Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    Mint javítóiparban is dolgozó, több fronton harcoló ember ezt sajnos több százezer karakterig lehetne írni. De felesleges Louis ott van minden ilyen jellegű dologra, mikor egy elsős műszerész szintű "véletlenek" maradnak bent egy telóban/laptopban, akkor nem kell kérdést feltenni, a választ megadta a termék magától.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz LurkerSheik #18 üzenetére

    Uhhh, hát igen, ez is egy utópisztikus gondolat és igaz is. Az, hogy ezt hogyan és ki fogja előidézni na az érdekelne.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz LurkerSheik #23 üzenetére

    Jól látod az egyik aspektust. Marha jól meg lehetne ezzel gyilkolni a telefon lopást tökre támogatnám is a dolgot.

    Ha. Ha nem úgy viszonyulna a javításhoz, ahogyan teszi. Szerintem menj kicsit mélyebbre a témában, elég hamar pofán fog vágni pár Louis videó ahol igen pikáns sztorik kerülnek felszínre és a 80 vs 100k-s tipped nagyon megszakad.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Fryskitt #27 üzenetére

    utánygártott szarokkal

    Már rakom is a kérdést akkor: ezt tudod definiálni? Ha a Meyle készít egy gyártósoron alkatrészeket és ebből egyik része Meyle dobozba kerül a többi GM-es kékbe, akkor ilyenkor te egy utángyártott szart teszel a kocsidba vagy egy utángyártott szart?
    Mikor megveszem a "gyári" olajszűrőt, ami Hengst, mert hát ott virít rajta ;] tripla áron GM dobozzal és ugyanazt töredék áron Hengst dobozzal akkor utángyártott szart tettem a kocsiba vagy gyárit? És melyik esetben melyiket? Mi van akkor ha nincs elérhető "gyári" alkatrész? Akkor mivel javítok? Egy jó csokor választól jobban aludnék :R

    Amikor az autóban lévő fűtőmotor ellenállás 14 évig elmegy, majd beszarik, mert hát 14 évig ment így szinte elvárás, megveszed a gyári alkatrészt tripla annyiért ami 1 év után kuka, majd újra a gyárit, ami 3 hónap után kuka és a boltostól kérdezve az a válasz erre: ja hát persze, a gyári cucc már rég egy másik beszállítónál van a franciáknál, egy vödör fos az egész, vegyed a Febit, az még mindig az, ami 15 éve is volt és ezzel nincs gondod jóóó sok évig, akkor ilyenkor az ellentmondásokat hogyan tisztázod le?

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Fryskitt #36 üzenetére

    Válasszuk ketté: a sufnituning szerelők egy jó része átver, gyárit ígér és nem azt kapsz, ez egyértelműen utángyártott szar kategória és nem kell. Nyilván szar lesz a végeredmény és nincs garancia stb.

    True.
    A másik, ha szakszervíz ajánl választást az eredeti és a gyárival identikus alkatrész között, és a szerelésre és működésre garanciát is vállal, akkor megfontolnám.

    Kb. jogos.
    Harmadik lehetőség, ha az ezeréves harcjárművet viszem a sarki szervizeshez, akkor meg nyilván bármi jó, csak menjen.

    Szintén okés.
    Orvosi műszerekben vagyok inkább jártas, nem szeretnéd, ha nem abszolút tökéletes lenne, hidd el :).

    És itt jön a valódi harmadik választás: márkaszerviz. Elvárásom: maximális, mint neked az orvosi cuccokkal szemben. Minden technológia adott, minden alkatrész adott, minden leírás és szaktudás rendelkezésre áll. Egy fosos tömegautóban, amiből tényleg 30 másodpercenként elmegy 1 darab, az olaj viszkozitását sem sikerült eltalálni, mindezt pokoli drágán. Ez a jéghegy csúcsa van még lentebb.
    És ekkor kanyarodunk fel arra a pályára, amin az Apple versenyez: valódi javítás nincs, csak cserebere, azt viszont rengeteg esetben mocskosul tákolva, borzalmas időkeretekre és ha esetleg bajod van, akkor ott dögölj meg, ahol vagy, majd jól kimoderálunk és az megoldja. iMac Pro stand talán a csúcsa ennek. Apám, hogy eret bírok magamon vágni a mai napig azon a sztorin...

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Fryskitt #45 üzenetére

    Ezen országok listájából amit leírnál tippre percen belül tudnám hozni az igen vad történeteket. Ez egy jó sztori, örülök, hogy így történt, van Angliában élő barátom nem kevés és vannak cifrázások ott is. Osztrák és német piacon is és amcsiban is.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Ciccuka #71 üzenetére

    Köszönöm, hogy a lényeget megragadtad. Egy egyszerű példa volt a márka helyébe a *bármi* berakható.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #88 üzenetére

    Olvasd el a cikket akkor ismét, hogy ki kap és mit meg majd mennyiért és hogyan. Aztán vesd össze a most tárgyalt problémákkal. Az Apple továbbra sem fog neked eladogatni IC szintű javításhoz dolgokat :B Az, hogy hova jársz, az pedig a lőtéri kutya szintje.

    Most sem veszik el semmilyen adatod, ha cserélik az alplapot. iCloud a varázsszó.

    August 31, 2014

    Meg ugye ezentúl sem lesz tiltva, hogy olcsón megjavítsák a gépedet.

    Persze, hogy nem volt tiltva, csak ellehetetlenítették. Innentől meg főleg.
    Nagymuteroméknak sem tiltották meg, hogy egyenek banánt, csak épp vásárolni nem lehetett :P

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #92 üzenetére

    Valóban. Mert a sok “jajj, nem tudom 500Ft-ért javíttatni a telómat okosban” hiszti biztos sok embert érdekel. :U

    Itt egy ember hisztizik és az te vagy. Senki sem akarja 500Ft-ért javítani a cuccait. Csak simán javítani akarja az ember a cuccaikat. A javítás nem egyenlő azzal, hogy egy IC miatt alaplapot cserélünk a telefon árában. Mi volt az, iMac amihez a kijelző annyiban volt/van, mint majdnem a teljes gép? :DDD Áhá.

    Nem értem a problémádat...Vagy ekkora gond, hogy nem sufni sz@rt raknak majd a telóba?

    Nem. Az a gond, hogy még mindig nem érted meg, miről is van szó, mert teljesen fogalmad sincs az egész témáról.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #115 üzenetére

    Nem, nem én hisztizek. Én simán elfogadom, mert mást úgysem tehetek. :D

    Pedig de, sokszor mondtam és mondom ügyfeleknek, hogy szavazati joguk van és a pénzben mérik amit elköltenek.

    De, én értem, miről van szó. “Jajj, köcsög alma, csak Apple szervizben lehet majd javíttatni”. Őőő, nem.

    Valóban nem. Mármint nem érted, hogy miről van szó. A rosszabb, hogy egy kattintásnyi időt sem akarsz abba belerakni, hogy megértsd. Nem azt kérem, hogy menj el műszerésznek, csak legalább néznéd meg mi a tökről van szó a háttérben.

    ”Jajjj, semmit nem lehet majd javítani, újat kell venni”. Nekem meg nincs jósgömböm. Jelenleg ettől meg rohadt messze vagyunk.

    Jelenleg ehhez marha közel vagyunk. Nyilván mivel hajtod a magadét és még csak utána sem nézel az iparági trendeknek, így persze, hogy leírsz ilyeneket. Én meg ebben vagyok 10+ éve és pontosan tudom és látom őket. Haverom mesélte, aki Renault szalont nyitott, hogy hát a feje búbjára sem kívánja ezt az egészet. Mondom akkor miért csináltad meg? Hát mert erre a Renault márkaszerviz viszont ráépül és akkor viszont dől a lé a sok javítással, ami ugye hát úgy javítás, mint Apple esetében egy random forrasztás miatti full lapcsere. Javításnak javítás, csak hát kicsit kabát és a gomb esete.

    Jelenleg egyetlen dolog biztos. Ki akarják szorítani a gagyi utángyártott bóvlikat.

    Pontosan, nem akarnak gagyi utángyártott bóvlikat. És javítást sem akarnak. Ők egy zárt és sápolható hálózatot akarnak, ahol nyugodtan lehet bármennyi pénzt kérni az adott javításokért. Véletlenül pont annyit, hogy a user inkább vegyen egy újabb modellt. Ha szeretnéd szerintem fél könyvtárnyi könyvek szólnak erről.

    A többi csak fantázia, meg összeesküvés elméletek sora.

    Az. Most konkrétan tényleg miért is vitatkozom olyan emberrel, akinek aztán tényleg lövése sincs az egész piaccal kapcsolatban és csak lövöldözik vakon a sötétben meg vádol mindenkit ahogy ér? :N

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz .Szaki. #150 üzenetére

    Van egy 0km-esen vásárolt autónk, amihez tartozik a vásárlás helyén szervizpecsétekkel teletolt szervizkönyv is. Szigorúan tilos azt a viszkozitású olajat tölteni ebbe a motorba, amit a szerviz kétszer is beletöltött és a hülyék fel is írták és rá is pecsételték, hogy na mi aztán beleraktuk.
    Mikor a vezérműlánc gatyára ment, mert nem volt elég olajnyomás a feszítőpatronban emiatt olyan szintű kifogás cunami és melléduma ömlött a szervizvezetőből, hogy a szemöldököm a helyszínen 360 fokban megpörrent. Tájékoztattam, hogy amúgy elég benzinvérű a család, ergo az ablaktörlő beleért a karterbe duma itt nem fog bejönni és lesznek szívesek akkor ezt a problémát orvosolni vagy megy a per és kicseréltetem a fűzött blokkot is. Nagy durci, vergődés, végül egy vezérlés csere lett belőle. Amihez a szelepfedéltömítést visszarakták úgy, ahogy volt, nem cserélték. Nem gond, megcsináltam én, magamról tudom, hogy rendes munkát végzek.

    Szóval szumma: qva jó a márkaszerviz, nagyon örülök, hogy az Apple szerviz mindig mindent patent módon oldott meg, old meg és fog megoldani, csak a net tömve van videós és hangfelvételekkel valamint itt a PH is olyan sztorikkal, amik sajnos azt mutatják, hogy baromira nem így van és ilyenkor majd megy a fogyasztó a bús p1csába, mert máshová nem tud.

    Ez az "intézkedés" amiatt kell, hogy monopol helyzetbe vágják a javításokat is és lehessen veretni a sápokat. Ennek a hozadékai lesznek a zug gsmek megszűnései is, ez a része igaz. Annyira kíváncsi leszek, hogy majd fognak-e PCB szintű javítást is vállalni a szervizek ahogyan az most van egy rakat helyen vagy a szokásos mindent alaplap cserével oldunk meg a teló árának 70%-áért mókavonat röffen be. Utóbbira tippelnék :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz norbi93 #157 üzenetére

    P9 és P10-nél a Huawei egyértelműen megmondta, hogy akkucserénél kijelző is kuka. Nyilván ez akkor szopó, ha nem garis mert instant gazdasági totálkár a teló :P Ez is megérne egy menetet, hogy amúgy ez mennyire fair.

    És akkor verem a kövi szeget az Apple szemétkoporsójába: jó srácok, ne rakjatok oda töltőt, mert környezetvédelem (b@zdmeg ezt a bullshitet) akkor viszont ugye innentől nem fog a szerviz köbméterével termelni veszélyes elektronikai hulladékot a mindent is ki kell cserélni építésből fakadóan? Persze, mert refurb és visszajön duma, tudom én. Getroból meséltek a srácok vicces sztorikat ez mennyire menthető dolog. Hát nehezen.

    Üvölt erről a sztoriról is meg a szemetesről is, hogy itt a PR és marketing meló van a témába lapátolva össz-vissz, franc se akar mást, csak, hogy még több cash legyen behúzva.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #175 üzenetére

    Szerintem pedig felfújjátok a dolgot. Nem kicsit.

    Azért mert szűk látókörű vagy és megriasztanak a tények még nem lesz felfújva a dolog :B
    A piaci trendekkel tisztában vagyok, nem kell oktatás belőle, viszont:

    Amiket eddig a topikban leírtál az alapján full totál vakon vagy. Full.
    Kiterjesztett garanciát manapság bármihez tudsz venni. Biztosítást bármire tudsz kötni. Így gyakorlatilag pár tízezer forintból megúszod még azt is, ha totálkárosra töröd a telefonodat.
    Kiterjesztett garanciával meg hosszú évekig biztosítva van a javítás. És még utána sem törvényszerű, hogy el fog romlani.

    Irreleváns esetünkben amit írsz, bele se kezdj.
    Ha valaki meg fél-1 millás eszközöknél ezen akar spórolni, vagy okosban akar javíttatni, mert drága a szerviz, akkor az legyen az egyén gondja.

    Ki dönti el, hogy honnan lesz valami spórolás? Te? Az Apple? :DDD
    Ahogy írták is feljebb, ki vinne zug boltokba ilyen értékű holmikat javíttatni?

    Definiáld: zug.
    Amúgy meg teljesen felesleges vadászni a rossz tapasztalatokat hivatalos szervizekről.

    :DDD :DDD :DDD Azért mert megzavarná a tökéletes utópisztikus világodat? Muhaha.

    Nyilván vannak ilyenek is. Nekem is volt. Csak amíg itt 1000-ből 1 ilyen, addig Olcsó János Bt. 1000-ből 1000-szer fog kontár munkát végezni.

    Bár így lennének ezek a számok és főleg ne lenne a kettő között pár ezer rendes vállalkozás :R
    Tapasztalat nélkül meg sosem tudhatod, hogy épp egy ilyet sikerül-e kifognod.

    Nem kell ahhoz sajtreszelővel önkielégítést végeznem, hogy tudjam: nem jó.

    Laptopoknál is inkább az előnyét élvezem a “mindent forrasszunk az alaplapra” trendnek. Könnyebb, vékonyabb, így sokkal kényelmesebb cipelni.

    Apple felhasználók ezrei élvezik a forrasztott háttértár és RAM előnyeit. Mind a 20 grammot amit spóroltak és amiért sz0pnak mint atom. Vagy vehetnek új gépet nagyobb háttértárral akkora felárral, hogy azon ember nincs aki ne sírna fel. Tudod mi lenne, ha monopolba rakná magát a javítás? Ugyanez. A piaci ár triplája mindenre. Mert megtehetik.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #180 üzenetére

    Aha. Eddig az volt a baj, hogy mindent horror áron lehet javíttatni. Ha bukik az elméleted, akkor már bele se kezdjek, mert irreleváns. Értem. :DDD

    Dehogy érted, még odáig sem jutottál, hogy megértsd miért ne keverd ide a biztosítást.

    Pedig akármennyire mond ellent a világnézetednek, ez a helyzet.

    Hogy teljesen fogalmatlanul kommentelsz?

    Én minimális összegből megúszom a javítást hivatalos szervizben. A többit oldja meg az Apple ;)


    Egy excelt ha épp ráérsz dobj már nekem össze erre a dologra. Csak, hogy lássuk mennyi is lesz az a minimális összeg úgy a végén :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #182 üzenetére

    Az integrált SSD és RAM jobb sebesség, hűtés, hely és egyéb szempontból, ez tény.

    Jobb sebesség: huha. Hát figyu. Ezt így tudod nekem prezentálni? Pörgetem a fejemben, hogy mitől lesz a sloton lassabb egy PCIe mint ha direktben forrasztom, de szóljon, várjuk.
    Hűtés: a borda megáll a slotoson is minimum 10 éve
    Hely: mint az iphone jack? :DDD :DDD :DDD
    Egyéb szempontból: jöhet még, de lehetőleg olyanokat írj, amiket nem szedek darabokra.

    Ráadásul inkább iparági trend, nem kizárólag az Apple csinálja.

    Iparági trend lett jól hangzó hülye szövegek mögé dugni a fillérb@szást.

    Mielőtt szűklátókörűen vagdalkozol.

    Protip: mielőtt ilyeneket leírsz csak kérdeznéd meg mit is csinálok. Nem sülnél akkorát, mert ez a hsz. ez ropogós lett :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #185 üzenetére

    Már kiállítottad a bizonyítványt, nem kell strapázni :B

    Okos vagy, átlátod az egészet, sőt, mindent jobban is tudsz, mint az aki ebben dolgozott és dolgozik évek meg évtizedek óta. Jár a keksz és itt be is fejeztem veled. :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #189 üzenetére

    Ahelyett, hogy bohócot csinálsz magadból, kapd már elő az excelt és csináld már meg amire megkértelek.

    A provokációt meg nyugodtan be lehet fejezni, kösz.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #196 üzenetére

    Micsoda WoT!

    Továbbra is szeretném látni, hogy a slotos SSD lassabb. Amíg ez nincs meg addig sajnos ignore :B

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #227 üzenetére

    Ne terelj, ne szalmabábozz és főleg írj olyat, amit nem állítottam.

    Leírtál valamit amit bizonyítanod kéne. Várom.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hallosz #256 üzenetére

    [link] erre kéne akkor valamit dobni, hogy az Alma álláspont beton legyen és megnyugodhassak, nem a lehúzás lesz ugyanúgy kontárkodással. És ilyet tudok még Pesten is 3 Opel szervizzel, és van Toyota, fauvé és Fordból is hasonló, céges flotta onnan pörgött ki.

    Én ezt éltem meg, egy szerencse, hogy van egy fullos műhely, van kézügyesség, akna és így a prémium márkaszerviz (bvöhöhö) által nem megoldható és megtákolt dolgokat meg tudom én is oldani. Informatikusként :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #265 üzenetére

    Aki hülyeséget ír, azt lehülyézik. Mi a meglepő ezen? :B

    Konzekvensen kevered az egyes technológiák által nyújtott előnyöket a PR és marketing által felbullshitelt dolgokkal. Szerintem még mindig nem esett le a jack dugós Apple eset sem, amikor a nagyobb akkut promózták az elhagyott jackkel szemben, erre meg kiderült, hogy ha kifúrod a lyukat a házon, pont ugyanúgy be tudod még utólag is rakni a jacket :DDD

    Ez a probléma, hogy nincs egyszerűen elég infód a témáról és láthatóan csak lövöldözöl vakon.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #269 üzenetére

    Elolvasod egyáltalán amit írnak neked vagy tényleg full write onlyban tolod? Ki a tököm beszélt itt arról, hogy ki és mibe halt bele meg ki mit csinál jól? Senki, csak te itt és most.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Ezekiell #272 üzenetére

    Nyilván nem arra gondoltam, hogy fúrsz egy lyukat és belülről egy kis rugó kitolja a jacket és kész, arra reflektáltam, hogy az Apple, de a legtöbb brand folyamatatosan olyan érvekkel próbálja alátámasztani a spórolást, amivel neki több marad a zsebben, amiket sorban lehet elkaszálni. A jack a legdurvább ilyen példa, az tényleg bicskanyitogatóra sikerült.

    És a dolog meg működik, mert a nép meg tényleg elhiszi, nem csak elhiszi, tényleg vitába is száll a tényekkel és bevédi a cégek baromságait. Holott pont őket sz0patják nonstop :DDD Áh, agyrém.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz #86564352 #303 üzenetére

    Nálad tényleg elmentek otthonról :B

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Hallosz #322 üzenetére

    Sok-sok éve történt, semmi értelme nincs belenézni. Mikor ugyanez a szerviz 2 hónapra tud adni időpontot diagnosztikára :DDD
    Megvettem az okosított OPCOM-ot és elintéztem magam. Nincs kérdés, egyértelműen látszik ebből is, de tényleg azóta Opel topikban is vissza-visszatér, hogy ívesen telibe van rakva, hogy mekkora putri egy márkaszerviz, amíg fizet és megveszi a rengeteg gyári vackot, addig mindegy a gyártónak/disztrinek.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #327 üzenetére

    Neked sem és a kollégádnak sem sikerült felfogni, hogy nem kéne a biztosítással és kiterjesztett garival egy valag lóvét feltennetek a rulettre, ha lehetne javítani alkatrész szinten a cuccotokat, de úgy látom hiába kértem tőle is, hogy számoljon egy gyorsat ezzel kapcsolatban.

    Én is adtam el és kötögettem ilyeneket. Láttál már bukóban kaszinót? És olyan értékesítőt vagy biztosítót aki szomorú mikor ilyet csinál éppen? :DDD Tényleg semmi gondom ezzel a diskurzussal, de üvölt egyszerűen a vitapartnerekről, hogy semmilyen rálátásuk sincs erre sem gazdasági, sem technológiai fronton.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #334 üzenetére

    Alkatrész szinten csak a kijelző kerülne ennyibe.

    Köszönöm. Innen már csak 2 ugrás volna megérteni mi a tökömért vinnyogunk itt páran. De marha mindegy, azt az összefüggést felfedezni, hogy az Apple mesterségesen tolja az egekig az egyes elemek árát és adja csak egyben, pont azért, hogy félkarú rablós biztosításba pörgessen bele vagy vetessen veled új telót nyilván nem fog beütni. Pedig ennyi az egész. Emiatt is vannak a perek, emiatt akarják a javítóipar maradék részét is kiütni és bevinni a saját szárnyuk alá. Fullos maximális profit garantált bevétellel, zero bukó opcióval, mindegy mit csinálsz, fizetnek a szervizek a programban, mint atom, az ügyfél a teló brutális árán kívül biztosítást is és/vagy a marha drága alkatrészért meg még a munkadíjért ha úgy van. Egy irgalmatlan nagy pénznyomda az egész rendszer. A legjobb pedig, hogy az emberek akarják, kívánják, sőt, tüntetnek, hogy még-még. Az Apple abban zseniális, hogy az amúgy semmi extra, suliban is alap marketing fogásokat ilyen szinten tudja tolni és tartani. Kalapom emelem, ez a részleg tutira megdolgozik a bónuszért :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Giovan! #338 üzenetére

    amiben hangsúlyozzák, hogy ha több memória fog kelleni (jövő időt használva), akkor azt a vásárláskor kell eldöntened :U

    Mondjuk ezt a labdát lecsapom egy kicsit ha nem gond.
    Eldönheted. Mi azért segítünk neked a döntésben úgy, hogy 15X-ös áron adunk memóriát meg háttértárat is leforrasztva (még véletlenül sem akár valahogy utólag márkaszervizben bővíthetőre, hogy esetleg legyen mozgástered), így vagy rizikózol vagy tejelsz, mint a barom. Ha rizikózol és beszívod, akkor kitermeltünk 1-2 kiló elektronikai hulladékot 4 darab filléres chip leforrasztása miatt és jöhet az újabb gép vásárlása, nyilván megint horror áron és talán még egy brutális felárazott opcióval spékelve.
    Ha tejeltél, akkor meg élsz majd együtt a tudattal, hogy te bizony fütyülve mentél a medvecsapdába és ott lesz a kis gondolatszál mindig az agyad sarkában.

    Mondom, ez az egész rendszer ahogy az alapoktól fel van építve zseniális. Louis pedig tudnak mesélni magáról a tervezésekről és felépítésekről is, de az megint egy olyan téma amiről könyvet lehetne írni. Sőt, ezt meg is tették páran :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #341 üzenetére

    Szívás van, van Apple készülékem és lesz is, a haterkedésed úgy falba állt 300km/h sebességgel, mint annak a rendje. Nyugodj meg szépen és érvelj, olvass, tanuld meg, hogy a fanboy és hater kifejezést akkor lőjük el, ha annak helye van. Ez itt nem az :B

    Igen pontosan tudom, hogy mostanra minden gyártó ebbe az irányba fordítja a vitorlát. Hát hülyék lennének nem. Te nem ezt csinálnád, ha látnád a szomszédban a pénzzel teli úszómedencét, mikor neked csak víz van benne?

    A különbség annyi, hogy az Apple nem árul 3 centi vastag monstrumokat.

    Kiköptem a fasírtot. Aláírásba ezt is lehetne amúgy rakni, mert ér annyit. Bele se menjünk, pedig szintén megérne pár ezer karaktert.

    Szidom is az egész univerzumot, de legjobban az extrém naiv, buta és ezt nyíltan és hangosan hangoztató fogyasztói társadalmat.
    Néha szoktunk beszélgetni random szervizes, értékesítős és hát úgy általában az egész folyamatban résztvevő kollégákkal, hogy amúgy ki mit gondol, meddig lehet még elmenni. Egyöntetű már a válasz: tényleg nincs limit sajnos. Ennek a miértjéhez viszont én kevés vagyok agyban, pedig elvben megvan a gazdasági/marketing és elvben a mérnöki tudásom is hozzá. Csak a végeredményeket látom már és attól nem egyszer konkrétan elmegy az életkedvem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #351 üzenetére

    Erre azt tudom mondani, hogy használt Apple termék vásárlás és olyan, amihez viszont hozzá lehet nyúlni és ofc itt a szoftver is benne van.

    Sakk-matt.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #358 üzenetére

    De, sakk-matt.

    Amiről te beszélsz az egy másik parti.

    Ja és a tesztekhez visszatérve: a szintetikus tesztek és a valóság között jellemzően egy szép nagy kontinens húzódik, amit optimalizálásnak hívnak. Nyilván, mivel közöd nincs továbbra sem a témához, ezért hajtod ezerrel a hülyeséget, én mivel laptop teszteket írtam éveken át, pontosan tudom, hogy egy 3dmark eredményben lévő 80%-al magasabb pontszám konkrétan 40% maximumban is tud realizálódni, ahol pedig kevésbé voltak a fejlesztők megfizetve olyadlról ott 0 azaz nulla % a plusz. De nyilván ez is falra hányt borsó lesz.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz Giovan! #357 üzenetére

    Ezért kezdtem úgy a labda lecsapás lesz :B

    Ja igen, a jogászkodás és dolgok megfogalmazása. A másik amiben az Apple szintén elképesztőt megy. Ettől még falat kaparok nyilván, de elismerem.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #363 üzenetére

    Pontosan. A tesztek és a valóság között ott az optimalizálásnak hívott kontinens. Csak hát sajnos köztudott, hogy ebben az Apple toronymagasan vezet. :D

    Toronymagasan fogsz akkor bejönni majd mellém pár napig és akkor közösen ezt szépen átéljük közösen akkor.

    De értem, nyers erőt nem kell mérni soha, hisz kit érdekel, milyen erős egy adott processzor.

    Nem, nem érted.

    Ezt légyszi írjátok már meg a rengeteg tesztprogram készítőinek is, na meg a földkerekség összes tech magazinjának is, mert sajnos mindenki ezek alapján állapítja meg a processzorok erejét.


    Nem kell megírni, ők pontosan tudják mire írták meg az adott szoftvert. Sajnos büdös mocskos nagy pofára esések is szoktak lenni amiatt, mert emberek nem tudják ezt a helyén kezelni. Lásd jelen eset.

    De ha ezt magyarázni kell, meg ha valakinek a játéktesztek számítanak mac-en....

    Magyarázni muszáj, mert szerintem összetévesztesz (már megint) más emberekkel. Te Noukoum kollégával tolod a gémer részt. Vele vitasd meg ezt. Nekem az számít, hogy ne szerepelejen a laptopon olyan tesztekben, ahol jeges kádba rakják a gépsast, hogy szép egyenes vonalat dobjon ki a CPU órajel görbéje felfutás után ha használom is az eszközöm.

    Persze nekem nincs fogalmam a témáról. :DD

    Valamennyi van, de az biztos, hogy még bőven lehetne gyarapítani.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz <Lacy85> #365 üzenetére

    Nem kell ehhez mennem sehova. Amíg az iPhone 4GB rammal jobban elvan, mint bármelyik Android 12GB mellett, amíg a FinalCut azonos hardveren ~fele annyi idő alatt végez, mint bármilyen más program, amíg az eszközeik készenléti fogyasztása kb. nulla bármi máshoz képest, amíg a Mac-ek akksiról is leadják a max. teljesítményt, a Win gépek meg csökkentenek ~50%-ot, addig teljesen mindegy, mit hiszel. Ezek meg tények.

    Uram. Segíts meg.

    De, értem. Ti próbáljátok kicsavarni minden létező agymenéssel, mert valamiért fizikai fájdalmat okoz, hogy ilyen baromi jó lett az M1.

    Istenem, te engem büntetsz. Nem zavar, hogy nonstop csak te meg a haverod beszéltek az M1-ről?

    Jelen esetben MINDENBEN erősebb volt az M1, mint az i7. Mindegy, hogy szintetikus teszt, Apple szoftver, vagy Adobe szoftver. Üzemidőben meg +50%. Nincs mit a helyén kezelni. Jobb és pont.


    Sajnos nem, nem mindegy. De elfáradtam.

    A játékteszt meg úgy lett volna fair, ha ott is az integrált VGA-val nézik. Akkor meg lett volna pislogás, mert az M1 háromszor erősebb, mint az Intel IGP-je.

    Itt zártam be a topikot. Nyertél.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák