Hirdetés

2018. május 27., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Nem kell parázni, aki ma dolgozni akar, az hamar talál melóhelyet.
Szóval, jól tetted, most majd rájön szépen, h annyiért, amennyiért melóztál, már nem fog embert találni...

(#2) wesder

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Így legalább tuti jössz Veletech-re :))

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#3) hNp88

hNp88
(fanatikus tag)

gg wp

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions" || Villanyszerelés, gyorsjavítás, kivitelezés Egerben és környékén: fb.com/csazivillbt

(#4) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

"Egy dekoratőr a CBA-ból."

Most akkor mégse mondtál fel? ;]
:D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#5) flymi

flymi
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Jó döntés volt.

Talpig úriember, feljebb egy centivel sem! ** "Boldog ember aki jámbor, amíg be nem verjük a pofáját!" (T.B.A.) ** "Egy Seduxen-en élő csiga vagyok." (L.B.) ** "Romulán csatabagel" (R.K.)

(#6) DeFranco válasza Csapoati (#4) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)

ahogy a CBA-kat elnézem, már régen ;]

(#7) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Hú, ez nagyon jó érzés, amikor az ember lelép egy vacak helyről. Amíg az embernek nincs hitele és saját családja, úgy ugrál, ahogy akar.
A munkaszerződésen kívüli témára meg vigyázz! Ha baleset ér, téged büntetnek. Rád kenik, ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#8) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog (1)

Sok sikert. :C
Nagyon várom hogy én is megléphessem ezt. Már nagyon unom a 3 műszakot, és az állandó hétvégéket. Eddig 0 hosszú hétvége.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. :) / Gnome 3

(#9) szupermacs

szupermacs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat. Sajnos nem olyan könnyű munkát találni 30 nap alatt, mivel nem fizetett annyira rosszul (egyébként de, viszont vannak rosszabb fizuk is). Most ebben a pár hétben úgy érzem kicsit necces lesz az élet.
Suliban vizsga, közben egyetemen felvételi, szabadidőben munkákat csinálni a vizsgára, sportolni, stb. Elég húzós lesz, remélem hamar összejön egy hely, ahol végre valami olyat végezhetek, amihez tényleg értek. Igen, emiatt néz ki úgy a CBA, ahogy. :DDD

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#10) wesder válasza szupermacs (#9) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Na mennyi kárt is okozhattál :DDD
Az egyetem önköltsèges lesz?

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#11) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Kitartást, és sok sikert a továbbiakhoz!

(#12) bambano

bambano
(Jómunkásember)

majd akkor tölts rá, amikor a cba ezért nem perel be.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#13) mbalint987

mbalint987
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sok sikert a folytatáshoz! :K

(#12) bambano: Bár valószínűleg te tapasztaltabb vagy e téren, de most tényleg leállna a CBA pereskedni egy ilyen bejegyzés miatt?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#14) bambano válasza mbalint987 (#13) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

nem tudom, ha rajtam múlna, én nem pereskednék. de ki tudja, a méltóságos cba mit gondol.
másrészt nem csak pereskedéssel tehet keresztbe, hanem pl. időarányos munkabér ki nem fizetése, kilépő papírok ki nem adása, stb.
ezt mondjuk el tudom képzelni, hogy hónapokig fog könyörögni, hogy kapja már meg a papírjait.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#15) westlake

westlake
(PH! félisten)

"Úgy éreztem, hogy ebből kirúgás (és végkielégítés) nem lesz."

Ezt hogy érted? Ha kirúgnak, akkor kapsz végkielégítést. Meg persze akkor is, ha megszűnik a cég, de ez más történet. Arra kell figyelni, hogy nehogy fegyelmivel rúgjanak ki, mert akkor nem jár a végkielégítés.

Szóval ha valaki már (minimum) három éve dolgozik a cégnél, akkor mindenképpen érdemes valahogy elérni, hogy kirúgják.

Update: most olvasom, hogy akkor is jár végkielégítés, ha a munkavállaló mond fel jogszerűen. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16) bambano válasza westlake (#15) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

2012. évi I. törvény (mt):
"41. Végkielégítés
77. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya
a) a munkáltató felmondása,
b) a munkáltató jogutód nélküli megszűnése, vagy
c) * a 63. § (1) bekezdés d) pontja
alapján szűnik meg.
"

én ez alapján úgy látom, hogy munkavállalói felmondás esetén nem jár végkielégítés.

(#17) westlake válasza bambano (#16) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

Én ezt olvastam. Jobban nem néztem utána a dolognak.

Play nice!

(#18) MaxxDamage válasza westlake (#15) üzenetére

MaxxDamage
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én is kaptam ami jár (végkielégítés + felmondási idő) a multi cégtől ahol dolgoztam.
Táppénzről mentem vissza dolgozni (2 év folyamatos TP , 1év sima 1év Baleseti ~ össz 3év+ TP munkahelyi baleset miatt) lényeg, hogy nem tudtak foglalkoztatni az adott feltételek mellett (csak állandó 1 műszakban és napi 6 órában, állandó felügyelet mellett - és Javító Műszerész vagyok / voltam - Optical Repair)

MD
L

Szakmai kérdésekre Privátban nem válaszolok....!◄►Eladó: AMD 64 3000+ (2 db) , T-Systems MT-40 Ház◄►Nézz be Aprós oldalamra! "Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."

(#19) Mokó

Mokó
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Jól tetted,de ezt nem bátorításból irom,én is 4 hete végeztem előző helyen,eljön az a pont *néha az ember életében mikor 0-ra csökken a motiváció és egyszerúen nem lehet tovább csinálni amiben benne van,mert annak a gondolata is fáj.

(#20) dugynok

dugynok
(senior tag)

Úgy làtszik ez az àprilis a vàlasztàsok és vàltozàsok hónapja. Hó elején nàlam is betelt a pohàr, 10 éves munkaviszony utàn àlltam fel. Hatalmas megkönnyebbülés :)
Visszafele sose, csak előre szabad nézni!

(#21) Lauda

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ésszerűbb lett volna úgy intézni, hogy már korábban munkát keresni, nem a munkanélküliségbe kiugrani. Eddig is szar volt, tudtad, hogy nem lesz jobb.

Sok sikert!

...az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat...(Puzsér Róbert)

(#22) janeszgol válasza Lauda (#21) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ezt azok szokták mondani, akinek életükben egy munkahelyük volt. (Nem rád értem, viszont sok ilyen elkényesztetett ember van.) Vannak olyan munkahelyek, amik mellett nem lehet állást keresni. Mikor mész interjúra? Hétvégén nem lehet, a munkából nem engednek el.

[ Szerkesztve ]

(#23) Lauda válasza janeszgol (#22) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Mikor mész interjúra?

Szabi/táppénz alatt megyek. Leszervezed az interjút, reggel meg beszólsz a céghez, hogy nem mész, mert megy a hasad. Meg van oldva, ha meg akarja az ember oldani.

[ Szerkesztve ]

...az emberek el akarják hinni az olcsó és színes, szagos, cukormázas, ragacsos hazugságokat...(Puzsér Róbert)

(#24) bambano válasza Lauda (#21) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

attól függ, mit hoz a helyzet.
ha csak úgy általában nem tetszik a meló, akkor lehet meló mellett másikat keresni.
ha hirtelen változnak a körülmények, akkor azonnal fel kell állni, hogy ne nézzenek madárnak.

légből kapott példa: ha ő eddig dekorátor volt a cba-ban, de a főnöke kitalálta, hogy a munkaerő hiány miatt menjen már polcot feltölteni, akkor ott nincs mese, fel kell állni.

(#25) Lauda válasza bambano (#24) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Így van, attól függ mi a helyzet. Egyébként ilyenkor is lehet taktikázni, hogy ha más nem aznap elvállalod a másik melót, következő napon reggel meg becsípődött a derekad és van idő gondolkodni. A hirtelen döntések általában nem a legjobbak.

(#26) westlake válasza janeszgol (#22) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

"Ezt azok szokták mondani, akinek életükben egy munkahelyük volt. (Nem rád értem, viszont sok ilyen elkényesztetett ember van.)"

What?? :F

Akinek egy munkahely van/volt, az elkényeztetett (nem elkényesztetett)? Cseppet el vagy tévedve a szó jelentését illetően. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#27) pető bá' válasza Lauda (#23) üzenetére

pető bá'
(őstag)

Volt ismerősöm, aki egy kicsit megnyújtott ebédidőben volt interjún... :DDD

"Ha tíz ember beszél, az nagyobb zajt kelt, mintha tízezer ember hallgat." Bonaparte Napóleon ^.^.^.^.^ A múlt pusztán a jelen következménye.

(#28) americanidiot válasza Lauda (#23) üzenetére

americanidiot
(PH! addikt)

Hát nem tudom, szakmája is válogatja.

Én azért is álltam fel a legutóbbi helyemen, mert csak leépültem... (pedig ""elvileg"" abszolút szakmámban dolgoztam.
Annyira leépültem, hogy nem tudtam volna abszolválni szakmailag sem az interjút (pedig elvileg szakmában dolgoztam), szóval inkább maradok itthon kicsit és kb újratanulom az egyetemi dolgokat + angolt, aztán Pestre már úgy megyek fel, hogy átmegyek a teszteken. Innen Nyíregyről egyébként is körülményes lett volna Pestre járogatni interjúra.
(igen, Nyíregyen dolgoztam, de Pestre költözök, mert itt jelenleg 0 állás van profession-ön a szakmámba vágóan, Pesten pedig kb. 100. Pedig utálom a fővárost, dehát nincs mit tenni.. :( )

[ Szerkesztve ]

(#29) janeszgol válasza westlake (#26) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem is jó a szó. Legyen elkényelmesedett.

[ Szerkesztve ]

(#30) Lalikiraly

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Jól tetted, gratulálok hozzá. Biztos jobb helyet találsz.
Nálam dettó ez a helyzet, felmondás előtt vagyok, csak én 5 éve húzom az igát ott.

Nokia 3

(#31) Lalikiraly válasza pető bá' (#27) üzenetére

Lalikiraly
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Hasonlót én is csináltam.
Kikellett menni a városba kocsival, így felhívtam a csajt, hogy lehetne e most az interjú, azt mondja simán. Én meg odamentem azt kész. Plusz negyedóra kit érdekel :D

Nokia 3

(#32) szupermacs

szupermacs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mindenkinek köszönöm a támogatást! :R

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#33) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Kasszás Erzsi mit szólt hozzá? :D

[ Szerkesztve ]

A bánya nem póninak való hely.

(#34) szupermacs válasza Dhampir (#33) üzenetére

szupermacs
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Na! Pedig már kezdtem elfelejteni. :D

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.