Hirdetés

2019. március 19., kedd

Gyorskeresés

(#2) 7Heads Drago válasza nozs23 (#1) üzenetére

7Heads Drago
(PH! addikt)

És?
Aki az alapján vesz telot meg is érdemli.
Amúgy ez a topik a Mate 20-ról szól.
Az oltogatás az megy... :(( Semmivel se vagy különb mint a Huawei.

[ Szerkesztve ]

Kevés vagy, mint Mackó sajtban a brummogás.

(#3) nozs23 válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Nem oltogattam semmit, csak belinkeltem egy cikket.

(#4) EclipseGT válasza nozs23 (#1) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Ezen mi a meglepő? Kamu képek, kamu benchmark-ok, stb.
Made by Huawei.

(#5) LosBlancosrm

LosBlancosrm
(őstag)

De ocsmány az az óra. :D

(#6) Viktor0610 válasza LosBlancosrm (#5) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Óra formája van, a számlap cserélhető.
Mégis mi az ocsmány benne? :F

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#7) LosBlancosrm válasza Viktor0610 (#6) üzenetére

LosBlancosrm
(őstag)

Azt várod, hogy elmagyarázzam, miért nem tetszik? Minden embernek más ízlése van, ez szerintem ronda, ettől függetlenül másnak tetszhet. De az, hogy szerinted a szépség abból adódik, hogy óra formája van... :U

(#8) hogabesz válasza EclipseGT (#4) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Ez így van, de a végén mégis elérik, hogy jó képeket készítenek a telefonjaik és a teljesítményük sem marad el a többi flagship-től.

(#9) EclipseGT válasza hogabesz (#8) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Én csak a marketingről beszéltem. Egy szóval nem mondtam, hogy rosszabbak.
Egyedül videós képességekben, de az meg kinek mennyire fontos. Én is csak fotózok javarészt mobillal.

(#10) vasi89 válasza EclipseGT (#9) üzenetére

vasi89
(PH! addikt)

A marketing a többinél is hasonló. Ezen már kár fennakadni.

(#11) hogabesz válasza EclipseGT (#9) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Akkor félreértettem, bocs. Nézd, nincs olyan mobilgyártó amelyik ne csalna a marketinggel (hisz az pont erre való). Max. olyan létezik amelyik még nem bukott meg ezzel.

De a 2. hozzászólás elejében leírták tökéletesen a lényeget. :)

(#12) Viktor0610 válasza LosBlancosrm (#7) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Elnézést kérek, hogy rá mertem kérdezni.
Igérem, többet nem fordul elő. :P

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#13) Dobrika válasza hogabesz (#8) üzenetére

Dobrika
(tag)

De gondolom, ha az apple-ről derülne ki, akkor menne az anyázás és rohadnának meg. :DDD Értem én, hogy kínának mindent elnézünk, mert megszoktuk már, de azért ennyire nem kéne elnézni a vásárlók megtévesztését...

[ Szerkesztve ]

(#14) PreikeStoleN válasza Viktor0610 (#6) üzenetére

PreikeStoleN
(PH! kedvence)

A jobb oldali képen az a grafika...azt az Apple watch-tól nyúlták...szerintem...(középen a kör alakú aktivítás megjelenítés)

[ Szerkesztve ]

“...Ha meghalsz,Te nem tudod,hogy halott vagy,csak a többieknek nehéz....ugyanez a helyzet akkor is,ha hülye vagy...”

(#15) Viktor0610 válasza PreikeStoleN (#14) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Elég szomorú... :((( ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) hogabesz válasza Dobrika (#13) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Most hogy jön ide az epöl? Nem említette senki egy szóval sem.

Tudod mi vicces? Hogy (ha már a cikk a méthúszról szól) a méthúszpró 100ezerrel kevesebb antutu ponttal ugyanúgy teljesít mint az ikszesmaksz vagy a galaksziestízplusz. Szóval engem nem érdekel ha 500ezer pontot hazudnak is, mert a teljesítmény nagyjából ott lesz ;)

(#17) Dobrika válasza hogabesz (#16) üzenetére

Dobrika
(tag)

Nem említetted, csak megjegyeztem, hogy ha valami kínai gyártó szivatja a vásárlókat, akkor kit érdekel, de az apple gyűlölők minden apróságra üvöltve fújolnak. :)

A teleofnok használhatósága kicsit többmindenen múlik mint és a legkevésbbé az antutu ponton... :DDD

(#18) Kölyök1990 válasza EclipseGT (#4) üzenetére

Kölyök1990
(senior tag)

Az összes többi gyártó soha nem csinált és csinálna hasonlót. :)

Amúgy tényleg nagyon jó telefonok lettek, grat nekik!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19) Decske válasza PreikeStoleN (#14) üzenetére

Decske
(tag)

Samsung Gear-en/Galaxy Watch-on is van hasonló. Informatív, bár mondjuk nekem nem tetszik.

Nokia Lumia 620 -> Lumia 735 -> Lumia 930 -> Microsoft Lumia 950XL + Huawei Mate 9, Lenovo G580, Microsoft Surface Go, iPad mini 3

(#20) joey04 válasza nozs23 (#1) üzenetére

joey04
(Jómunkásember)

Ez már a sokadik huawei botrány...

Bazinga!

(#21) Barkin válasza joey04 (#20) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Ha valakinek tetszik az Arteon, vagy pl. a Touareg és meg akarja vásárolni, a legkevésbé sem fogja zavarni a VW dízel botránya.

Minden gyártónak van vaj a füle mögött. Én vettem egy MediaPad M5 10-et, hamarosan kezemben lesz a Mate 20 is. A Huawei termékek általában jók, csak az alsó kategóriában vannak ipari hulladékok. Az Apple-t is győlölöm de az iPad-eket nagyon szeretem. Csak azért, mert az almás gyártó az utolsó bőrt is lehúzza a vásárlóiról, nem fogok lemondani pl. egy iPad 2018-ról, ami nagy baromság lenne.

Samsung Galaxy S9 ~ Huawei MediaPad M5 10.8

(#22) Navaze 2 válasza Barkin (#21) üzenetére

Navaze 2
(kvázi-tag)

:) A diesel botrány nem olyan jó hasonlat. Ott nem a termék teljesítményével, vagy használhatóságával volt gond hanem a levegőbe jutó káros anyag mennyiségével. Persze hogy lesz*rom. De igazad van M5-öt akarok én is venni :) Pedig nem tetszik a Huawei. Míg a pl. Samsung azt mondja egy termékére ez ennyi, ennyit tud, addig a Huawei, sok esetben tapaszol, médiában vagy ahol tud. Kicsit ide kicsit oda, de végére semmi. Mint a Gpu Turbo Antutura meg 3 játékra kihegyezve. Ma hol van? Tehát csak arra kellett hogy, legyen miről beszélnünk. Én csodáltam őket, vártam a csodát amiről kampányolnak, ennyi. Mondom M5-öt akarok de annak meg van a helye. Azon túl a Samsung meg a többi gyártó üzlet pokitikája szimpatikusabb. Egyenes, és nem annyira átlátszóan Kínai. :)

(#23) Barkin válasza Navaze 2 (#22) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Pontosan a GPU Turbo, a Benchmark csalások miatt (is) jó hasonlat. Túltolták a tényleges teljesítményt, valótlan adatokat hoztak nyilvánosságra.

Az Apple üzletpolitikája a leggusztustalanabb, ennek ellenére a marketingjüket egyetemeken kellene tanítani, hogyan lehet zsebre tenni az összes többi gyártó részvétele mellett a profit több, mint 90%-át. A Samsung gerillamarketingje sem tetszik, mégis egy S9-et vált a Mate 20, de S4-en kívül megvolt az összes Tab S is.

Egységsugarú vásárlókat megtéveszteni nem szép dolog, de gyártói oldalról nézve ha ezzel jelentősen lehet növelni az eladásokat, akkor miért ne.

[ Szerkesztve ]

(#24) Navaze 2 válasza Barkin (#23) üzenetére

Navaze 2
(kvázi-tag)

Igaz, mondjuk mindenhol van "kacatolás"

(#25) tomboy0013 válasza Dobrika (#13) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

"ennyire nem kéne elnézni a vásárlók megtévesztését..."

Sajnos nem tanítják az iskolában a marketing eszközeit, kivéve ha arra specializált szakra megy az ember. De akkor elárulom, hogy sosem az volt a cél, hogy a valóságot mutassák hanem az, hogy vonzó legyen egy termék és az emberek egója "magáévá tegye" a cég terméket tudat alatt is. Ma ez az üzlet, nem az őszinteség (ez sose volt az) vagy a minőség. Dolgoztam ebben, manipulálás java részt csak azért, hogy bezsebeljék a bevételt. De hát ez a természetes egy cég működésénél nincs ebben semmi meglepő (sajnos).
Minden cég megtéveszt, csak van akinél ez kiderül és fel is fújják a dolgot, de a negatív reklám is reklám (annak aki tudatlan és persze a többség az a saját hibaján kívül is).

[ Szerkesztve ]

(#26) nozs23 válasza Barkin (#23) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Egy dolog ferdíteni, marketing része. Konkrétan behazudni a termékkel kapcsolatban már más tészta.

(#27) Pjotr válasza tomboy0013 (#25) üzenetére

Pjotr
(senior tag)

Csajozasnal se azzal kezdesz, hogy befingasz a takaró alá :) majd később persze, de először nem. Mi sem vagyunk különb, csak ennek a beismerése és az ebből kiindulás nem megy mindenkinek. A nők is festik magukat és olyan ruhát vesznek, ami előnyös.

[ Szerkesztve ]

(#28) Barkin válasza nozs23 (#26) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Kitalálták a GPU Turbo nevű csodát és költöttek hozzá egy vonzó rizsát. Ez kb olyan, mint a "retina" kijelző, nagyon jól hangzik, közben semmi extra, csak 300+ ppi, ami nem nagy eresztés. Felhúzták AnTuTu-ra a teljesítményt, ami ugye messze nem egyedi eset.

17 éve dolgozom az autóalkatrész piacon, a fostos minőségű kínai vackokat is el lehet adni, ha tolsz rá egy jó marketinget, ami közel sem fedi a valóságot. Ilyen a popszakma.

Behazudni a Lenovo-nak sikerült legutóbb már nem is tudom melyik modelljét, ami megjelenés előtt a hivatalos rendereken egy csupa kijelző telefon volt, aztán piacra dobdák akkora noccsal, hogy letettem a hajam.

[ Szerkesztve ]

(#29) Pjotr válasza Barkin (#28) üzenetére

Pjotr
(senior tag)

Mondjuk az, hogy telefonon játszik valaki vagy filmet néz eléggé értelmezhetetlen a méret miatt. Az AnTuTu meg olyan, mint a fogyasztási ciklus az autónál, ami legutóbb megbukott.

[ Szerkesztve ]

(#30) Barkin válasza Pjotr (#29) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Szerintem egy 7"-es telefon is alkalmatlan játékra, filmnézés helyett max néhány YouTube videó megnézésére elég. 10,8"-es tabon már egy fokkal nagyobb élmény, de az is határeset.

(#31) Pjotr válasza Barkin (#30) üzenetére

Pjotr
(senior tag)

Tavalyi ipadon pubg játszható. Na nem max grafikán. De az élelmesebb azt úgyis minimumra teszi, hogy lássa ki bujkál a fűben :) Amint tévére köthető lesz a telefon és úgy tudok vele játszani, lett értelme a dolognak. Próbáltam tegnap, még nem tartunk ott.

(#32) nozs23 válasza Barkin (#28) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Én most a jelenlegi szituációról beszélnek. DSLR-el készült képeket használni, és beállítani úgy mintha a saját készülékükkel csinálták volna az hazugság, nem pedig ferdítés. Olyan, mintha a teszteket egy másik (jobb) procival ellátott telefonnal futtatnák le és publikálnák.

(#33) Barkin válasza Pjotr (#31) üzenetére

Barkin
(PH! addikt)

Nálam a játék = PS4 + 40" TV. Tabon csak pókerezem, ritkán NFS.

(#32) nozs23 Ha valaki a kamerás képességek miatt vesz telefont, akkor ne a gyártó állításai alapján válasszon, hanem várja meg, míg piacra kerül és nézzen meg néhány tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#34) Dobrika válasza tomboy0013 (#25) üzenetére

Dobrika
(tag)

Ez nem manipulálás, hanem egy qaz egyben megtévesztés. Azt állítani, hogy egy képet a telefont cisnált, miközben nem ez történt, csalás. Ennek semmi köze a marketinghez, csak a szokásos kínai csalás.

(#35) Pjotr válasza nozs23 (#32) üzenetére

Pjotr
(senior tag)

:) azt senki sem mondta, hogy P30-cal készült fotók. Hogy lehet az hazugság, amit nem állított senki? Én is mutattam haveromnak már autót, hogy ilyen lesz a tied és nem mondta, hogy hazug vagyok, csak mert nem az a típus volt, egyedül a szín stimmelt, amire utaltam. Itt meg a kamerás képességekre utaltak. Szövegértés első osztály, most tanulják fiamék ;) a bulvár ferdít, hogy kattints rá, de azt meg helyén kell kezelni. Bemutató előtt nem publikálnak fotókat, még sokszor a Mobilarena teszt is írja, hogy nem végleges a szoftver, így képeket nem raknak fel egy előzeteshez.

[ Szerkesztve ]

(#36) hogabesz válasza Dobrika (#34) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Aki nem ért a fotózáshoz annak teljesen mindegy milyen képet csinál miután megvette. Aki ért hozzá az vagy nem telefont vesz vagy megnéz előtte egy csomó tesztet. Szóval teljesen mindegy mit hazudnak. Aki megveszi az nem fog ugólag emiatt morogni.

(#37) Dobrika válasza hogabesz (#36) üzenetére

Dobrika
(tag)

Látom nem megy át a lényeg, de hagyjuk is.

(#38) nozs23 válasza Pjotr (#35) üzenetére

nozs23
(fanatikus tag)

Köszönöm a szövegértéses kioktatásodat. Kacsintós szmájli! Lefordítanád kérlek a kínai írást a fotókon? Bevallom azt valóban nem értem, de te nyilván. Gondolom fiaid azt is tanulják az iskolában.
Amit csinálnak megtévesztés. Más gépek fotóit használják fel és állítják be úgy, mintha az övékével csinálták volna. Ennyi. Lehet ezt csűrni, csavarni, de így van. Ehhez pont elég, hogy ott a kép, belenagyítva, majd rásütve, hogy P30.

[ Szerkesztve ]

(#41) zzola válasza 7Heads Drago (#2) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

Ha sikerült (volna) elolvasnod a cikket, akkor látnád, hogy nem csak a M20-ról szól a cikk... :U

[ Szerkesztve ]

(#44) hogabesz válasza Dobrika (#37) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Nem vagyok hülye, értem amiért háborogsz, csak semmi értelme, ezt írtam le az előző hozzászólásomban. És ha hazudtak, akkor mi van? Mit tudsz kezdeni vele? Elárulom, semmit, csak magadat idegesíted és másokat hergelsz vele ;)

(#45) tomboy0013 válasza Dobrika (#34) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Mert amikor színes alkoholmentes üdítő italtól táncraperdüpnek az utcán a reklámban az nem átverés ugyebár. Vagy amikor 2 perc alatt meggyógyul a reklámozott gyógyszertől... A marketing és a hazugság kéz a kézben járnak. Ha dolgoztál volna benne ezt tudnád.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dobrika válasza hogabesz (#44) üzenetére

Dobrika
(tag)

Én nem idegeskedek, röhögök azokon, akik az ilyen bolygót szeméttel beborító cégeket istenítik, de egyben szomorú is vagyok.

És ha hazudtak, akkor mi van?

Ezért tart itt ez az ország is, az van.... :(

(#48) hogabesz válasza Dobrika (#47) üzenetére

hogabesz
(kvázi-tag)

Senki nem istenített semmit, olvass vissza, nem szégyen. Ez igen, a hozzászólásombóp leszűrted, hogy miétt "tart itt ez az ország". Kellemes beszélgetőpartner vagy, mondták már? :)

(#50) kakuk.tamas válasza Navaze 2 (#22) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

"Míg a pl. Samsung azt mondja egy termékére ez ennyi, ennyit tud, addig a Huawei, sok esetben tapaszol, médiában vagy ahol tud."

Noh, elfelejtettük, hogy a Samsung nemisolyrég bele bukott egy tényleg átverésbe? Ők a hivatalos termékoldalon promóztak DSLR képekkel. A Huawei pedig sehova se írta, hogy a képek a P30 Pro-val készültek...

[Lebukott a Samsung... ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Ha tőlem vásárolnál, olvasd el: https://tinyurl.hu/PKrH/ ~ Zalaegerszeg ~ Huawei Mate 20 Pro Twilight ~ Xbox One X 1TB ~ MS Xbox One Patrol Tech ~ LG 43UJ63 ~

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.