Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apatyas

    Korrektor

    válasz #32839680 #39 üzenetére

    A napkitörések mágneses mezejére még nem gondoltam fentebb.
    Kerestem erre adatot, de egyértelműt nem találtam.
    Egyik helyen egy 5*10^3 km -es sugarú kitörésre számoltak 4*10^4 Gausst. A Föld-Nap átlagtávolsága 1.5*10^8 km, ilyen adatokkal nézve mire ideér, maga a mágneses mező kisebb lesz, mint a Föld sajátja, ami 0.25-0.65 Gauss körül van. Olyan hdd-t még nem láttam, ami adatot vesztett volna azért, mert megforgatták volna földnyi mágneses térben, az írásához ennél erősebb mágneses tér kell.
    Ne vedd 1000% pontos számításoknak, csak úgy valamelyest rávilágít a viszonyokra.
    A felszíni berendezések azért érzékenyek a mágneses hatásokra, mert baromi hosszúak.
    A legjobb persze, ha mágnesezhető burkolatot kap az egész (faraday kalitkához hasonlóan).
    Másrészt, a 32-es komment földi körülményekre, forrásokra vonatkozott, nem a napszélben levő protonokra (ha töltött vagy töltetlen a sugárzás, nem mindegy, meg az energiája-sebessége sem) Az már tényleg eléggé odab@sz a cuccoknak, kiveri a rácsból az atomokat, a félvezetők ezt nemigazan szeretik.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák