Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #27 üzenetére

    ráadásul egyetlen adatot sem kezelhetnek más célra, mint amilyen célra megadtad. tehát ha te megadod az adataidat marketing targetálási céllal, azt nem kezelhetik bűnügyekben, pláne nem kezelik vélt bűnügyekben, amikről kiderül, hogy semmi problémás nem volt bennük.

    Én úgy tudom marketing targetelési célra használják az adatokat, de ha van valami forrásod, hogy nem ez az elsődleges fehasználási terület, akkor ne tartsd magadban.

    Ez egyelőre törvényes": nem, nem az. az adatvédelmi problémák zöme abból adódik, hogy a publikusan látható adatkezelésük az amcsi törvényeknek megfelelnek, az európaiaknak nem.

    Feltételeztem hogy amerikai törvényekről beszélünk, tekintve hogy a cikk az amerikai törvényhozók előtti meghallgatásról szól...

    miközben igen gyakran kiderül, hogy az adatkezeléseik nagy része az aktuális amcsi törvényeknek se felel meg, lásd cambridge analytica.

    Ja, ezért büntessék is meg őket. De a feldarabolás ettől még nem lesz indokolt.

    de elfogadom, legyen igazatok abban a kérdésben, hogy nem tartanánk itt ezek nélkül a cégek nélkül. és az akkora baj lenne?

    Nekem igen, mivel fejletlenebb eszközöket és szolgáltatásokat kellene használnom. Mert szerintem igenis a nagyvállalatok jelentik a fejlődés egyik fő motorját. Az, hogy a piacon folyamatos versenyben vannak egymással és a feltörekvő cégekkel a userekért, innovációra kényszeríti őket. Ha nem tudnak lépést tartani a konkurenciával, akkor kihullanak (lásd pl. a mobilpiac elbukott óriásait), emiatt kénytelenek fejleszteni.
    Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell szigorítani a szabályozáson pl. a privacy terén (bár ott talán az oktatás korszerűsítése lenne a legnagyobb fegyver a visszaélések ellen), csak azt, hogy ez a darabolás legjobb esetben is értelmetlen szerintem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák