Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Kaci84 #22 üzenetére

    Ezért írtam korábban, hogy a rendes kutyatartók szívnak a legtöbbet (+azok akiket zavarnak ezek a dolgok), aki meg tojik mindenbe, az ugyanúgy tartja a panelban a németjuhászt, vagy odaláncolja az udvar sarkára egész életére, nem foglalkozik a sétáltatás szabályaival... stb.

    Ugyanakkor nézd a másik oldalt is. Engem gyerekkoromban egész komolyan megharapott egy kutya, és szégyen vagy nem, kialakult egy fóbia, konkrétan a jeges veríték kiver, ha szabadon (vagy akár egy rozogább kerítés mögött) látok egy nagyobb testűt, főleg úgy, hogy mondjuk a gazdi messzebb van / nem látszik. Szüleimnél, anyósoméknál falun ez egész gyakran előfordul, főleg sötétedés után tud para lenni. Képzeld el, hogy a gyerekkel sétálsz estefelé, az út túloldalán meg jön a kuvasz egyedül.
    A másik dolog, hogy a kóborló ebek miatt (akik nem feltétlen konkrét kóbor kutyák, csak mondjuk éjszakára kiszöknek kalandozni), az egész utca összes kutyáját hergelik, emiatt nem lehet aludni.

    Nem is értem, miért gondolják vidéken, hogy kötelező kutyát tartani. Védelem? Szerencsétlenhez bedobják a mérgezett kaját, aztán kalap, lehet bemenni. (Tudom, a jól idomított jószág nem eszi meg - szerinted hányan foglalkoznak napi szinten az állat nevelésével? Reggel 7-kor elmegy a gyárba, este 6-ra hazaér, beborítja a táljába a moslékot, aztán egyél te dög) Kedvtelés / társaság? Lásd előző mondatom.

    Szerintem szigorítsanak csak, (és tartassák is be), kössék alkalmasságihoz, a kutya rendelkezésére álló kötelező élettérhez (ahogy te is írod, szükségük van rá), chippeléshez, regisztrációhoz, bánom is én.

    Én azt mondom, sokkal kevesebb ember érdemelné meg, hogy kutyát tarthasson. Mindenki jobban járna.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák