Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) sKie^

sKie^
(kvázi-tag)

Ott a kivagas a tolokapcsolohoz, szoval konnyen lehet.

[ Szerkesztve ]

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#2) David_DD

David_DD
(tag)

hááát itt tökéletesen az ellenkezőt írják a jack-ről

(#3) ghiottone

ghiottone
(PH! kedvence)

Akkor kb. ebben a hirdetésben nincsenek messze a végeredménytől?

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui) -- Moto Z2 Force

(#4) PowerBuldog válasza ghiottone (#3) üzenetére

PowerBuldog
(PH! kedvence)

Kb, mínusz egy kamera a hátlapon. A tok alapján abba kivágásba nem hiszem, hogy beférne 3.

Shop.Builder - Mi arra gyúrunk, hogy Te izmos legyél!

(#5) torma99

torma99
(tag)

Pei most erősítette meg, hogy byebye jack, szóval ez a tok, nem az a tok.

https://www.techradar.com/news/the-oneplus-6t-wont-have-a-headphone-jack-but-battery-life-will-be-improved

Bocsi nem tudom milyen tag kell mobilon a linkhez.

[ Szerkesztve ]

(#6) Eugene Roe válasza torma99 (#5) üzenetére

Eugene Roe
(senior tag)

Szegény jack... akkor marad a kifutó samsung s9+ az asszonynak.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#7) san01 válasza ghiottone (#3) üzenetére

san01
(PH! addikt)

Szerintem is -1 kamera és ujjlenyomat olvasó a kijelzőben.

HTC U11

(#8) tamasas0913 válasza torma99 (#5) üzenetére

tamasas0913
(kvázi-tag)

Átváltasz teljes nézetre és ugyan úgy tudod használni mint gépen.

A cikkhez.
Tehát akkor valamilyen lesz az OP6. Lehet ilyen is meg olyan is, de legfőképp nem olyan mint a tok sejteti. :)
Hihetetlen, hogy ennyire bulvár kacsa szinten tart az oldal.

Migiri

(#9) Fred23 válasza Eugene Roe (#6) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Lehet viszont majd ilyet venni hozzá!

(#10) balazs1022 válasza Fred23 (#9) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Ne nemaaaá! :O Először durvan emelnek az árazáson, utana elhagyjak a fain IPS-t, meg kukazzak a Jack-et? WTF? A bootloader azrt nyitva marad?

https://fototrend.hu/foto/balazs1022/

(#11) vacs válasza balazs1022 (#10) üzenetére

vacs
(őstag)

Soha nem volt nyitva a bootloader, csak engedték, hogy könnyes lehessen nyitni garancia vesztès nélkül!

(^)(>.<)(^)

(#12) tixem válasza balazs1022 (#10) üzenetére

tixem
(PH! addikt)

Milyen IPS-t?? :F

Oneplus 2 volt az utolsó, 3 óta amoled van. Nagyon helyesen.

(#9) Fred23

Ez engem pont nem érdekel. Persze, költsek el újabb x dollárt, mert nekik úgy lenne a jó. Lóf*szt már bocsánat. Ezek is egyre jobban elkurvulnak.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#13) balazs1022 válasza tixem (#12) üzenetére

balazs1022
(őstag)

Oneplus One óta eltelt időt foglaltam össze.

Egyebkent a bootloafer nyitasra gondoltam, h engelyezett-e még.

En szemelyszerint az IPS preferalom. Amoledbol mar sikerult kettőt beégetnem + az amoled színkezelese sem tetszik.

https://fototrend.hu/foto/balazs1022/

(#14) Hopkins95 válasza torma99 (#5) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Neeeeemm :O A franc üssön beléjük, ezt nem hiszem el! :W

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ i5-3300 - INNO3D GeForce GTX 1050 Ti X2 \\ Playstation 4 Slim

(#15) nonsen5e válasza Fred23 (#9) üzenetére

nonsen5e
(PH! kedvence)

Majd rángathatok magammal egy második fülhallgatót is, ha neadjisten TV-n, számítógépen, laptopon, konzolon, vagy akármi máson szeretnék zenét hallgatni. Nagyszerű. :W

[ Szerkesztve ]

「今が最高」

(#16) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Még persze az árról nem esett szó, de lehet, hogy az OP6 volt az utolsó OP, amit megvettem. Már ezért is nehezen adtam annyit. De nem igazán érdekes irányba mennek ők is. Legközelebb majd valami jó kis középkategóriás Nokia, vagy majd meglátjuk mi lesz a választék 1-2 év múlva.

The human ear can only hear 15 FPS, or about 10 megapixels of audio.

(#17) Hopkins95 válasza sheratan (#16) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Ezt jó is hogy mondod, róluk teljesen megfeledkeztem, most vissza ispillantottam a Nokia 8 tesztre és már az ára is emészthető szinten van(kb. 100 ezer forint). :R

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ i5-3300 - INNO3D GeForce GTX 1050 Ti X2 \\ Playstation 4 Slim

(#18) Blizzardking válasza nonsen5e (#15) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Nagyon nem mélyedtem el a témában, de egy ilyen nem oldja meg?

(#19) Hopkins95 válasza Blizzardking (#18) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Mondjuk nekem azért nem, mert én szoktam egyszerre tölteni a telefont és zenét is hallgatni(pl. vonaton vagy villamoson városban). S a HTC-s topikban belenéztem múltkor, s egy csomóan panaszkodnak a meglazult Type-C csatlakozóra...az egyik tulajdonos azt is megemlítette, hogy ő még egyszer nem vesz Jack nélküli telefont.

UPDATE: Meg is találtam a hozzászólást: HTC U11 - (#3727) Headers

[ Szerkesztve ]

(#20) sheratan válasza Hopkins95 (#19) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Inkább a kompatibilitással szoktak gondok lenni amúgy, nem minden telefon szeret minden ilyen átalakítót. A másik a töltés kérdése. Én mondjuk most úgy használom, hogy amíg tölteni kell a telefont, addig átváltok BT-ra, ha zenét akarok hallgatni.

(#21) torma99

torma99
(tag)

Fontos, hogy a cikkben benne van, hogy lesz hozzá a dobozban ingyen egy átalakító. Szóval valamit próbálnak beljebb pozícionálni a döntésen. A gond az, hogy a C-s fülesek bitang drágák 20 EUR elég sok. Aki nem olyan extrém vájtfül 5-8 EUR körül talál magának jót 3,5-ösből. A helyzet az, hogy itt minél több elhagyja majd, annál nagyobb lesz az értelmes és olcsóbb kínálat. Ugyanakkor pont ma futottam bele abba, hogy füleseztem és töltöttem is egyszerre a telót. Na ennek vége lesz pár év múlva az értelmesebb telefonoknál.
Legyen 3800+-os akksi benne és nagy duzzogva megbocsátható.

(#22) torma99 válasza sheratan (#16) üzenetére

torma99
(tag)

A hírekben ott van a 7.1 plus megjelenése november körül. Azt mindenképpen érdemes megvárni annak, aki nem elkötelezett.

(#23) Blizzardking válasza Hopkins95 (#19) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Nagyon ebben sem mélyedtem el, de egy ilyennel nem lehet egyszerre tölteni és zenét hallgatni?

(#24) sheratan válasza Blizzardking (#23) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Technikailag lehet. Viszont egyiket sem túl jól. Mivel USB-C-n nem analóg jel jön ki, így ez a kis vacak kell megoldja a DA konverziót, aminek az eredményét talán nem kell részletezni. Illetve töltésnél is alsó hangon a gyorstöltés nem nagyon fog menni, vagy ha igen, akkor is problémát okozhat esetleg a nem megfelelő alkatrész. Ha pedig nincs gyorstöltés, és ilyen 1-1,2A / 5V-tal töltenél egy 3000+mAh akksit, akkor nagyon nagyon sokáig ott fogsz ülni.

(#25) milkabrams válasza Hopkins95 (#19) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Rengeteg topicban leírtam, hogy a type c nem fogja bírni... persze akkor le lettem hülyézve.
A jack elhagyás egy akkora de akkora marhaság, nálam kizáró ok a jack hiánya.

[ Szerkesztve ]

(#26) Blizzardking válasza sheratan (#24) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Ah, én azt hittem hogy van analóg jel a type C-n. Ez így tényleg felejtős. Oneplus 5 berendezkedhet hosszabb távra, én ezt addig fogom használni ameddig atomjaira nem hullik. Kb az utolsó értelmes csúcs teló számomra, mellékes baromságok nélkül.
Köszi az infót :R

(#27) Hopkins95 válasza milkabrams (#25) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Így van! :K Ezért én is már kétségbeesésemben lehet Samsungot(S8-at) fogok majd venni, pedig azt nem akartam.

Pedig tényleg mennyivel jobb most az, hogy lehagyták a portot s innentől kezdve szerencsétlenkedni kell az átalakítóval? Ettől kezdve lehet tákolgatni meg átalakítókat keresgetni, amit ha megrendeltél, aztán vagy működni fog rendesen vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#28) milkabrams válasza Hopkins95 (#27) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Vagy vehetsz bt fejest, amit tölteni kell és jóval drágább. Esetleg LG V30?

[ Szerkesztve ]

(#29) doooo válasza Eugene Roe (#6) üzenetére

doooo
(őstag)

Kifutó? Fél éves mobil...

(#30) Hank18

Hank18
(újonc)

Miert sir mindenki, hogy nincs 3,5 jack? Mindig utaltam a kebeleket, 5 eve bluetootht hasznalok, ma meg mar ezek a teljesen vezetekmentes megoldasok baromi kenyelmesek. Ki a fene akar meg kabelekkel bajlodni? Ha beulok a kocsiba atkapcsol a zene automatikusan, ha hazaerek rateszi hifire, imadom. Draga lenne? En vettem egy sonyt 3 eve, azota hasznalom es volt kb 12 ezer. Egesz nap elmegy az akksi, otthon rakom toltore lefekveskor teloval, tablettel, oraval egyutt feltolt reggelre es indulhat a nap.

[ Szerkesztve ]

Hank18

(#31) DDA40X válasza Hank18 (#30) üzenetére

DDA40X
(tag)

Nem mindenkinek van bluetooth-os autója és hifije otthon. Csak szólok. Az állandó töltögetés is nagyon jó érzés, stb.. De ha te szereted, akkor lelked rajta.

(#32) Hopkins95 válasza milkabrams (#28) üzenetére

Hopkins95
(senior tag)

Igen, az LG V30-on gondolkodtam, de most már megvárom a V40-et, mert a V30 szelfikamerája eléggé pocsék.

(#30) Hank18 Lehet egyszer én is eljutok oda hogy veszek egy olyat, de egyelőre nincs kedvem naponta ezt is töltögetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) ollie válasza Blizzardking (#18) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Csak akkor, ha az OP6T támogatja az analóg audiót type C-n keresztül, mivel nem mindegyik telefon támogatja, pl a Pixelek sem, és olyankor DAC-os átalakítót kell használni, ami jóval drágább, vagy ha olcsó, akkor rossz minőségű

(#34) sheratan válasza Blizzardking (#26) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Ahogy Ollie írja, elvileg lehetne analóg jel is Type-C-n, de nem mindenki használja, és persze ilyet nem nagyon írnak az adatlapra sem.
Amúgy tényleg a BT a legjobb megoldás szerintem. Egész elérhető áron lehet már normális cuccokat kapni (most jelenik meg a Fiio BTR3, vagy ott az Earstudio ES100), amibe bármilyen fülest bedughatsz, és 8-10 órákat elmennek egy töltéssel. Elméleti szinten persze kellemetlen, hogy töltögetni kell, gyakorlatban nem nagyon zavar. Ezt kb csak utcán használom, egyszerre egy óránál többet nem, annyit azért már merülő akksival is ki szokott bírni (meg van egy másik ilyen adapter is a táskában tartaléknak, de az más kérdés, nem feltétlenül kell). Munkahelyen meg inkább használok egy USB DAC-ot a zenéhez, mert fejest úgyse hajt meg normálisan a telefon (ott is amúgy fennáll ez a probléma, hogy nem lehet egyszerre tölteni és zenét hallgatni, de megoldható).

(#35) Blizzardking válasza sheratan (#34) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Van BT fülesem is és vezetékes is. A vezetékes sokkal szebben szól.
Ráérek még dönteni, mire mindenem kipusztul (jack-es teló, vezetékes fülhallgató, BT fülhallgató) még évek telhetnek el, és lehet hogy akkor már a BT fülhallgatók a 15-20 rugós szegmensben profibb minőségűek lesznek mint a mostani ilyen árúak.

Ollie köszi neked is!

(#36) sheratan válasza Blizzardking (#35) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Van egy olyan BT fülesed, aminél egy szintén birtokodban levő vezetékes szebben szól :) Ez ugye nem általános érvényű igazság. És pont azért írtam azokat a BT füleseket, mert azok jobb hangot adnak (ide vehető még az A&K XB10 is), mint a telefonok legalább 95%-a (de igazából akár 100-at is írhatnék, mert nem hallottam még olyan telefont, ami lepipálja őket). De nyilván nem meggyőzni akarlak, hogy ilyet kell használni, csak arra akartam példát hozni, hogy ha körülnéz az ember, akkor már most is lehet egész jó cuccokat találni, nem olyan siralmas a helyet, mint pár éve.

(#37) Blizzardking válasza sheratan (#36) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Igen, vettem, köszi. Én is így értettem.

(#38) milkabrams válasza sheratan (#36) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Mert még nem hallottál olyan telefont amiben normális dac+amp van, próbáld ki az lg v széria valamelyik tagját. Lehet, hogy a bt fejes/fülesben jobb a dac mint a telefonba integrált szutyok, mellesleg egyik bt szabvány sem tudja natívan átküldeni a fejesre a 24 bites anyagokat, 6x akkora sebesség kellene. Nagyon max a 16 bites flacra elég.

(#39) Blizzardking válasza milkabrams (#38) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Szerintem ő már mindent hallott... De meglátjuk :D

(#40) milkabrams válasza Blizzardking (#39) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Lg V20 segítségével brutálisan jó hangot lehet kihozni egy bassus szegényített meze 99c fejesből, lehet hogy egy 200k-s fejesből szebb hamg távozik.

(#41) sheratan válasza milkabrams (#38) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

De, próbáltam, volt is pár hónapig G6 quad-DAC, ami elvileg ugyanaz mint a V20 (csak szoftverben van kevesebb opció, de a hardver megegyező). Jobban szól az átlag telefonnál általában, de bizonyos fülesekkel annyira rossz volt, hogy inkább rá sem dugtam, mert fájt hallgatni. Szinergia ugye. Összességében már amellett is jobban szerettem ugyanazokat a füleseket XB10-re dugni, az ES100 pedig még jobb is valamivel. Próbáltam Axon 7-et is, az se rossz, de kicsit nekem olyan fémes, élesebb hangja volt a közepek tetején és a magasakban (gondolom, hogy részletesség élményét keltse). Meizu Pro6 is egy elég jó telefon, talán még annak a hangja volt a leginkább kellemesnek mondható, de többet nem tud igazán ezeknél a felsorolt BT cuccoknál, viszont számomra szoftveresen nem igazán jó.

Tudom amúgy, van az LG V cuccoknak egy fanatikus tábora itthon, akik minden áron védik és többük szerint még a fél milliós céleszközöket is veri a hangjuk. Ezzel nem tudok mit kezdeni, és őszintén már nem is akarok. Ha szeretitek, akkor szeressétek. Engem nem győzött meg annyira a hangjuk, hogy bevállaljam érte az LG pocsék szoftveres támogatását, limitációit és az esetleges bugokat (ez utóbbiról nagyon nem tudok nyilatkozni, G6 alatt volt azért bőven).

(#42) Hank18 válasza DDA40X (#31) üzenetére

Hank18
(újonc)

Bluetoothos szivargyujtoba dughato fm transmitter kb 5000 forint. Otthora meg egy masik par ezer. Nem egy Lexusom van, hanem egy 18 eves Yarisom. :) Ezek ma mar nem draga dolgok es eleg jo eredmeny nyujtanak.

Hank18

(#43) milkabrams válasza sheratan (#41) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Nyilván egy DAP sokkal jobb, de túl sok embernek nem hiszem, hogy megéri. Még valami amit el lehet hagyni, törni, lopni... Ha valaki jó audio telefont akar akkor V széria, bugokkal 1 év alatt nem találkoztam, frissítés gyalázat, de nem is igazán érdekel.
Megfelelő zenelejátszó progi is kell hozzá pl. poweramp béta vagy neutron.

[ Szerkesztve ]

(#44) Blizzardking válasza milkabrams (#40) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Hírből ismerem a V szériát, de még sosem hallottam. Ilyen mászkálós felhasználásra nem feltétlenül akarnám kimaxolni a hangminőséget, inkább egy értelmes kompromisszumot keresek. A jelenlegi Meizu BT fülesem jó is lenne, ha nem hallottam volna a vezetékes Soundmagic E50-et mellette. Emiatt akármilyen megoldásból egy legalább E50 szintű dologgal akarok hasítani a jövőben. LG-m még nem volt, szimpatikus a V széria, de sok rosszat hallottam a gyengusz üzemidőről meg a sok bugról. Jelenleg egy Oneplus 5-tel tolom, és ez minden szempontból ideális számomra. Ami nm volt benne gyárilag azt azóta már beleraktam, és a hangja (tudom hogy nem V szint) utcán mászkálni, meló közben lazítani stb nekem megfelelő. Minden másban meg mintha nekem találták volna ki.

(#45) sheratan válasza milkabrams (#43) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Mondjuk szerintem van már olyan BT modul is, ami jobb hangot ad. És akkor bármilyen telefont használhat az ember, annyi a kritérium, hogy tudjon aptX-HD-t vagy LDAC-ot. De ugye mindenki úgy oldja meg, ahogy szeretné, ez csak egy opció. Nincs még sajnos túl sok olyan BT modul, aminek tényleg jó hangja van, de már legalább létezik ilyen.

Blizzardking: Ha gondolod, valamikor össze tudunk esetleg futni, meghallgatod ezeket a modulokat, hogy mit tudnak, és eldöntheted, hogy mennyire megoldás ez neked (a jövőben).

[ Szerkesztve ]

(#46) Blizzardking válasza sheratan (#45) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Tudom hogy vannak ilyen füleses fórumtalálkozók, és már gondoltam rá hogy elmegyek az egyikre, de még nem vitt rá a lélek. Köszönöm a felajánlást :R

(#47) milkabrams válasza Blizzardking (#44) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Számomra a V széria ez a kompromisszum, ha annyira a minőségre mennék akkor vennék egy DAP-ot, de az eléggé költséges+ még valami amit cipelni kell. Gyakran kell 4 órákat buszoznom/vonatoznom olyankor jön jól a minőségi hangzás, ahhoz hogy lesétáljak egy kiló kenyérért nem kell fejes.
sheratan Persze vannak olyan bt fejesek amik jobbak, de az maga drágább mint a V20 és Meze 99c együtt.

(#48) sheratan válasza milkabrams (#47) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én amúgy fülesről beszélek végig :) Csak hogy ne keveredjünk el nagyon.

(#49) milkabrams válasza sheratan (#48) üzenetére

milkabrams
(senior tag)

Akkor az még drágább.

(#50) sheratan válasza milkabrams (#49) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem kimondottan. Earsonic ES100 az kb 100$, mondjuk egy RHA T10 mellé akciósan 30-40 ezer forint. Ez kb 60-70 ezer, és akkor bármilyen telefonról hallgathatod igazából, mondjuk valami oreos kellene, amin van LDAC már, de lehet középkategóriás is. Ez olyan drága? Mert a V20 oké, hogy most olcsó, de 250 ezer körül indított, azért ne feledjük. És ha le akarod majd cserélni, akkor az utódja is hasonló áron indul majd.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.