Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Csapo83 #13 üzenetére

    Ezek a minimál trackerek engem is jobban érdekelnek. Sőt, kijelző sem kellene rá nekem, ilyen piciben amúgy is elég haszontalan. Inkább bírja tovább az akksi.
    Egyetlen bajuk van ezeknek a cuccoknak, hogy hiába jobb a szoftver, használhatóbbak a funkciók, mégsem nagyon fognak tudni versenyezni a filléres kínai karkötőkkel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Csapo83 #15 üzenetére

    Valószínűleg egyelőre nem lesznek még bajban a nagy gyártók, de az már látszik, hogy azért az ilyen viselhető cuccok piaca elég korlátozott, nem csengetnek ki az emberek csak úgy újabb 100-200-300€ összegeket egy "játéknak jó" kiegészítőre. És ugye itt jön képbe, hogy egy MiBand meg 20-30$, nem 150, mint ahogy az alap Garmin/Fitbit/egyéb márkás cuccok.

    Igen, a kínaiak telefongyártásban nagyon feljöttek, de ez jó nagy részben a hazai piacuk bővülésének köszönhető, hiszen a top 5 gyártójukból lényegében csak a Huawei értékesít érdemben Kínán kívül. De amúgy ott is pont ez a tendencia, hogy hardverben már összelegóznak bármit, akár jó minőségben is, de saját értelmes fejlesztés alig van, szoftverben pedig szerintem kifejezetten gyengék (sokadik kínai telefon próbálkozás után inkább most Samsung-Sony irányba fogok lépni, hiába drágábbak).
    Érdemes felnézni mondjuk Alira, tele van a Xiaomi és Huawei mellett is ilyen nevenincs cégek termékeivel, csak éppen szoftveresen hulladékok. Mert lehet, hogy nincs benne angol nyelv sem, vagy nem működik együtt semmilyen nyugati appal (Google Fit mondjuk), mert Kínában olyan nincs ugye. És lehetne hosszasan sorolni :) Szóval van még hova fejlődniük, például a nyugati ízléshez igazítani a jelenleg még színes szagos, csillogó villogó, de sokszor haszontalan termékeiket.

Új hozzászólás Aktív témák