Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Viktor77 #42 üzenetére

    Őszintén nem értem hogy mit lovagoltok itt páran a busz szélességén, mintha bármit is jelentene...
    Sávszél van elég? Ha igen, qrvára mindegy a busz szélessége, sőt, minél keskenyebb azonos sávszél mellett, annál olcsóbb gyártani...
    De persze aki nem lát tovább annál, hogy "de hát 192 bit, ééérted?" az hadd bosszankodjon, megérdemli az ideget!

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Viktor77 #50 üzenetére

    "Így van, szard le, hogy eddig a xx60-asok voltak 192 bitesek, most már a xx80-asok is." Így van, leszarom, mert pontosan nulla jelentősége van.
    A mostani kocsimban ezerkettes motor van, de nagyobb teljesítményt ad le alacsonyabb fogyasztás mellett, mint a korábbi ezerötösöm(és nem, nem Ladáról van szó, hanem Hondáról).

    Én nem vagyok ideges, ti vagytok szánalmasak és korlátoltak... minden új VGA generációról szóló cikknél ezt az ostobaságot olvasni nem kicsit unalmas.
    De persze, vegyél kétszer erősebb VGA-t a szükségesnél, tripla annyiért, mert abban van elég széles busz... csak épp ez nem tömegközlekedés, hanem autóverseny.

    #49paprobert: "Ez okozott BÁRMIKOR olcsóbb terméket? Mert ha 900 dolláros árra ránézek, nem látom az olcsó PCB alacsonyabb költségének "áthárítását" a fogyasztóhoz."
    Kerülhetne az egy kerek ezresbe is... illetve, ha megnézed van is 250-bites busszal RTX4080-as kártya... 1190-ért... nehogy azt hidd, hogy az ártöbblet csak a VRAM mennyiségéből adódik(OK, tudom, CUDA mag is több van)...

    "sweetspot busz szélességet" ilyen nem létezik, max a te fejedben önkényesen kijelölve... sávszélesség van. Az hogy egy adott sávszélesség szélesebb busz miatt annyi vagy magasabb órajel miatt, a végeredmény szempontjából tökmindegy. A VRAM sebessége(MT/s-ben mérve) szépen megy felfelé jó ideje, ezért tehetik meg a gyártók, hogy keskenyebb buszt használnak és még mindig elég a sávszélesség.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • makkmarce

    őstag

    válasz Viktor77 #42 üzenetére

    A GDDR6X egy elég speckó memória. A trükkje az, hogy 1 biten nem 2 hanem 4 állapotot vehet fel. Emiatt meg kell szorozni a kiírt számot 2-vel, ha a régihez szeretnéd hasonlítani.
    Szóval ez egy jó megoldás, és olcsóbb is gyártani a nyákot, kevesebb drót kell. Ha valóban a ram sebessége érdekel, akkor arra ott a hivatalos sebességadat, úgy is az számít.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák