Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz TeeJay #15 üzenetére

    "Így más nem gyárthat az AMOLED-en a kék subpixelt meg még semmi féle trükközéssel nem tudták megoldani hogy elég sokáig bírja degradáció nélkül."

    Bocsánat csak nem bírok emellett elmenni szó nélkül, mert nagyon sok sebből vérzik amit leírtál, ha már szakmai fórumon vagyunk.
    Ez az "amoled" egy olyan kifejezés, hogy például az Lg is amoled paneleket gyárt. De ennyi erővel hívhatnám tft panelnek, mert ez is igaz rájuk.
    Sőt teszem azt a Samsung új qd-oled kijelzője is amoled amellett, hogy tft is és kék oled-en alapul az egész technológia, na bumm. Itt megjegyzem az Lg woled paneljének az alapját is részben kék oled képzi.


    Egy egyszerűsített ábra a jelenleg tv-kben használt technológiákról. Balra az Lg woled panelje, jobbra a Samsung új qd-oled megoldása.

    Már koránt sem a kék degradációja miatt nincsenek ilyen tv-k hanem, mert baromi költséges (nagy selejt aránnyal jár) vákuum-gőzöléssel nagyméretű paneleket gyártani rgb al-pixelekkel.

    Jövőre ez változhat, mert a TCL nyomtatásos módon készül költséghatékonyan, ilyen rgb oled paneleket gyártani és már lehet három résztvevős lesz a verseny.

    Duree

    "A saját fejlesztésű panelt nem sikerült gyártásba rakni (sok sebből vérzik) ahogy gondolom és az Lg panel lesz a vészmegoldás."

    Hát ez sem igaz. Qd-oled minden tekintetben egy fejlettebb, jobb technológia, mint a jelenlegi woled megoldások. Egyetlen bökkenő a gyártásban van, jelenleg költségesebb ezeknek a paneleknek a gyártása mind a mellett, hogy volumenében sem tudják kiszolgálni a piacot. Ez a prózai oka az egésznek. Évek mire odáig fejlesztik a gyártósorokat, ahol az LGD jelenleg tart.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz TeeJay #20 üzenetére

    Erről pontos technikai részleteket még nem közölt a TCL, de a JOLED-et is bevonták a fejlesztésbe, akik jelenleg is gyártanak rgb oled monitorokba paneleket. Kizártnak tartom a pentile mátrixot, mivel az uhd (4k, 8k) tv szabványban előírás a négyzetes pixel elrendezés.

    Ettől függetlenül a kék sub-pixel lehet nagyobb a többinél. Sokan elfelejtik a Samsungnak 2013-ban volt rgb oled tv-je a KN55S9C (bár az Eu-ba ezt a modellt végül nem hozták be), ott ezt az elrendezést alkalmazták.

    De az Lg woled paneljeiben is eltérő méretűek az egyes sub-pixelek.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz Duree #24 üzenetére

    Biztos, hogy jobb lesz, ezt a panel paramétereiből azért lehet látni. A gyártás viszont jelenleg költséges, hogy lesz-e piaca az sok mindenen múlik.
    Az viszont tény, hogy a Samsung nem állna meg itt. Ez egy köztes lépés a Qned technológia felé, amit tavaly szabadalmaztattak.

Új hozzászólás Aktív témák