Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Senator

    aktív tag

    ''Múltkor láttam egy BenQ P50-et, ahol lehetett módosítani a System és a Storage memória arányát, a G500 nem képes erre. Legalábbis gyárilag.''

    Ez azért van, mivel a BenQ P50-en Windows for Mobile 2003 SE van, míg az E-Ten-en ugye Windows for Mobile 5. WM5 alatt ne is varj olyat, hogy valaha is változtatni fogod tudni a System és Storage memória arányát. A 2003SE és WM5 különbségeiről príma írások vannak a neten, meg fogod találni a miértjét is az állításomnak. Legközelebb nézd meg, hogy a mio tud -e ilyet. :)

    Az, hogy a mio-t hozod ki győztesként a cikkből megnevettetett. Ez eléggé félrevezető... Egy cikknek / tesztnek véleményem szerint objektívnek kellene lennie függetlenul attól. hogy ti mint telefont közelítetek meg a készüléket. Ami pedig azért vicces, mert ilyen cuccot senki nem vesz aki ''csak'' telefont akar, mivel annak általában a méret és súly nagyon fontos tényező valamint a készenléti idő szintén. (ezekben igazad van részben) De pl melyik gsm telcsin van ekkora kijelző, vagy ekkora tárcsázó gombok? :)
    A legeslegnagyobb problema az, hogy nem közölted a készülékek rom verziójat. Illetve azt sem látom a cikkben, hogy a miohoz idáig 1 db rom frissités jött ki, mig az e-tenhez 3 vagy 4. Erre azt fogod válaszolni, hogy ''mezei user úgysem frissít romot''. Ez pedig szintén csak részlegesen igaz, hisz aki ilyet vesz általaban hallott már software / rom upgraderől és ha nem úgy működik a pdaja, ahogy kéne, általaban rom upgradet keres még akkor is ha életében olyat nem csinált. Ugyanis kizárólag ezek a rom frissítések tudnak pl. a pda telefonos hangminőségén javítani. A mio rom upgradeje pedig nem mondható egy stabil jószágnak igy az upgrade lehetőségek számát redukálhatjuk 0-ra, míg az E-Tennél javult a hangminőség. Arról már ne is beszéljünk, hogy az e-tenen több hardware gomb van és legalább kultúrált a device lockja nem olyan esetlen, béna és kezelhetetlen mint a mioé illetve a mio széthulló stylusát ne is említsük több pénzért.

    Számomra a legnagyobb probléma ezeknél az új WM5-ös pdaknál, hogy egyikkel sem lehet faxolni, mint ahogy a jelenlegi Blue Angel-emen. Én üzleti célra használom, navigációra, net, mail és heavy naptár user vagyok. Úgyhogy amig 100k+ ért nem tudok bárhonnan elküldeni egy hivatalos megrendelőt faxon ... addig nem váltok :)

    Tisztelettel javasolnám a jövőben, hogy kissé jobban ássad bele magad a pda+gsm kombók világába mielőtt legközelebb cikket publikálsz eme témakörben. :R

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák