Hirdetés

2018. november 20., kedd

Gyorskeresés

(#1) Dig

Dig
(újonc)

Remek cikk! :R
Én olvastam felületesen, vagy a hangminőségről nem sok szó esik?

(#2) AS

AS
(PH! félisten)

Hát ráse ismerek a menüre.
én mindig számokat vezérlem a szamsungot.

Érdekes készülék lett. de akkor is megvárom a D900-at :C

Samsung Galaxy Tab S 8.4, Samsung Galaxy S8

(#3) kaller1

kaller1
(PH! nagyúr)

A belseje elég gagyira sikerült... :U

.::> mobiltelefonok szoftveres javítása - szerviz <::.

(#4) Pompi

Pompi
(MODERÁTOR)

Nagyon jó ötlet, hogy körbe fotóztátok a telefont! A megvilágításon még lehetne javítani ugyan, de dícséretes kezdeményezés, remélem több telefonnál is látunk majd ilyet! Grat!

...

(#5) AS

AS
(PH! félisten)

Gyönyörü animál szuper szép samsung D600 menü után ez förtelem. igy képeken.

Azért a tesztelő egy SE fan, azért sok olyan dolog van ami neki nem logikus nekem meg egyértelmü.-
Érintő gobokrol anyit hogy egy másik tesztben azt irják csak megszokás kérdése.

Acc+ stb dolgokat felhasználok 99% nem hsználja helyete mp3 rak fel kártyára.

(#6) TayRol

TayRol
(PH! nagyúr)

Grat. a teszthez :C , s nekem nagyon bejön ez az érintőbillentyű!

(#7) (An)Dante válasza Pompi (#4) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Az első kísérlet a SonyEricsson Z530i-nél volt. Még van hova fejleszteni ezt a forgatóst, de igyekszem. ;)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#8) (An)Dante válasza Dig (#1) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Igen, az sajnos kimaradt. Beszéd közben jó a teló, a kihangosító túl hangos minimum állásnál is, de jó minőségű!

(#9) Polacheck válasza AS (#5) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Érintőgombok:

Volt szerencsém csaknem egy teljes napig nyomogatni a készüléket, ezek alapján azt kell, hogy mondjam, hogy Andante még finom volt. Én amikor 4x-re sem sikerült a megfelelő gombot megnyomnom, azon gondolkoztam, hogy kettétörjem a telefont, vagy szimplán földhözvágjam. Egyik pillanatban túl érzékenynek tűntek, a másikban pedig tökéletesen érzéketlennek. Ráadásul elvész az az élmény, hogy megnyomod a gombot, hiszen itt csak hozzá kell érni, és nem érzed a nyomáspontját, a kezeddel nem tudsz meggyőződni arról, hogyí valóban megnyomtad-e, mindössze a szemeddel látod, hogy sikerült-e a művelet, holott addigra már rég a következő gombot tapiznád.

Ötletnek szerintem érdekes az érintőgomb, azonban van még rajta mit csiszolni.

less qq more pewpew!

(#10) (An)Dante válasza AS (#5) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Akkor csak én szoktam 96-os eAAC+-t használni, de akkor is zavar. :o) Csak a kétszer nagyobb MP3 miatt vegyek kétszer akkora kártyát? ;)

(#11) AS

AS
(PH! félisten)

Érintőgombok:
LG csokimobil kezde ha jopl tudom, orjási siker lett D-korában és már külföldön is pl Angliában.

Szerintem szotver még nem volt stabil.

De akkinek nem kel érintő gomb az várja meg a D840-et hasonloan néz ki ugyan azt tudja, csak nincsek érintő gombok. :)

(#12) ByB

ByB
(PH! kedvence)

El kell ismerni gyönyörű ez a telefon, ha egy kicsit többet tudna (kamera és mp3 lejátszás) elgondolkodnék rajta! ;)

(#13) ByB válasza Polacheck (#9) üzenetére

ByB
(PH! kedvence)

Pedig az érintőgomb mint technológia, már a tökéletesség határát súrolja! Érdekes, hogy a Samsungnál nem szuperál... A gomb megnyomásakor semmilyen hang vagy fényhatás sincsen? Az én Logitech V500-as egerem scrollja is érintős, de raktak bele egy kis hanggenerátort, ezért valós scrollhangot hallok, beteges!!! ;]

(#14) (An)Dante válasza ByB (#13) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Írtam is, hogy villan egyet a gomb. Hanghatás csak akkor van, ha érvénytelen funkcióra akarod rávenni.
Az igazi nagy baj az, hogy a navigáló gyűrűhöz túl közel vannak az érintőgombok, és gyakorlatilag elkerülhetetlen, hogy időnként (gyakran) ne érj hozzá a lerak gombhoz..

(#15) DarkByte válasza (An)Dante (#14) üzenetére

DarkByte
(PH! addikt)

Én is AAC-t használok, igaz nem AAC+-t, de egy 128kbit/s-es sima AAC-nek tökéletes hangja van, és ahhoz képest hogyha simán rátenném az MP3makat nyerek 1/4 helyet kb., és az 1GBos kártyánál jópár zenét jelent. :) Szerintem akinek a minőség fontos kis helyen, az jó ha megbarátkozik az AAC-vel, mert az egyik legjobb formátum az OGG Vorbis mellett (ez utóbbit sajna nem nagyon ismerik a telefonok).

Mod: oops.. sorry, ez a #10-es üzire ment volna, csak elb..arkácsoltam. :)

[Szerkesztve]

🧟 BrainZZZ! -- 📱 Motorola Moto X Play 16GB **23.000Ft** https://goo.gl/mjWZJa

(#16) Zoltanfi válasza DarkByte (#15) üzenetére

Zoltanfi
(senior tag)

És ti tényleg azzal sz×rakodtok szabadidőtökben, hogy mp3-at konvertálgattok AAC-be?
Gratulálok! Nem találtatok jobb időtöltést?
Én inkább megveszem a nagyobb kártyát..

(#17) Pompi válasza Zoltanfi (#16) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Nem vagyok érdekelt az ügyben, mert nem hallgatok mp3-at telefonon, de azért azt megjegyzem, hogy azért ezek a konvertálások nem szükségeltetnek állandó felügyeletet, pár klikkeléssel el lehet indiítani pár tucat szám konvertálását majd a gép végez vele amig te eszel / alszo l /tv-t nézel / fogat mosol vagy bármi egyéb dolgot csinálsz ami nem a gép előtt történik (remélem azért van ilyen :DDD )

...

(#18) AS válasza Pompi (#17) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Ilyenröl én nem tudok, elég kevés progi alakitja át acc-be a zenét.

(#19) AS

AS
(PH! félisten)

De hagyuk ezt a acc dolgot,

inkább azt kérdezem mért lettek ilyen roszak a képek a menüröl és telorol ?
Föleg a menüröl.

akkor most már biztos ezt is forgalmaza Samsung magyarország.

X820 tesztet várok még. :)

(#20) (An)Dante válasza AS (#18) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

A CD-ket ITunes-szal szoktam grabbelni, ami AAC és eAAC+-t is tud. Szóval nem szórakozok az alakítgatással..

(#21) AS válasza (An)Dante (#20) üzenetére

AS
(PH! félisten)

És gépen lévő mp3 fájlokat? :)

(#22) L3zl13 válasza Pompi (#17) üzenetére

L3zl13
(PH! félisten)

Ha már át kell konvertálni, akkor lazán bebuktad a jobb minőséget. Mert lehet akármilyen jó az AAC formátum. Egyik veszteséges formátumból egy másikba átkonvertálni, csak ronthat a dolgon.

Ha valaki egyből abba tölt le, vagy rippel, akkor rendben, de átkonvertálni... :U

Aki hülye, haljon meg!

(#23) DarkByte

DarkByte
(PH! addikt)

AAC-be konvertálni tényleg nem nagy művészet, ha megfelelő programod van hozzá (pl. MediaCoder), még a fájlokat is elnevezi az ID3 Tag-ek alapján, sőt még a TAG-eket is kitölti helyetted.. beraksz párszáz zenét és még ezt azt csinálsz a gép magától megcsinálja.

Az újratömörítés minőségromlásával egyetértek, de kevésbé észrevehető ha a forrás jóminőségű (pl. 192kbps mp3 vagy felett), és a célformátum sem agyontömörített. Amúgy meg én személy szerint úgy szoktam hogy az ''eredeti'' mp3mak vándorolnak lemezre, aztán a kedvenceket amiket a gépen, meg a telefonon hallgatok azt lenyomom aac-be hogy sok férjen belőlük.

Na de még mielőtt itt vérengzés lesz a vége, abbahagyom :))

🧟 BrainZZZ! -- 📱 Motorola Moto X Play 16GB **23.000Ft** https://goo.gl/mjWZJa

(#24) Bog válasza AS (#19) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)

Próbálj egyszer fekete kijelzőt fotózni...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#25) AS válasza Bog (#24) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Ez viszont igaz.
Bár jobb fényképezövel az sem gond. :)

[Szerkesztve]

(#26) erdoke válasza DarkByte (#23) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Akkor már inkább rádiót hallgatok ilyen agyontömörített/konvertált ''minőség'' helyett, a sok csatorna közül csak van mindig egy, amin tűrhető zene megy.

Azt hiszem, megvárom a D900 tesztjeit, ez nekem túl csicsa. :D

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#27) Zoltanfi válasza Bog (#24) üzenetére

Zoltanfi
(senior tag)

Most hogy lassan ez lett a legszínvonalasabb magyar mobilos oldal, igazán beruházhatnátok valami normális fényképezőre..
A majd 3 éves ultrakompakt Ixus 400-asom sokkal különb képeket csinál, mint itt a cikkben amiket látok..
Ha javasolhatom, valami Canon-t vegyetek..

(#28) Bog válasza Zoltanfi (#27) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)

Minden szavaddal egyetértek, de mi az hogy ''lassan'' ? :D
Tervben van az új gép már egy ideje, meg állvány, meg derítő, meg ilyesmik is.

(#29) Polacheck válasza Zoltanfi (#27) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Na, ezt vehetjük akár dícséretnek is :)

less qq more pewpew!

(#30) Zoltanfi válasza Bog (#28) üzenetére

Zoltanfi
(senior tag)

Na jó akkor ''már jó ideje'' :DD
Fotók és képek terén számomra etalon a mobilmania.cz által prezentált minőség..

(#31) Deryck89

Deryck89
(újonc)

csinos kis samsung:))....csak samsung szoftverek nemtecenek...kivéve D600és hasonszörü barátai azok anyira nembugyuták:)....új szoftver és szerintem az érintős technologiát ismeglehet szokni

(#32) AS

AS
(PH! félisten)

Csináltam egy kis nézetséget ;]
[link]

(#33) Dr.Anonymus

Dr.Anonymus
(PH! addikt)

Szerintem jó, a teszt, és a készülék is,
sokan szídják a menüt, én meg nagyon nem értem mi bajuk van.... :F
én szerintem ez végre nem az a kínai piacos koreai ocsmány csili-villi menü,
amit már megszoktunk a samsungtól, hanem valami eredeti, és exklúzív....

kár viszont hogy a 3D-s felvételt nem lehet lementeni gif-ben... :(

(#34) erdoke válasza Bog (#28) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)

Egy S3 IS kb. 100e nettó, egy 150X 1 GB-os A-Data SD kártya 9,5e nettó. Állvány már van 5-6e-ért félnormális. ;)

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#35) Bog válasza erdoke (#34) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)

Állvány van, az a legkevesebb. A világítást nehéz megoldani.
Én is az S3 IS-t néztem... de ez itt off egy kicsit.

(#36) Zoltanfi

Zoltanfi
(senior tag)

An-dante írta:
''A másik nagy királyság, hogy ha valamilyen kérdést tesz fel a szoftver (pl: kilép a böngészőből?), akkor amolyan Windows XP módra a háttérben levő dolgok szürkeárnyalatosba csapnak át.''

Ezt a 6280 is tudja:
[kép][kép]
[kép]

[Szerkesztve]

(#37) Bog válasza Zoltanfi (#36) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)

Nem, ez tök más. Nézd meg a menüképek közül a legelsőt, ahol bejön a My menu. A háttérben látható virág eredetileg SÁRGA. Tehát nem fakítják, hanem leveszik nullára a szaturációt.

(#38) (An)Dante válasza Bog (#35) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Ha minden jól megy pár hónapon Belül egy Konica Minolta Dynax 5D (DSLR) is rendelkezésre áll majd.. :DDD

(#39) (An)Dante válasza Zoltanfi (#36) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Ezek a kijelzőképek TV-kábellel készültek :DDD Menükön belül, ha valami kérdést tesz fel a cucc akkor szürkül ki a háttér, amúgy csak erősen megfakul. ;)

(#40) Gaben01

Gaben01
(őstag)

Jó kis teszt,grat hozzá.Azt nem tudom felfogni hogy samsungék miért nem képesek egy fm rádiót belesuvasztani ezekbe a nem túl olcsó telókba :F
Az meg hogy az mp3 lejátszó nem tud a háttérben futni kész röhej.A 6230-asomnak nem jelentett gondot.Egy biztos,a D800-asomat nem fogom lecserélni erre,nem mintha a D800 is egy túlzottan nagy ász lenne,de üzleti célú használatra tökéletes.Viszont a nyomógombok...még nem nagyon sikerült megszoknom :(((
Alapjában véve szép telókat gyárt a samsung és elég sokat is tudnak,de volna még min javítani.Biztos nagyon jó dolog a tv-n nézni a képeket,de ha egy 1,3MP-s kamerával csinálod nem biztos h olyan nagy élmény :C
Mp3 lejátszásban és gyári fülesben pedig a sonyericsson überelhetetlen,sajnálom is a k750i-met.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#41) AS válasza Gaben01 (#40) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Valamit elnéztél mert fut háttérben :)

(#42) Pompi válasza L3zl13 (#22) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Most tényleg nem akarok itt OFFolni nagyon, de a CD audio (WAV) -ból ACC-be alakítás is konverzió. Sehol nem említettem, hogy MP3-ból kell ACC-ba konvertálni, sőt AnDante írta is, hogy ő kapásból CD-ről ACC-ba rippel.
Persze lehet a szavakon lovagolni és lehet érteni is amit a másik ír.

...

(#43) (An)Dante válasza Gaben01 (#40) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Az E900 lejátszik a háttérben, csak kicsit körülményes magát a felületet visszakönyörögni a képernyőre. Amikor a háttérben van akkor meg nem lehet vezérelni..

(#44) Gaben01 válasza AS (#41) üzenetére

Gaben01
(őstag)

Híí,ezt benéztem,igazad van :R

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#45) AS válasza (An)Dante (#43) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Csináltál albumot? :) (listát)

(#46) (An)Dante válasza AS (#45) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Csak azt lehet, mert máshogy nem hajlandó megynyitni zenéket.. ;)
De mint írtam, nem sokat játszadoztam vele, mert nagyon hamar kikészített a lejátszás hangminősége, én meg arra elég érzékeny vagyok..

(#47) AS

AS
(PH! félisten)

Az a kérdés merült fel hogy ha telefonálok és ha arcom hozzá ér a letesz gombra akkor megszakad a kapcsolat :D ?

(#48) AS válasza (An)Dante (#46) üzenetére

AS
(PH! félisten)

Füllesel? vagy anélkül?
Fura modon az ACC fájlokat xarul si játsza le a d600 nekem., lehet hogy itt is az a gond.
Mert cebiten kiprobálta a ismerösöm és azt mondta kurva jól szol :)

[Szerkesztve]

(#49) Polacheck válasza AS (#47) üzenetére

Polacheck
(HÁZIGAZDA)

Igen, én is megszívtam vele ezt.

less qq more pewpew!

(#50) (An)Dante válasza AS (#47) üzenetére

(An)Dante
(őstag)

Erre ráköttek a Samsung mérnökei is. Amikor hívsz azonnal lezárja a billentyűzetet, nehogy letedd a hívást az arcoddal.. :D A gáz akkor jött, amikor konferenciahívásba beléptettem valakit és utána nem zárt le automatán.. :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.