Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz batai15 #59 üzenetére

    Erősen igyekszünk az MA!TV helyett másféle koncepciót kitalálni a videók kapcsán. Ennek egyik kézzelfogható állomása a jelen teszthez mellékelt videobemutató.

    Igazából nyilván tökre offtopic, de ha ide leírom, akkor ezt lehet majd linkelni hasonló kérdésekhez.

    Az MA!TV igen erőforrásigényes valami, legalábbis technikai oldalról. Két Full HD kamerát kell egyszerre kezelnie és azt streamelni akadás nélkül. Ez hardveresen relatív megterhelő és sávszélt is kell neki adni, miközben a műsorvezetőnek egyszerre kell tudnia beszélni, mutogatni, fókuszt állítani, kontrollmonitort és fórumot nézni élőben. Aki nem csinálta, nem tudja, hogy ez azért nem triviális.

    Viszont ha kész van, akkor nincs vele teendő, ott van a YT-on.

    Azt is látni kell, hogy a Mobilarena egy relatív kis létszámú banda, Bocha nem tévézik, én ritkán, Legendd, szentkuti11, AliceWake és Bone123 maradnak, nem mindenki alkalmas tökéletesen arra, hogy pörgős, vicces, szakmailag helytálló és szórakoztató adást csináljon egyszerre. Mindenkinek más az erőssége.

    Tehát nyilván adódott a kérdés, hogy szükség van-e egyáltalán élő streamre. Ad-e hozzá annyit az élő műsor a dolog értékéhez, hogy ezt erőltessük. És arra jutottunk, hogy alapvetően NEM. Akkor igen, ha valami közben történik, mondjuk bejön egy illetékes, akitől lehet kérdezni, vagy zajlik egy bejelentés és kommentálni kéne, bár szerintem az sem okvetlenül annyira lényeges, technikailag sem túl egyszerű.

    Ha viszont így van, akkor nyilván rögzített és vágott anyagokban érdemes gondolkodni. Azt már rég meghaladta az online techsajtó, hogy handson zenére, noha persze tök egyszerű és gyorsan kész is van, de relatív kevéssé szórakoztató nézni. De ha azt mondjuk, hogy legyen közben beszéd, akkor már nehezített a pálya, noha az elmúlt pár hétben minden videónk alábeszélős már. Ennél több fokkal modernebb, profibb és emberközelibb, ha a beszélő arca is látszik, van bevezető, összefoglaló, egy-két egyéb snitt, de innentől új problémákat generálunk magunknak, jelesül:
    - el kell tudni mondani normálisan ezeket, lehetőleg baki nélkül
    - meg kell oldani a hangot, az eszköztárunk nincs felkészülve olyan kamerával, amin van mic-in, erre vagy csinálunk valami workaroundot, vagy beruházunk
    - egy fehér fal előtt beszélni szerintem elég statikus és unalmas, a greenbox viszont sok lehetőséget rejt, azt vágok be háttérnek, amit csak akarok, de ezzel bizony a vágás során pöcsölni kell
    - és megint ott tartunk, hogy nem mindenki akarja ezt és nem mindenki alkalmas rá és nem mindenki tud vágni (alapvetően én és Bocha tudunk, a többiek tanulják)

    A jelen tesztben levő videó bruttó 4 órányi meló volt, felvétellel, vágással, rendereléssel, uploaddal. Ez nagyon sok, nincs ennyi humán erőforrásunk. Persze némi rutinnal ezt kábé a felére lehet letolni, plusz bizonyos sablonok előre legyártásával és beillesztésével még lehet faragni valamit. Kell hozzá idő, gyakorlat, rutin, hogy gyorsan meg tudjuk csinálni és ne a többi kontent számosságának terhére történjen. Ez elkezdődött. Látnotok kell, hogy itt mindent mi csinálunk. A méréseket, a HTML szerkesztését, a fotózást, a fotók retusálását, a videózást, a vágást, a közösségi kommunikációt és a terméklogisztikát is. És közben használni is kéne az eszközöket, hogy legyen releváns tapasztalatunk a termékekről. Szóval most próbálunk ebbe belerázódni, nem fog egyik napról a másikra menni, nem lesz egy csapásra minden videó olyasmi, mint a mostani, a fontosabb termékekről érdemesebb eleinte inkább, vagy arról, ami érdekes/vicces/fura. És ez alapvetően egyelőre az én feladatom. Az én dolgom kitalálni a koncepciót, a hátteret, megcsinálni a vágást, felmondani a szöveget, satöbbi. Nyilván nincs végtelen időm, én nem csak vakargatom a pörsenést a bal farpofámon, hanem közben az egész oldalt próbálom igazgatni ennek minden extra nyűgjével. De igyekszem, igyekszünk, egy nehéz korszak lezárult a magánéletemben, most remélem, hogy megint több időm lesz azzal foglalkozni, amit igazán szeretek.

    Köszönöm a figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • laci_csk

    senior tag

    válasz batai15 #86 üzenetére

    Bocsi ugy akartam irni, de ez semmit sem valtoztat a lenyegen. :R
    Ez se, es az sem tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    Xperia XZ3

  • beyruth82

    veterán

    válasz batai15 #86 üzenetére

    Azért ne értékeld túl az xperia x-et mert az egyértelmű középkategória a snapdragon 650-el és a 3 giga rammal 200 ezerért.

  • laci_csk

    senior tag

    válasz batai15 #90 üzenetére

    Mar belezavarodtunk a hasonlitasokba. :F

    Ugy ertettem, hogy ugyanazt a kategoriat ugyanazzal a kategoriaval.
    Neked itt sem tetszettek a fotok minosege ennel a telonal, pedig itt is es a GSMArenan is dicserik a fotok jo minoseget.

    [ Szerkesztve ]

    Xperia XZ3

  • Graphics

    Jómunkásember

    válasz batai15 #97 üzenetére

    E5 helyett: Ennyiért Lenovo P1m, ugyanezt tudja, csak nagyobb aksi, több ram.

    EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

  • gerii

    addikt

    válasz batai15 #97 üzenetére

    200€, szép árazás. Pedig ne lenne rossz a feléért.

    [ Szerkesztve ]

  • TTommi

    aktív tag

    válasz batai15 #97 üzenetére

    Koszi! Mondjuk ez nem tul sok es az arazas megint nagy kerdes. Termeszetesen a Sony- ra lehet szamitani, de ez tipikus szolgaltatoi keszulek, talan ott jo ara lesz:)

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák