Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz DaviD202 #38 üzenetére

    Ahoj!

    Milyen fülest használsz? Milyen stílusú zenét hallgatsz? Próbáltál már többféle formát a fülest illettően? Szimmetrikus, asszimmetrikus...

    Ezeket csak azért kérdezem, mert feltűnt, hogy csupán a hangerő miatt szeretnél egy ilyen komoly telefont lecserélni.

    Nem hallgatod kicsit hangosan a zenét? Mindezt kérdezem, semmi piszkálás nincs benne, csupán a nem jó füles okozhat olyan gondokat mint a nem kellő mennyiségű hangerő. Ha jól a füledbe, vagy füledre illő fülest használsz, akkor ki sem kell használnod a készüléked maximális hangerejét, mert a zenét akkor is jól és tisztán hallod, ha az utcán vagy.

    Saját tapasztalat, hogy nekem a Sony füldugaszai a legmegfelelőbbek a hallójárataimnak.
    Örömmel tapasztaltam, hogy a szilikondugós - újabban elterjedt - füles is használható a számomra.

    Mindenképpen azt kell egy füles megvásárlásánál figyelni, hogy amikor a füledbe, vagy füledre helyezed, akkor a külvilág hangjait kellőképp tompítsa le, mert akkor a hallójáratod befeded a fülessel. Ha nem, vagy csak kevésbé tompul a külvilág hangja, akkor bizony nem tökéletes a füles, mert a zenébe a külvilág zaja is beszűrődik, aminek ellensúlyozására te emeled a hangerőt.
    Ha például a tömegközlekedési eszközökön, vagy az utcán olyan emberkére lelsz, aki úgy hallgat zenét, hogy méterekkel arrébb te is hallod, akkor neki sem jó a fülébe/re az éppen használt füles. Neki a külvilág zaja szivárog be a zenébe, de ez viszont is jelentkezik, a külvilág hallja a zenét. Ez nem csak halláskárosodáshoz vezet, hanem a fülesed is tönkreteheti, nem beszélve a magas, vagy maximális hangerőt használó zenelejátszód fogyasztását is megnöveled.

    Bog:

    A zeneteszt tetszett, bár azt hiányoltam, hogy standard hifin nem próbáltátok ki a hangszínek különbségeit. A fentebb leírtak miatt kellene egy hifit, vagy mostanában már elérhető BT hangfalat is beiktatni a tesztbe, mert azt mindenki egyszerre hallja, a füle, vagy fülese milyenségétől függettlenül.

    mrlujoak

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák