban is néznek ki és kényelmesebbek, többet tudnak és nem utolsó sorban olcsóbbak.
Ebből is látszik, hogy okosóra egyenlőre az a szegmens amiből az vásárol főleg ,aki nem tudom mit kezdeni a pénzével vagy villogni akar mások előtt.
-
zdna
csendes tag
Én nem csodálkozom hogy az Apple Watch a legnépszerűbb. Nem vagyok Apple fan, kb 2 évente váltok android és ios között, mert szerintem mind a kettő jó.
Volt Mi Band 2 m nagyon szerettem, de elhagytam. Utána kb egy fél évig Huawei Watch ot használtam, azután több mint egy évig Gear S3 Frontiert. Most pár hete iPhone vásárlás miatt váltottam Apple Watch ra. A Gear S3 nagyon jó okosóra, de az Apple Watch jobb. Kényelmesebb viselni (gear s3 után néha elfelejtem hogy rajtam van), a kijelző mozdulatra történő ébredése pontosabb, és ez végre valóban vízálló. -
.Szaki.
addikt
Neeem, csak úgy "vagizásból" veszik, mert az mindenkinek egyértelmű, hogy azért kell venni Apple Watch-csot (bocs, rosszul írtam: "epől") minimum 100.000 Forintért, hogy ne használja ki, de "vagizzon" vele.. Én komolyan nem értem hogy tudnak emberek így gondolkodni. Mondom mindezt úgy, hogy nekem nincs okosórám, mert nem érzem azt, hogy ki tudnám használni, egy elegáns analóg órát pedig jelenleg többre tartok.
Gave
Amikor szóba kerülnek az okosórák, én is mindig egyből erre gondolok..
De ha így halad a technika lehet, hogy nem is olyan sokára viccen kívül tényleg fogunk ilyen autókkal közlekedni. És most nem arra gondolok, hogy mindenki '82-es Trans Am-met fog vezetni..... 
-
galaxys80
veterán
Megint megtudhattak az itteni fórumomról, hogy ha egy Apple termék sikeres, akkor az csakis azért lehet, mert sok a fanatikus.

Egyébként természetesen egy sz..r.
-
gusthy
veterán
Ez a van választék nincs választék kérdés eléggé attól is függ, mire használja az ember. Volt rendes okosórám, de a mostani Fitbit sokkal praktikusabb arra, amire nekem kell (van itthon még egy az asszonynak, ő meg aztán végképp elvan vele). Nyilván tök más, mint egy "igazi" okosóra. Egyébként ilyen szemmel az egész statisztika nehezen is értelmezhető: mi számít bele? A Fitbit sokkal inkább a Polarral, Garminnal versenyez, mint az Apple-val.
És ezen belül is: a fitbit blaze okosóra, a charge 2 meg basic band, pedig szinte csak a design más.
-
Mr.Silkó
veterán
-
kovbandi82
őstag
MiBandem is van(volt), jelenleg AW-m van. Kollégám Gear S3 órája tényleg jó volt, de eszembe se jutott volna lecserélni az enyémet, hiába tetszett. Tényleg érdekes összehasonlítás, mert arányaiban alapból több droidos telefon fut, mint , mégis utóbbi órái fogynak őrült módon.
A formáról meg annyit, kinek a pap, kinek a papné, Nekem tetszik a szögletes.... -
Gábor-KJ
őstag
Hopsz, nem válasznak szántam.

Nekem egy Mi Band 2 porosodik a fiókban – bár ezt nem tartom okosórának, inkább csak okoskarperecnek – pár hónapig használtam aktívan, amennyibe került, annyit megért, de hamar ráuntam. Nem adnék súlyos tízezreket semmilyen másik okos kiegészítőért, viszont telefonra nem sajnálom a százezreket, mégpedig azért, mert egyszerűen ez utóbbi gyakorlatilag pótolhatatlan számomra, mindent ezen csinálok, nálam teljesen kiváltja a laptopot/pc-t is, míg az okosórák teljesen hidegen hagynak, plusz egy töltendő, zavaró izének tartom őket.
Szálloda iparban dolgozom és ott nem pálya a telefon nyomkorászás - így nekem nagyon jól jön az óra.
Sporthoz meg a Garmin - tökéletes.
Csak úgy vagiból, mint sokan azt az epől órát - tuti nem hordanám.
-
Mr.Silkó
veterán
Hopsz, nem válasznak szántam.

Nekem egy Mi Band 2 porosodik a fiókban – bár ezt nem tartom okosórának, inkább csak okoskarperecnek – pár hónapig használtam aktívan, amennyibe került, annyit megért, de hamar ráuntam. Nem adnék súlyos tízezreket semmilyen másik okos kiegészítőért, viszont telefonra nem sajnálom a százezreket, mégpedig azért, mert egyszerűen ez utóbbi gyakorlatilag pótolhatatlan számomra, mindent ezen csinálok, nálam teljesen kiváltja a laptopot/pc-t is, míg az okosórák teljesen hidegen hagynak, plusz egy töltendő, zavaró izének tartom őket.
-
Gábor-KJ
őstag
Nekem egy Moto 360 2nd Gen van és imádom. Váltanék ha majd elfárad, de ahogy elnézem nincs mire. A másik órám egy Garnin Fenix 3HR és az viszont mindent visz (persze nem olyan feeling mint a wear os) - főleg a 20 nap készenléttel. ;-) Apple órát és telefont kb soha nem vennék...
-
moleculez
veterán
Nekem Gear Fit 2-m van, lassan 2 éves, asszonynak már Apple Watch. GF 2 szépen működik iPhonenal, de ha cserélek, akkor már én is AW-re.
-
Lami66
addikt
Az Apple Watch sikereihez szerintem hozzájárul az is, hogy kint az USA-ban nagyon erős az alma, sokan hordják az okosóráikat is, és érkeznek az ,,Életet mentett az Apple Watch" típusú hírek. Sokan meg már csak ezért is azt választják.
Mi tagadás, nekem is tetszik a formája, de nem érzem szükségét annak, hogy nekem is legyen. Akkor meg inkább nem adok ki 100 ezer forintot(vagy többet).
Igen, de ez csak az egyik ok. Ha egy ios felhasználó okos órát akar venni, mit vesz? Applewatch-ot, mert az való az ios ökoszisztémába. Tehát ott annyi a választék, hogy vesz vagy nem. Egy androidos okos órát akar venni, akkor van nem tudom mennyi választási lehetősége...olcsóbb, középáras vagy drágább, kerek vagy szögletes, sima vagy gps-es, fém vagy műanyag....és még lehetne sorolni, aztán választ a legalább harmincféle óra közül. Nem mindegy, hogy 200 millióan csak egyfélét választhatnak, vagy egymilliárdan választhanak 30-50 féléből.
-
Matada2.3
veterán
Az Apple Watch sikereihez szerintem hozzájárul az is, hogy kint az USA-ban nagyon erős az alma, sokan hordják az okosóráikat is, és érkeznek az ,,Életet mentett az Apple Watch" típusú hírek. Sokan meg már csak ezért is azt választják.
Mi tagadás, nekem is tetszik a formája, de nem érzem szükségét annak, hogy nekem is legyen. Akkor meg inkább nem adok ki 100 ezer forintot(vagy többet).
Kb valahol ott az igazság. Az ecosystem beszippant, és nem véletlenül. Látom másokon, hogy tényleg jól jön nekik néha a watch és hasznos tud lenni.
Nekem viszont fura, hogy okos órának mondjátok a Mi Band-et, igaz közel van hozzá, de még mindig inkább karperec, mintsem óra.

-
Szabcsizz
őstag
Az Apple Watch sikereihez szerintem hozzájárul az is, hogy kint az USA-ban nagyon erős az alma, sokan hordják az okosóráikat is, és érkeznek az ,,Életet mentett az Apple Watch" típusú hírek. Sokan meg már csak ezért is azt választják.
Mi tagadás, nekem is tetszik a formája, de nem érzem szükségét annak, hogy nekem is legyen. Akkor meg inkább nem adok ki 100 ezer forintot(vagy többet).
+1
Szerintem is pont ugyanerről van szó. -
Ujfelhasznal
tag
Az Apple Watch sikereihez szerintem hozzájárul az is, hogy kint az USA-ban nagyon erős az alma, sokan hordják az okosóráikat is, és érkeznek az ,,Életet mentett az Apple Watch" típusú hírek. Sokan meg már csak ezért is azt választják.
Mi tagadás, nekem is tetszik a formája, de nem érzem szükségét annak, hogy nekem is legyen. Akkor meg inkább nem adok ki 100 ezer forintot(vagy többet).
-
buvartacsko
addikt
Nálunk a családban van Apple watch és Gear S2 is és nyugodt szívvel mondom, hogy a gear s2 sokkal átgondoltabb, átláthatóbb, és a lünetta révén könnyebben kezelhető is. Plusz már előfordult olyan, hogy az Apple Watch minden adatot elvesztett, újra kellett indítani és csatlakoztatni az egészet az Iphonnal, ami a Gear S2-vel egyszer sem fordult elő a másfél év alatt. Egyszer nem lassult, vagy fagyott le. Hihetetlenül megbízható. Szerintem itt az eladásokban megint az van, hogy veszik, mert Apple és ha *arral lenne összekenve az Aplle Watch hátulja, azt is vigyorogva vennék az emberek és állnának sorba érte.
Az Iphont mondjuk nem tudom milyen telefon, nem ismerem, de nálam a Watchal sosem volt hasonló gond sem. Megbízható és jól működik miota megvan.
-
joey04
titán
nem meglepő. kettőnek megy jól: annak aki a legjobbat gyártja, meg annak, aki adott szinten a legjobb ár/érték arányú cuccot gyártja. ennyi.
-
bali
tag
Nálunk a családban van Apple watch és Gear S2 is és nyugodt szívvel mondom, hogy a gear s2 sokkal átgondoltabb, átláthatóbb, és a lünetta révén könnyebben kezelhető is. Plusz már előfordult olyan, hogy az Apple Watch minden adatot elvesztett, újra kellett indítani és csatlakoztatni az egészet az Iphonnal, ami a Gear S2-vel egyszer sem fordult elő a másfél év alatt. Egyszer nem lassult, vagy fagyott le. Hihetetlenül megbízható. Szerintem itt az eladásokban megint az van, hogy veszik, mert Apple és ha *arral lenne összekenve az Aplle Watch hátulja, azt is vigyorogva vennék az emberek és állnának sorba érte.
-
Fabianus
tag
Roppant egyszerű. Bár ez csak szerény vélemény, és nem alapszik mért vagy kutatott információkon. Ha megnézed, az a két márka van elöl, amelyiknek itt az MA-n is elég
fanatikus, elvakulterős rajongótábora van. Ehhez hozzáteszed azt, hogy az okosórák eladása még nagyon nagyon messze van az okostelefonokétól. Ebből lejön, hogy per pillanat még nagyon kicsi a valós igény az okosórákra, aminek nagy részét a kapcsolódó márkák poweruser-ei adják. -
#57018880
törölt tag
Egyelőre még kicsit sovány a funkció készlet.
Tartozéknak egy ilyen szerintem megdobná a keresletet:


-
dilajoska1
őstag
A legnagyobb órákkal foglalkozó oldalakon is csak az Apple-ről lehet olvasni meg Breitling - Tag Heuer-ről de ők hagyományos órákat gyártanak és ezért foglalkoznak az okosóráikkal.
-
galaxys80
veterán

Ellenben az Apple Watch csak iPhone-al megy. Innen nézve még brutálisabb a különbség.
Én egyébként kíváncsiságból vettem anno egy Apple Watch-ot.A mai napig áldom az eszem érte. Imádom.
Mellesleg nekem sokkal jobban tetszik a formája, mint a kör alakúaknak. -
Agrippa22
tag
Szerintem is a Gear S3 kifejezetten jó okosóra, nem értem mitől ennyire népszerűtlen. Semmivel nem tűnik jobbnak az Apple Watch (bár nem próbáltam) és mégis brutálisan többet adnak el belőle. Érdekes lenne erről egy elemzés, hogy miért van. Az iPhone volt az első komoly okostelefon, ami miatt az iPhone "az okostelefon", de okosóránál a Samsung évekkel beelőzte őket. Akkor miért nem a Gear "az okosóra"? Főleg, hogy kerek is.
Menj ki az utcára, kérdezd meg az első 5 embert, hallott e már a Gear S3-ról. Aztán kérdezd meg, hallott e az Apple Watch-ról.
-
judas13
veterán
Én hiába vennem meg, marad a Gear S2 mert az már nő kezén egy nagy bumszli.
-
#29263560
törölt tag
Szerintem is a Gear S3 kifejezetten jó okosóra, nem értem mitől ennyire népszerűtlen. Semmivel nem tűnik jobbnak az Apple Watch (bár nem próbáltam) és mégis brutálisan többet adnak el belőle. Érdekes lenne erről egy elemzés, hogy miért van. Az iPhone volt az első komoly okostelefon, ami miatt az iPhone "az okostelefon", de okosóránál a Samsung évekkel beelőzte őket. Akkor miért nem a Gear "az okosóra"? Főleg, hogy kerek is.
Szifonnal nem cssk az iWatch megy normálisan?
-
Jeanne d'Arc
addikt
Szerintem is a Gear S3 kifejezetten jó okosóra, nem értem mitől ennyire népszerűtlen. Semmivel nem tűnik jobbnak az Apple Watch (bár nem próbáltam) és mégis brutálisan többet adnak el belőle. Érdekes lenne erről egy elemzés, hogy miért van. Az iPhone volt az első komoly okostelefon, ami miatt az iPhone "az okostelefon", de okosóránál a Samsung évekkel beelőzte őket. Akkor miért nem a Gear "az okosóra"? Főleg, hogy kerek is.
Én hiába vennem meg, marad a Gear S2 mert az már nő kezén egy nagy bumszli.
-
total90
támogató
-
Dr. X
aktív tag
Szerintem is a Gear S3 kifejezetten jó okosóra, nem értem mitől ennyire népszerűtlen. Semmivel nem tűnik jobbnak az Apple Watch (bár nem próbáltam) és mégis brutálisan többet adnak el belőle. Érdekes lenne erről egy elemzés, hogy miért van. Az iPhone volt az első komoly okostelefon, ami miatt az iPhone "az okostelefon", de okosóránál a Samsung évekkel beelőzte őket. Akkor miért nem a Gear "az okosóra"? Főleg, hogy kerek is.
-
#29263560
törölt tag
Csak nem mindegy hogy a 20$-os Miband-ből kellt el annyi, mint a 400$-os Watch-ból

-
judas13
veterán
Egy Mi Bandal magam is hozzájárultam a statisztikához. Megérte a zsét.
-
The.Biker
veterán
-
GerykO
aktív tag
Szívesen vennék egy nagy összehasonlítótesztet, akár táblázat formájában, az okos/kevésbé okos csuklóra rögzíthető ketyerék közt.
Illetve ami még szerintem pár embert érdekelne,egy lista a wp/wm kompatibilis kütyükről. -
total90
támogató
Xiaomi eléggé nyomul itt is.
Meglep, hogy a Samsung az "others" részbe került csak bele, tehát annyira kevés a részesedés.
Pedig... céges telefon és óra az alma, privát Samsung. Ha csak magát az órákat hasonlítom össze, akkor a Gear S3 flottabb és okosabb.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 8TB WD RED WD80EFAX HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Lenovo A485 Ryzen 5 pro 2500U, 8-16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- Apple MacBook Air M1 (2020) 8GB/256GB SSD szép állapotú 88% akku 231 ciklus
- MSI Thin GF63 12VF RTX 4060 / 144Hz / SZINTE ÚJ!
- ÚJ Lenovo IdeaPad Slim 3 - 15.3" WUXGA - Snapdragon X X1-26-100 - 24GB - 1TB - Win11 - Garancia
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

De ha így halad a technika lehet, hogy nem is olyan sokára viccen kívül tényleg fogunk ilyen autókkal közlekedni. És most nem arra gondolok, hogy mindenki '82-es Trans Am-met fog vezetni..... 
Kettővel lejjebb meg is mondta a fórumtárs a tutit.






