Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz angyalpc2 #44 üzenetére

    EU országok többsége a nyárit javasolja, már csak emiatt is nagyobb esélye van hogy ebben is megállítjuk Brüsszelt és csak azért is téli lesz, na de politika off, azért is esélyes a téli mert a lakosság többsége több felmérés, és a sajátom szerint is a télit preferálja, ezernyi emberrel vitáztam már erről, érdekel a téma és kíváncsi vagyok a valós pro-kontra érvekre is, és az sem megnyugtató hogy rengeteg tudós, vagy magát annak nevező a téli mellett áll ki, mondván hogy az áll közelebb a természetes bioritumushoz, azért ezek az érvek elég gyenge lábakon állnak, főleg hogy a lakosság jelentős része többműszakos rendszerben dolgozik, ott ez már bukott, és akkor még nem is számoltuk azokat akik ugyan egy műszakosak de reggel 5-6-ra járnak, ez is jelentős réteg, és szerintem kevesebb azok aránya akik 8-9-re járnak, de mégis minden ilyen kutatás ezt a csoportot veszi alapul, és hogy ez azért jobb mert állítólag a reggeli sötétség sokkal nagyobb depressziót okoz mint az esti, akkor is ha ez tulajdonképpen már délután bekövetkezik, hát nem tudom, szerintem ez is erősen életmódfüggő, annak aki hónapokon keresztül nem tud szabadidős sportot végezni vagy jóval kevesebbet mert hamar sötétedik azért az is erősen hajlamosít a depresszióra, de lehet én gondolom rosszul, elvégre nem vagyok tudós...

Új hozzászólás Aktív témák