Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rothfb

    veterán

    válasz Chaser #60 üzenetére

    Igen, szerintem sem megy sokra a nagy képpel, ha ocsmány a képe. Láttam milyen 70 colon a pocsék kép. Nem kellene, főleg nem annyiért.
    A ledes részre annyit azért reagálnék, hogy a led tv elnevezés tökéletesen helyes. Az már más kérdés, hogy edge led (tehát a képernyő szélén vannak a ledek és oldalról világítanak), vagy direct led (ami közvetlenül, bár szegmensekre osztva, de direkt világítanak hátulról a teljes képernyő esetében). Azóta nevezik led tvnek a ledes háttérvilágítású tvket, mióta nem ccfl megvilágítást alkalmaznak.
    Az oled is led, csak szerves ledekről beszélünk. Organic led=oled.
    A direct ledes tvknél a szegmenseket tudják szabályozni, az olednél minden egyes ledet tudnak szabályozni. Ezért nincs átvilágítás köztük, míg a szegmenseknél van, ezért olednél tökéletes feketét tudnak megjeleníteni, míg a sima direct led megvilágítás esetében sem tudnak. Az edge ledről ne is beszéljünk.
    Cifu helyesen használta a ledtv kifejezést.

    Ha viszont egymás mellé rak egy bármilyen oled 55 colost egy 300000 körüli 70 colos sima ledes tvvel, akkor én legalábbis kizártnak tartom, hogy a 70-est választja bárki is. Ocsmány a képe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák