Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Egy dolog miatt támogatnám hogy ne kelljen állítgatni, mert csak ma, már háromszor hallottam ezt, és hol van még a holnapi munkaidő amikor egyesével mindenki elnyígja majd, hogy milyen rossz neki:

    Amúgy a konzultációs topicot vártam hogy upolódik, de gondoltam hogy nem ússzuk meg panaszkodás nélkül ;] :DD

    #27 ++

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Apollyon #30 üzenetére

    Hogy egy nap hány órát süt a nap (=mennyit kell klímázni, abszolút nézve mikortól meddig van meleg) az végképp nem függ attól hogy épp mennyi az idő :U Just sayin hogy nálunk (és tippre még 800.000 lakásban) a panelban (annak ellenére hogy szigetelt) áprilistól októberig nem hűlnek le a falak komfortosra, ontják a meleget, úgyhogy éjjel nappal klímázhatnánk ha ezen múlna. Sokadrangú szempont óraállítás szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Roland-87 #36 üzenetére

    A másik topicban már ki lett ezerszer vesézve, hogy tényszerűen téli > állítgatás > nyári.

    Saját önös dolgok miatt esetleg van aki preferálhatja a nyárit, pl. hogy világosban bulikázhasson, de ha már alá akarjuk támasztani tényszerűen valamivel, hogy miért ne legyen állítgatás, akkor téli, és ne nyavajogjunk hogy akkor már személy szerint mi lenne a jobb.

    De egyébként bármi lesz, az csak egy újabb adag embernek egy újabb adag kompromisszum, én pl. azért nem értem hogy egy ilyen horderejű cuccnál minek variálni, ha már három évtizede meg van szokva... :U

    Ugyanitt bárkit szívesen megszabadítok a kertes ház sötétben végzendő nyűgjeitől, 1:1 beszámítással 5. emeleti panelem szívesen elcserélném ilyen a hatalmas problémákra, amin csak a nyári időszámítás segít :U :C ;]

    Ráadásul az emberek jelentős része amúgy is 6-ra jár dolgozni, én is :U Mióta ez az iszonyatosan támogatott (EU ~1%-a "szavazott") döntés megszületett, volt egy világjárvány, egy háború, és egyébként azóta az EU dolgozóinak szemmel látható része már full vagy hibrid homeofficeban dolgozik.

    Kíváncsi vagyok, ha most kéne erről szavazni, és nem egy gazdasági fellendülés unalmas éveiben mint anno, ma is ekkora problémának éreznék-e az emberek az évenként kétszeri óraállítást?

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Roland-87 #90 üzenetére

    "aki éjfélig sorozatot néz majd 4:30-kor kel az ne az óraállítása akarja fogni azt hogy fáradt." +++ :C

    Bírom hogy az ország 60-70%-a mozdulni se bír a reggeli (2-3) kávé / encsiüccsi nélkül, de évi kétszer 1 óra pluszmínuszra vetítik ki a teljes elcseszett életmódjuk összes következményét. Bocsmár, három gyerekkel hadd mondjam azt, nekünk napi kétszer 1 óra pluszmínuszunk van :D Aztán valahogy mégis túléljük. Annyit látok hogy most a középsős kicsit nyűgösebb, de szerintem inkább azért mert tegnapelőtt a szél tépte a redőnyt éjszaka, tegnap meg az eső verte, és emiatt forgolódott egy csomót...

    Meg persze jó kifogás hogy emiatt van hetekig több baleset. Véletlenül sem amiatt hogy az év többi napján sem tartják be a szabályokat, rohan mindenki mint az ökör a műszakilag is kifogásolható autókkal a körülményeknek abszolút nem megfelelő módon (lásd porviharos sztori nemrég) :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz pilóta #92 üzenetére

    Source: trust me dude ;]

    Google után, source: "statisztikák szerint"... LOL.

    Ezzel szemben KSH elmúlt 4 évnyi adata alapján a tavaszi-őszi negyedévek átlagosak, míg a nyár kiemelkedő a balesetek számában. Tiltsuk be a nyarat!!4

    De legyen így, higgyük el hogy tényleg pár hétig több a baleset ilyenkor. Idézem magam: "az ország 60-70%-a mozdulni se bír a reggeli (2-3) kávé / encsiüccsi nélkül, de évi kétszer 1 óra pluszmínuszra vetítik ki a teljes elcseszett életmódjuk összes következményét" :U

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Polllen #99 üzenetére

    "És persze jöhetnek az extrém példák, hogy 3 hónapos gyerek mellett mennyire lehet kialudni magunk..."

    Én így előzőm meg az óraállítás okozta problémákat, a két nagyobb gyerek már nagyjából önállóan tudott volna aludni, úgyhogy gyorsan vállaltunk egy harmadikat, nehogy visszaálljon a normális alvási ciklusunk :D ;]

    De egyébként ++.

    #96pilóta :C ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák