Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    Magyarul ezeken a termékeken szerzett hasznot odaadják támogatásként. Ez inkább marketing húzás mintsem nemes gesztus.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz Ezekiell #3 üzenetére

    Ajánlom a “magyarul” szót.
    1. Adnak támogatást. 2. Kiadnak terméket amin marhanagy hasznuk van amivel meglovagolják a jelenséget. Csak össze kell rakni.
    A korrekt az lett volna ha az 50dollárt vagy nagyobb összeget adományoznak per eladott szíj, a reklámért cserébe. Ez így ingyenreklám, sőt lehet még anyagilag is haszna lesz az apple-nek.
    És tudom én vagyok a negatív inkább örüljek hogy adakoznak, de a vásárlók pénzét eladományozni úgy hogy a cég hírnevét növelik na az gáz.

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz Ezekiell #5 üzenetére

    Akkor viszont az összegről sincs információnk sem az adományozás gyakoriságáról, bár én is úgy tudom hogy a Cook érában már erre is odafigyelnek. De akkor sorry, azt gondoltam hogy erre is fognak adományt adni de erről sincs infó.
    A product red meg megint egy érdekes kérdés. Korrekt ahhoz képest hogy nem lenne nekik muszáj és lehet hogy a többi gyártó az ő helyzetükben nem tenne ilyet. De azonkívűl ugyanaz amit már fentebb írtam, ne a vásárlók pénzével támogassanak valamit (értsd: megveszel egy terméket az appletől azért hogy támogass valamit, majd ők a haszonból lecsípnek valamennyit és azt odaadják adományként). A product red esetén sincs gondolom nincs semmi infó, szóval számomra kérdéses hogy egyáltalán a haszon értékét odaadják-e ha azt a terméket vásárolod. (Ugye iphoneokból is van red) Mert az lenne a “minimum”.
    De ha tudsz valami részeletes leírást akkor kérlek linkeld. :R

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz Drp81 #19 üzenetére

    Nem, nagyon nem mindegy.
    Példa: 1ft a szíj előállítási költsége
    ők adhatják 10ft-ért és azt a 10 ft-ot eladományozzák
    vagy adhatják 10ft-ért és a 9ft hasznot eladományozzák
    vagy adhatják 15ft-ért és abból 0,5ft-ot eladományoznak.
    De igazad van abban hogy ez elvi kérdés, érdemesebb olyan cégtől vásárolni ami kisebb haszonkulcsal dolgozik és a megspórolt pénzt fordíthatjuk jótékony célra. Mert basszus senki nem úgy fog jótékonykodni hogy megvesz egy apple terméket, persze értem én hogy ha már van opciód akkor olyat választasz mert akkor segítesz de basszus akkor legyen annyival olcsóbb a termék és akkor te döntöd el hogy hova adományozol.
    Ez így továbbra is ingyenreklám, az apple jókapitalistaként nem fog azért terméket kidobni hogy segítsen. Amivel nincs is baj (papíron) de legalább ne promóznák ezt..

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák