Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz GeryFlash #1 üzenetére

    Az AMD számára ugyan még áll rendelkezésre, de amúgy a TSMC már javában gyárt 5nm-t.
    Máskülönben pedig a zen3 1 éves lesz, mire a Golden Cove magos Alder Lake kijön.

    Az Intel adott ki 10nm-en készült 8 magos Tiger Lake processzorokat. H és HK utótaggal.
    Nem tudom, talán nem váltott ki akkora hangzavart.

    Mint ahogy az is mellékszál maradt, hogy a 14nm-es Rocket Lake mellé kiadta az intel a "B" verziós 10nm-es 8 magos Tiger lake procikat asztalra:
    [link]
    (Ezek persze ilyen 45-65W-os lapkák)

    Nem tudom, hogy született-e valamirevaló review, de mindenesetre ezzel lehetne összehasonlítani a jelenlegi zen3 szériát.

    Ami az architektúrát illeti, Jim Keller azt mondta, hogy a Cove magok jelentősen fognak nőni a jövőben. az IPC-nek mindig tranzisztor- és energiaköltsége van, és az intel úgy tűnik azt az utat választotta, hogy az egyik magtípusban az IPC oltárán feláldozza a a tranzisztorokat és a fogyasztást. Ezek ugye mindig ilyen trade-off-ok, vagy egyensúlyi pontok. Cserébe használnak kis magokat is, ahol meg tranzisztor- és energiahatékonyság a cél.

    A zen4 (2022-2024) esetén még nem, de a zen5-tel állítólag az AMD is csinál valami big.LITTLE jellegű dolgot.

    Én nem érzem azt, hogy az AMD sehol se lenne az Intelhez képest. Jelenleg.
    Persze Ha az alder lake a következő 1 évet érdemi versenytárs nélkül fogja kitölteni (a zen4-ig) akkor változhat a közvélemény. Elvileg fog jönni valami, de még nem tudni, mi.
    Az AMD esetén az látszik, hogy minimum 15 hónap nekik egy iteráció. Az a kérdés, hogy vajon az Intel gyorsabb-e.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák