Hirdetés

2017. október 21., szombat

Gyorskeresés

(#1) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Lenne egy kellemes design, meg minden, és elcseszik...

Nem is értem... Amikor egy MiBand 2-es is képes a vízállóságra...

Redmi Note 5A - keress privátban - Xiaomi Mi A1 Gold - 57990

(#2) Csapoati válasza Duliee (#1) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Nekem Mi Band 2-m van és elgondolkodtam ezen a TCL-en, de az, hogy zuhanyozni se lehet benne... nos ez így nekem sajnos felejtős.

A 2 évvel ezelőtti cucc tesztjének linkje pedig hibás.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#3) ollie válasza Duliee (#1) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A Mi Band 2 pont rossz példa, mivel minél egyszerűbb egy eszköz, annál könnyebb vízállóvá tenni.

*** move along citizen, nothing to see here ***

(#4) Duliee válasza ollie (#3) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Hát de ez sem túl bonyolult így elsőre :D

Huawei-nek is van okosmotyója, az sem ázik be.. Ez itt el is vérzik sajnos

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 5A - keress privátban - Xiaomi Mi A1 Gold - 57990

(#5) kakix

kakix
(tag)

A külső nem szép,a többi picit vérszegény.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#6) sheratan válasza Duliee (#4) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Persze, elvileg nem ázik be, aztán ha igen, akkor meg megy a huzavona, mert garancia arra sincs igazából, és kibújnak valahogy a felelősség alól. Gear Fit 2-t is azért nem vettem végül, mert volt nem egy olyan probléma neten, hogy házi medencében beázott, aztán megállapította a szerviz, hogy nem rendeltetésszerűen lett használva.

Eladó: Moto Z, Tennmak Pro, Avantree Clipper - https://goo.gl/xUEtUa

(#7) ATWA

ATWA
(újonc)

És ha amúgy nekem tetszik a sport számlap... meg úgy eleve ez egy szubjektív dolog, tehát ha a tesztelőnek tetszene a számlap akkor már ajánlott plecsnit is kapna?

Ez a teszt most nekem valahogy nem tűnt túl szakmainak : /

Mindenesetre az IP biztosításos fingszeletelés és a Wifi tényleg látványosan nagy seggtitánkodás az Alcatel részéről...
Túl mutyis képet ad a dolog, nem venném meg már csak emiatt sem.
Max majd később, használtan/leárazva, fele/harmad ennyiért kipróbálom, de addigra meg tuti lesz egy gyártó aki lecsap az asztalra egy jobbat, kihasznalva hogy az Alcatel ekkora balhere...

(#8) kakuk.tamas válasza Csapoati (#2) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Ha már Mi Band 2...
Ennyiért inkább Amazfit-et...

🐦 Twitter @ProtoColeX 🐦 🏠 Zalaegerszeg 🏠 📱Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI 8) 📱

(#9) rep3at

rep3at
(őstag)

Sajnálom, de akkor már inkább egy drágább de komprumisszummentes megoldást választok :/

Forward thinking. كرر

(#10) Blizzardking

Blizzardking
(őstag)

Én meg azt nem értem, hogy külföldről lehet rendelni olcsóbban androidos órát (nem wear), amihez milló számlap van, állatul néz ki, amoled panellel, és ha erre a szintre van lebutítva, akkor nem is fogyaszt többet. (Ha gps wifi simkártya be van izzítva, akkor kifekszik hamar). És megáll harminc rugó körül. Teljes play áruház támogatással. És minden szempontból minőségibb. A vas kb 5x ilyen erős.
Aki nem akar százezer körül wear-os órát, annak szerintem mindenképp egy megfontolandó alternatíva. Aki meg komolyabban bele akar menni, az akár rootolhatja az óráját, és onnantól akár személyre szabott taskokat futtathat rajtam eg azt csinálhat amit egy telefonnal tudna. :F

(#11) Bog válasza Blizzardking (#10) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Linkelj egy ilyet kérlek.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) Blizzardking válasza Bog (#11) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Pl ilyenre gondoltam.
Vagy erre pl.

szerk3 ha már linkelgetek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) darkmann válasza kakuk.tamas (#8) üzenetére

darkmann
(senior tag)

Nekem is a Xiaomi Amazfit jutott eszembe. Szerintem 40e Ft-ért hazai 12 hó garival verhetetlen.

Vernee Apollo Lite

(#14) Bog válasza Blizzardking (#12) üzenetére

Bog
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Hát nem akarok ünneprontó lenni, de ezek mind kalap szarok, legalábbis az eddigi tapasztalatok alapján. Meg még ez is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) Blizzardking válasza Bog (#14) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Nem vagy ünneprontó. Azaz de, de nem te tehetsz róla. :DDD
Az a baj, hogy a 100+ rongyos órák (amiknek óra formája van) sem bírnak ki annyit, ami indokolná azt az árat. Ha wear órát lehetne kapni 40-50 rugóért, megbékélnék az 1-2 napos üzemidővel. De mivel maga az óra megléte nem létszükséglet, inkább egy jó játék, ezért 3 lehetőség maradt.

1 - különböző karkötőkből kifejlődött valamik, akár kis kijelzőcskével, ami nem óra a szememben és egyáltalán nem érdekel
2 - a cikkben szereplő connected watch limitált tulajdonságokkal (volt ilyenem, azt is szénné fikáztátok, le se merem írni melyik volt az :B )
3 - a misztikus keletről ideejtőernyőzött ünneprontó órák

Jelenleg itt tart az órapiac, százhúszezer vagy halál. Az egyik legokosabb aki nem vesz semmit, hanem vár. De aki játszadozni szeretne, egy kanna benzin áráért, annak szvsz még mindig egy fokkal jobbak az ünneprontók. De ha valamit kihagytam, készséggel fogadok tanácsokat, mert valamit épp mostanában szeretnék venni. Amúgy az írás jó volt, jókat röhögtem miközben olvastam, és kb hasonlóan látom én is dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#16) petipetya

petipetya
(PH! nagyúr)

A külseje és tudása alapján a szememben maximum 38 30 USD-t ér az alin.

http://mowned.com/petipetya

(#17) kakuk.tamas válasza darkmann (#13) üzenetére

kakuk.tamas
(őstag)

Én most nagyon gondolkodom rajta. Elakarok kezdeni futni, amellé kellene valami. Kezdetben olcsóbb órára gondoltam, aztán idővel jöhet drágább is (Garmin pl.)
Hacsak nem váltok iOS-re, mert akkor i7+Watch2.

🐦 Twitter @ProtoColeX 🐦 🏠 Zalaegerszeg 🏠 📱Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI 8) 📱

(#18) Blizzardking válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Feleségem most vett egy Tomtom Spark órát futáshoz. Leesett az állam mennyire profi cucc. A gps olyan pontos benne mint az atom, nyílegyenes vonalakat húz. Rengeteg futó apphoz tud szinkronizálni. (Nekünk a Nike-hoz kellett).
Árban - bár a Garminokat annyira nem vágom - de saccra a fele/harmada. Futáshoz teljesen kiváltja a telefont, tud BT zenét, rendes logot, nagyon jó a pulzusmérője. Talán az egyetlen hátránya, hogy a zenei hangminősége nem egetrengető. Olyan a kivitele, hogy szarrá lehet izzadni, gyötörni, nincs ami megsínylené benne, az egész óra rész egyben kivehető és elmosható. Kezdéshez mindenképpen pulzusmérős cucc kell, és olyan ami realtime mér egész végig.

(#19) ollie válasza Blizzardking (#18) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A gps olyan pontos benne mint az atom, nyílegyenes vonalakat húz.

Csak nem a kezdőponttól a végpontig egy egyenest? ;]

(#20) vilmose33

vilmose33
(fanatikus tag)

Köszi a tesztett. Ez most nem lett az igazi.

(#21) Joe.36 válasza darkmann (#13) üzenetére

Joe.36
(PH! addikt)

Volt az elődje a kukában végezte, soha többé ez a márka.... Most nekem is Xiaomi Amazfit van szerintem is 40e Ft-ért hazai 12 hó garival verhetetlen.
Nagyon jó az óra, szép, folyamatosan megy a kijelző, nálam 1 hetet bír. ( Éjszakára kikapcsolom, az elődjét is, de az max 3 napot bírt... ) Mindent tud ami nekem kell. Minden jelzés , értesítés átjön.
Sokat javult, jönnek rá a frissítések, az órára is és az alkalmazásra is.

(#11) Bog

EU STOCK

Xiaomi Amazfit GPS fitness okosóra (EU verzió) - FEKETE

Xiaomi Huami Amazfit Pace GPS-es fitness okosóra - FEKETE
Vízálló fitnesz sport okosóra 1,34” érintőkijelzővel
Aktivitásmérés, alvásfigyelés, pulzusmérő, különböző sportok
Beépített GPS vevő, iránytű, Bluetooth és WiFi
Okostelefonos alkalmazás IOS és Android rendszerre, értesítések
5 napos üzemidő, cserélhető szíjak, zenelejátszás Bluetooth-on.
Termékek raktárról azonnal Termékek raktárról Szerviz Magyarországon is Magyarországi szerviz 1 év garancia Garancia
Ár: 39.900 Ft

Én is vettem 1 nap alatt itt volt.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! /Asus Zenfone 2 4/32GB WW --> S7 EDGE /

(#22) Blizzardking válasza ollie (#19) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

100m-es síkfutásnál megteszi :D

(#23) nyisziati válasza Joe.36 (#21) üzenetére

nyisziati
(őstag)

Kínából az Amazfit megáll 30 ezer alatt.

Xiaomi Redmi Note 2 prime (CM 12.1 Mokee) - THL T6 pro

(#24) bjames válasza nyisziati (#23) üzenetére

bjames
(kvázi-tag)

Mármint a vámon áll meg annyinál, gondolom...

(#25) Joe.36 válasza nyisziati (#23) üzenetére

Joe.36
(PH! addikt)

Igen de itt volt 1 nap alatt, és magyarországi szerviz és garancia van hozzá és EU verzió.
Magyar nyelvű garancia levél is. Nekem így is megérte.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! /Asus Zenfone 2 4/32GB WW --> S7 EDGE /

(#26) Dominó85 válasza ollie (#3) üzenetére

Dominó85
(PH! kedvence)

Egy kör alakú/alapú eszköz bonyolultabb, mint egy ellipszis alakú, mindenhol lekerekített, 2.5D-sített? Most komolyan ollie? :U Pont hogy ezt lehetne/lehetett volna pofon egyszerűen vízállóvá tenni. Továbbra sem látom létjogosultságát ezen eszközöknek. Én egy pár hónapja kíváncsiságból lecseréltem az Mi Band 2-met (25USD körüli ára van), egy a Gearbesten 13USD áron kínált Y2 Plus fitness karperecre. Ami konkrétan egy Mi Band 2 koppintás csak többet tud (elvileg és mint kiderült gyakorlatban is). Természetesen a több funkció ára a kevésbé kiforrott apk és a kisebb üzemidő. Ez utóbbi még így is 15-20 nap körül van, míg az Mi Band 2-vel azonos felhasználással 20-25 nap volt ez az adat. Amíg ezek a kerek kialakítású okosórák zabáló IPS vagy fos TN panellel operálgatnak... kösz, de kösz nem kategória. Nem beszélve a szégyen üzemidőről. Talán Oled vagy e-ink kijelzővel kéne felszerelni őket. Akkor az üzemidő is kellemes lenne. :K

Lenovo ZUK Z2 - Tibcsi V0.7 6.0.1 * Péter - 06302461862 * Citrancs Blog - http://lenovo-k3note.blogspot.hu/

(#27) ollie válasza Dominó85 (#26) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A Mi Band tokjának felépítése sokkal egyszerűbb, mint egy óráé. Egy órát nem gyárthatsz úgy le, hogy ne lehessen szétszedni, teret kell hagyni a szervizelésnek is. A Mi Band 2 meg szándékosan szétszedhetetlen, és úgy a legkönnyebb vízállóvá tenni, kvázi ki van belül öntve valami gyantaszerűséggel.

(#28) this is life válasza Dominó85 (#26) üzenetére

this is life
(PH! kedvence)

A vernyomas merese a legaranyosabb funkcio a Y2 Plus-ban 😀🤣 , persze ettol meg lehet hasznalhato.. de lenyegeben a pebble es a xiaomi amazfit kivetelevel , nem sok mknden van ami emlitest erdemel..
Amugy az alcatel/tcl eme remeke akar jo is lehett volna egy kicsit tobb bele fektetett energiaval, kb 0.5,2/3-ad aron.

"lassan a telefon felveszi a dinnye fogalmát..." Udv Attila!

(#29) nyisziati válasza bjames (#24) üzenetére

nyisziati
(őstag)

Órát nem szoktak vámolni.

Xiaomi Redmi Note 2 prime (CM 12.1 Mokee) - THL T6 pro

(#30) TTTotya

TTTotya
(senior tag)

Ez bizony ennyiért tudásban kevés, árban viszont sok. Ez a vízállóságos történet meg... :DDD :( :( :(

(#31) Blizzardking válasza Dominó85 (#26) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

2017-től oleddel szerelik őket. Legalábbis egyre elterjedtebb.

(#32) laleh

laleh
(PH! addikt)

Sokkal nem nagyobb szám mint az első Alcatel féle Watch. Az volt az első okosórám, nem volt rossz, de voltak hiányosságai , ellenben használtan olcsó volt

[ Szerkesztve ]

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Okos enged, szamár szenved. :)

(#33) Neck válasza laleh (#32) üzenetére

Neck
(PH! addikt)

Az 1. az konkrétan borzasztó, majdnem vettem egyet, aztán elolvastam a használtpiac visszajelzéseit, egy idő után fixen törik a szíj, amiben persze a töltőcsati is van, hackelni kell, hogy menjen...

Én nagyon vártam ezt az órát, reméltem, hogy az előd töltős pancserkodását kinőve majd jó lesz, hát a teszt alapján jó nagyot csalódtam.

[ Szerkesztve ]

Mi2S 32GB + Redmi Note 3 Pro 3/32 + Redmi Note 4 4/64 B20 + MiBand + Piston 2 füles + Dual Driver füles + 10000mAh Power Bank = Segítség, Xiaomi invázió!!!

(#34) ujsany

ujsany
(újonc)

Nekem hibátlanul működik az óra, a csat soha nem lazult ki, az óralapok választéka megfelelő.
:( Az eredeti leírásban sehol sem szerepel, hogy nem vízálló hanem: ("...nem minden körülmények között", csak 1m mélységig, 30percig-tehát IP67 szerint...), továbbá a figyelmeztetés sem "a hátlapi töltőcsatlakozóra" vonatkozik, hanem az USB csatlakozóra. Szerintem egy ilyen teszt megírása ennél több jártasságot kíván.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.