Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz #54072192 #8 üzenetére

    Hardveresen igen, hisz ugyan úgy Intel proci, stb. Viszont pont az OSX elég nagy különbség :) Főleg az erőforrás kihasználás terén.
    Én 3 hete váltottam vissza Macre (előtte még a PowerPC-s időszakból volt gépem) és nagyon élvezem, hogy milyen simán működik minden. Jó, a telefonom is iPhone, de ennyi. Nem használok Safarit, nincs Apple TV, Spotify-t hallgatok nem Apple Music-ot,iCloud előfizetésem sincs (mert OneDrive-ot használok lassan egy évtizede, meg O365-öt). Eddig még nem futottam bele semmilyen problémába. Ráadásul teljesen simán tudom a nagyvállalati környezetben is használni, ugyan úgy működik a VPN kliens, van már AD/Kerberos authenikációra jól működő, ingyenes megoldás, megy a céges chat program, távoli asztal, sharepoint elérés, céges OneDrive, Office, Outlook stb... Az is jó, hogy a SMS-eket látom a gépen, meg hogy adott esetben a hívásaimat is tudom ott fogadni, nem kell előszedni a telefont. Mellette meg a 2017-es Air elmegy nálam olyan 7-8 órát akksiról, ha kell, akkor is, ha használom rendesen.
    Ha nem a céges felhasználást nézem, akkor még jobb a helyzet: amatőr zenészként felüdülés, hogy nem kell aggódnom, hogy megy e rendesen az ASIO, vagy csak a DirectSound. Itt is Firefoxot használok, mint Windowson, simán át tudtam küldeni a megnyitott ablakokat és ott folytattam mindent, mint ahol abbahagytam. Az ezer éves QNAP NAS-om tud Time Machine cél lenni, így az automatikus backupom is meg van oldva. Ha már NAS, simán működik az SMB itt is, stb.

    "In God we trust. All others must bring data"

Új hozzászólás Aktív témák