Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #65675776 #16 üzenetére

    Mert itt arról van szó, hogy a Xiaomi egy szoftverfrissítéssel hoz egy kamerás telefonok számára bokeh opciót. Ugye te sem gondolod, hogy ennek bármi köze lenne az optikához? Én tudom mi az a bokeh, és hogy jön létre optikailag. Telefonokban viszont erről nincs szó, mert a fizika igen erősen korlátozza a lehetőségeket, és csak extrém közeli tárgyak és extrém messzi hátterek esetén érzékelhető valós bokeh. Amiről itt szó van, az a portré mód néven is ismert szoftveres háttérmosás. Ezt két módon lehet megoldani: egy gépi felismerésen alapuló algoritmussal, ami körberajzolja az emberi alakot (vagy amit felismer a kép fő témájaként), és a hátteret pedig elmossa egy blur effekttel. A másik mód, amit a gyártók hangoztatnak, hogy kell hozzá a másodlagos kamera, ami mélységet segít érzékelni, majd szoftveresen összehozzák a két képből, hogy mi hol van és mennyire mossák el. Ez pontosan úgy működik, mint a 3D megoldások esetén a két kamerás rendszer, csak itt nem 3D képet csinál belőle a szoftver, hanem háttérmosást. És erre írtam, hogy szerintem hiába a két kamerás megoldások a mai telefonokban, annyira kicsi a két kamera közti távolság, hogy nem vagyok benn biztos, hogy érdemi mélységinformációkat lehet úgy kinyerni, tehát valószínűleg az AI körberajzolás dominál amúgy is, amihez nem kell a másodlagos kamera, és ezért megkaphatják az egy kamerás telefonok is.

Új hozzászólás Aktív témák