Hirdetés

2018. augusztus 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) GeryFlash

GeryFlash
(PH! addikt)

Ja minden évben ezt halljuk, aztán valahogy sohasem. Nem tudom minek évről évre ez a mókusvakítás hogy fejlesztenek, nincs riválisuk nyugodtan szállíthatnák ugyanazt a terméket.

Több mindent, kevesebb semmit!

(#2) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Kábé ennyi a lényeg:

Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#3) papelado

papelado
(tag)

Semmiség erre is kell tempered glass + ban

(#4) wesder

wesder
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kék üveg szépen néz ki.

Bring us the girl and wipe away the debt.

(#5) Lackooo84

Lackooo84
(PH! addikt)

Hiszem, ha leejtem... :DDD

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#6) peestee83

peestee83
(fanatikus tag)

"A Corning szerint egyébként egy átlagos mobilhasználó évente nagyjából négyszer ejti le a telefonját ..." Akkor nem vagyok átlagos :) Az elmúlt 8-10 évben talán ha háromszor ejtettem le telefont - szerencsére soha nem tört el.
Amúgy Corningon kívül más tényleg nincs, de a fejlesztés nem áll le, kell a plusz bevétel :)
A Vibrant Ink Jet viszont nagy siker lehet, kicsit feldobja a fekete-szürke-arany-pink palettát...

Xiaomi RedmiNote3 --> Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Power Bank 10.400, Xiaomi MiBand 1S, Xiaomi Piston3, Xiaomi BRE01JY Dual Drivers In-ear Earphone......................... Minden anyuka életet adott egy gyermeknek. Kivéve az én anyukámat, Ő egy LEGENDÁNAK adott életet!

(#7) Anulu79

Anulu79
(PH! addikt)

Most tudtam meg, hogy én nem vagyok nornális felhasználó mert nem ejtem le a telefonokat. :DDD

(#8) papelado válasza peestee83 (#6) üzenetére

papelado
(tag)

Én átlagos vagyok tényleg áll a z évi 4

Ebből új készülék esetén első héten minimum 2 :DD

(#9) szemy94 válasza peestee83 (#6) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

Én meg ismerek olyat, aki vesz egy telefont, aztán 2 nap múlva pókhálós. A nagy átlag 4 szerintem édes kevés, mert bár én a mostanit 1x ejtettem le, csak a fólia bánta, de rengeteg olyan ember van, aki napi szinten elejti... Szilikon tok kell mindenképp, meg persze szerencse

(#10) benedekco válasza szemy94 (#9) üzenetére

benedekco
(őstag)

Vagy nem kell okos mobil!

Amúgy alap ha az ember meg akarja tartani a készüléket jó állapotjában akkor addig nem használni az új gépet míg nincs rajta szilikon tok és edzett üveg ay arcán, üveg hátlapra meg legalább egy fóliát érdemes ráhúzni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#11) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Vagy kemény, merev és nem karcolódik, de törik, vagy puhább, rugalmasabb, amikor nem törik, de karcolódik. Fizika. A többi bullshit.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#12) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Kiadjak ugyanazokat az uvegeket minden evben, good job

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#13) PrinceHerceg

PrinceHerceg
(őstag)

Vicc az egész, hisz a régi NOKIA-kon a 90-es években még semmi ilyesmi nem volt, mégis 500 *-os töréstesztjük volt!

PARASZTVAKÍTÁS L.E.V.E.L 1000 is unlocked :C

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#14) Fred23 válasza moleculez (#11) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Nagyjából szerintem is, viszont elképzelhető azért némi innováció; a baj csak az, hogy már nagyon régóta foglalkoznak ezzel a témával, vagyis vélhetően eljutottunk oda, hogy a marketing bullshit mögött a Corningnál már tényleg nem nagyon van hasznos érdemi fejlesztés. Jó lenne persze, ha rácáfolnának!

(#15) szemy94 válasza benedekco (#10) üzenetére

szemy94
(fanatikus tag)

De akkor min nyomkodja a hülyegyerek a fészbukot?! :)

(#16) totgab02

totgab02
(tag)

Tok 8 milyen ritkan ejtjuk le a telefonokat, en 2 evente egyszer ejtem le de akkor betorik a ge...be 😣😣😣 am tok jo hogy 1 meteres magasagvol 4 ejtest kibir de en nem szeretnek a 180 centis magassagommal derekig hakulva maszkalni teloval a kezemben😂😂

(#17) Juhaszatti válasza PrinceHerceg (#13) üzenetére

Juhaszatti
(senior tag)

Azokon nem is volt 5,5-6,5 colos kijelző.. :))

(#18) GeryFlash válasza PrinceHerceg (#13) üzenetére

GeryFlash
(PH! addikt)

Azok nem érintőképernyős üvegcuccok voltak. Ettől függetlenül a fejlesztés imitálása valóban vakítás.

Több mindent, kevesebb semmit!

(#19) borand válasza szemy94 (#9) üzenetére

borand
(tag)

Bátyám délelőtt kihozott egy telót a médióból, délután leejtette az állatkertben. :DDD :DDD

Btw. ennek az üveg fejlesztésnek kicsit több értelme van, mint az IP68-nak.

(#20) Balika911 válasza borand (#19) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Szerintem az első napok a legkritikusabbak, amikor még új a telefon, szokatlan a fogása, izgul is az ember, persze hogy nagyobb eséllyel ejti el. :)

(#21) hemaka válasza borand (#19) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

kihozott? Es fizetett is erte? :DDD

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#22) totgab02 válasza Balika911 (#20) üzenetére

totgab02
(tag)

Nalam fordítva, az elejen odafigyelek ra mimdog aztam ahogx egyre flegmabb leszek bumm mar meg is van a baj az figyelmetlensegbol( pl radobom az agyra elere esik vegig gurul az agyon leszaltozik a parkettara majd a csuszik 2 metert es a szoba masik vegeben köt ki ossze szedve néhány pokhalot maga korul meg magaban😂)

(#23) forgonati válasza moleculez (#11) üzenetére

forgonati
(őstag)

Pontosan. Moto Force, plasztik kijelző, átmehetsz autóval rajta, semmi baja. Viszont fólia nélkül 2 hét után csupa karc. Gorilla, leejted, szarrá törik. Viszont kevésbé lesz karcos. A fizika makacs dolog.

Az élet dolgait két részre osztom. Szörnyűre és kibírhatatlanra...

(#24) moleculez válasza forgonati (#23) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Pont ezt a telót akartam felhozni példának. El kéne felejteni az üveget, tényleg nem alkalmas napi használati eszközökbe.

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#25) ollie válasza PrinceHerceg (#13) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Az megvan, hogy a régi Nokiáiknak nem üvegből, hanem műanyagból volt a bélyeg nagyságú kijelzőjük? Azt tudod, hogy a műanyag kevésbé törékeny, mint az üveg? És azt tudod, hogy minél nagyobb egy törésre hajlamos felület, annál kisebb erőhatás kell, hogy eltörjön? Alapvető fizika.

(#26) ollie válasza Fred23 (#14) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Valami tényeket írhatnál, hogy mi a bullshit, mert vaktában könnyű ilyen kijelentéseket tenni.

(#27) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

Van konkurensuk a piacon?

(#28) Fred23 válasza ollie (#26) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Például az, hogy a valós életben senki telóját nem fogja megvédeni egyik sandpaper-teszt teljesítése sem, tök mindegy, miket rajzolnak a papírra, hogyan mutatják nekünk a látványos fejlődést, stb. Ha leesik csak méter magasból a mobil kavicsokra, rossz szögből, ott a történet vége, GG5-6-7 van vagy nincs. Egy igazán kemény, egyenetlen felület ki fogja nyírni, bármilyen üveg. Ahogy korábban szó is volt itt róla: a műanyag inkább esélyes a túlélésre egy nagy zuhanás után, de az meg könnyen karcolódik; a kettő együtt pedig egyelőre csoda lenne. Vagyis vakítani kell a parasztot továbbra is. Kábé úgy, hogy a fiatal vásárló először hitt a GG4-ben, aztán csalódott, de hitt megint a GG5-ben, amiben aztán megint csalódott, de most mutatni kell neki valamit, hogy értékes dolog legyen a számára a GG6. Szerintem nyilvánvaló, hogy ha túrán kiesik a táskámból / kezemből, és rosszul ér földet, akkor pókhálósra fog törni. Igen, a Gorilla Glass 7 is majd 2 év múlva. :K

Én pedig ettől függetlenül is remélem, hogy azért valami apró fejlődés azért csak történik valóban; csak a nagy elvárásoknak nincs értelme, mert az üveg olyan, hogy törik.

Kasya: Dragontrail volt régebben, most nem tudom, tartják -e még a frontot.

[ Szerkesztve ]

(#29) moleculez válasza Fred23 (#28) üzenetére

moleculez
(PH! addikt)

Így 2018-ban már nem üvegből kéne lenniük, hanem valami műanyagból, ami sokkal jobban alakítható. Szvsz jobb kiindulási alap, mint az üveg.

(#30) Fancy-boy

Fancy-boy
(őstag)

Ezek valószínűleg olyan volumenű fejlesztések mint például a Gillette pengés borotvák vagy a Libresse tisztasági betétek esetében évről-évre bejelentenek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31) ollie válasza Fred23 (#28) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Soha senki nem ígérte, hogy ha leejted a mobilod kavicsra, nem fog eltörni a gorilla glass. Csak éppen ugye az emberek többsége nem képes szöveget értelmezni.

(#32) ollie válasza moleculez (#29) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Az miért lenne jó, ha másnapra már olyan karcos lenne a mobilos, hogy azért szidnád a gyártót? Párszor végighúzod az ujjad a műanyag kijelzőn, és máris homályosodik a felszíne a mikro sérülésekről.

(#33) Mik76 válasza ollie (#31) üzenetére

Mik76
(tag)

En a multkor masfel meterrol ejtettem le a telomat a kijelzore. Semmi baja. Igaz az agyamra esett, de azert megis... :D

Johetnek a custom Star Warsos meg Disney-s hatlapok!!! :DD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#34) Fred23 válasza ollie (#31) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Ha valamit úgy adnak el, mint a teló egyik legfontosabb védelmi rendszerét, szerintem a legtöbb ember hajlamos túl nagy elvárásokat támasztani szimplán vágyakozásból; szeretnénk hinni még abban is, amiről mi is sejtjük, hogy igazából nincs nagy esély rá.

A műanyag, mint kiindulási alap, szerintem is lehet még ígéretes, mert létre lehet hozni borzalmasan kemény műanyagokat is, viszont tény, hogy egyelőre engem is kikészítene a jelenlegi legjobb műanyag kijelző is a gyors karcosodásával. De talán mégis lehet belőle majd valami jó is pár év múlva! Mondjuk lehet, mire elég karcállóvá válik, már törékeny lesz. :D

(#35) Fitzgerald

Fitzgerald
(PH! addikt)

A már évekkel ezelőtt beharangozott spéci zafír üvegekből mikor lesz valami?
A zafírt majdnem lehetetlen megkarcolni. Az üvegnél viszont a sima zafír könnyebben törik, de volt szó valami Gorilla Glass-hez hasonló hibrid megoldásról ami ezt kiküszöböli...

(#36) Mik76 válasza Fred23 (#34) üzenetére

Mik76
(tag)

A marketing szovegnel ugysem az az erdekes amit allitanak, hiszen az mindig csak a jo tulajdonsagokat emeli ki. Amirol nem beszelnek az sokszor bebizonyosodott hogy fontosabb volt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#37) tixem

tixem
(PH! addikt)

Vagy keményre csinálják és törékeny, vagy lágyabbra és bírja az esést, cserébe könnyebben karcolódik. Ezzel játszanak évek óta, hol ilyen, hol olyan irányba. Csodát nem tudnak tenni. Lehetne zafírüveg is, nem karcolná meg semmi a hétköznapi használat során, de a legapróbb ütéstől repedne. Másik véglet meg a Moto Z Force például. Sz*rrá karcolódik, de nem törik.

Nincs új a nap alatt. Vigyázni kell a telefonra. Mióta drágább készülékekkel rohangálok, sokkal jobban figyelek, nem is ejtettem el a OP3 óta egyik telefonom sem. Kb 2 évról van szó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8 ||| Vivotab Note 8 W10 ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■) ||| Origin / Uplay - tixem

(#38) KillHates

KillHates
(PH! nagyúr)

Tegnap kicsúszott a zsebemből a P20-asom, miközben gugoltam. Kb 18 cm "magasról" esett le a parkoló betonjára. Volt rajta még plusz második üveg is. Ennek ellenére rommá tört a kijelző. Persze az "üvegfóliának" semmi baja nem lett. Aztán amikor levettem és megpöccintettem azonnal atomjaira tört. Úgy látszik ez az ára egy telefon szépségének.

(#39) Fred23 válasza Mik76 (#36) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Erről viszont nyugodtan beszélhettek volna anno, elég jó hír! Vagy beszéltek, csak én nem tudtam róla? Ha az Apple is fontosnak tartja őket, talán tényleg lesz egyszer olyan védelem tőlük, amire mindenki vágyik.

[ Szerkesztve ]

(#40) avman válasza ollie (#32) üzenetére

avman
(PH! addikt)

mert a műanyag óhatatlanul karcolódik? pfff.

Caedite eos. Novit enim Dominus qui sunt eius.

(#41) ollie válasza avman (#40) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Mert azt állítod, hogy nem? Az üveg az egyik legkeményebb hétköznapi anyag, mindegyik fémnél keményebb. Na most ha az simán karcolódik a hétköznapi használat során, akkor a műanyag nem fog?

(#42) lomposfarkas

lomposfarkas
(újonc)

"gyakorlatilag ipari standard lett a drága mobilok között az üveg elő- és hátlap"

Persze vegytiszta humanizmusból készítik üvegből a hátlapot is. A filléres műanyag hátlap meg 30 évig se akar eltörni, de milyen parasztos már...

Nemrég a Telekom partner üzletben néztem, ahogy egy boldog kislány, anyuka segítségével megkapott valami szuper telefont. Üeghátlapos persze, a szervízrészlegen felnyaltak néki a telefon hátuljára is egy védőfóliát. Magamban úgy röhögtem ezen a hátlap őrület jelenségen...

A cirkusz a városi legendabéli milliókból fejlesztett Nasa űrtoll és a szovjet ceruza esetét juttatta eszembe.
(Amellett, hogy valóban van és kapható is a millió dollárból fejlesztett űrtoll, amit jenki és szovjet űrhajósok is használtak és a víz alatt még szebben is ír, mint szárazon, ráadásul a betét belemegy a Pax/Parker méretű tollakba :N )

(#43) pszichiáter válasza Juhaszatti (#17) üzenetére

pszichiáter
(PH! addikt)

Azt azért tegyük hozzá, hogy az első generációs érintőkijelzők valóban bírták az ejtést.
Csak épp ezeket úgy hívták, hogy rezisztív, és ejtés nélkül is csúnyán néztek ki egy idő múlva. :D

(#44) B1T3 válasza ollie (#41) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Nem mondom, hogy ideális, de a műanyag könnyű karcolódásának kiküszöbölésére pont jó a sima fólia, pl. a Huawei elég masszívval ellátja gyárilag a telefonjait.
Ahogy manapság is szerintem a legtöbb embernek az az első, hogy üvegfóliát tesz a telefonjára, még ha esztétikailag gyakran le is nullázza a mai 2.5D-s kijelzők korában a felváló szélekkel.

(#45) ncc1701

ncc1701
(PH! addikt)

Ha hltszer erősebb, akkor ebből fele olyan vastagot fognak rendelni.

A hwsw fórumon leslie voltam. :)

(#46) FerencHerceg

FerencHerceg
(kvázi-tag)

ja, nagyon szívós, csak ne ejtsd el. félek az új telefonomtól, bármi is lesz, mert én bizony el fogom ejteni. és az hétszentség, hogy nem fogom semmi hülye tokkal elcsúfítani, nem azért veszek szép telefont. legalább a hátlap lenne fém :(((

(#47) szami777

szami777
(PH! addikt)

Na én pont ezért veszek 80-120 ezres kategóriába telefonokat.
Ott még nem uralkodott el teljesen az üveg hátlap, ott a jó öreg fém konstrukció, ami elnyűhetetlen.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#48) YASKATIR válasza Fitzgerald (#35) üzenetére

YASKATIR
(senior tag)
LOGOUT blog

Van eleg regota, az ok pedig, hogy miert nem hasznalja szinte senki az ez:

A Gorilla Glass display costs less than $3, while a sapphire display would cost about $30.21

(#49) B1T3 válasza FerencHerceg (#46) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Sajnos akkor nem működne a vezeték nélküli töltés (ami mondjuk nem sok embernek hiányozna, sőt sok telefon úgy is üveg hátlapot kap, hogy nem támogatja, lásd éppen a tarka hátlapos P20 prot).

(#50) Fecogame válasza Anulu79 (#7) üzenetére

Fecogame
(PH! addikt)

+1.

Nem is értem, miért nem lehet vigyázni a telefonra. Kicsit drága mulatság nem odafigyelni rá, és elejteni.

16dBi / 38cm WiFi antennák raktárról ---> https://goo.gl/D29Wz

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.