Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pit stop #200 üzenetére

    Bocs, kicsit hosszú lesz, de talán elfér a topikban, úgyse pörög annyira :R

    Például hogy nem a közelségérzékelőt használja zseb módhoz, hanem a fényérzékelőt (kamerát?), ezért sötét szobában is rendszeresen feldobja az üzenetet, hogy húzzam odébb a lakatot, hiába oldottam fel például ujjlenyomattal a telefont, mert azt hiszi zsebben van. Mondjuk a zseb mód kikapcsolása ezt megoldja, ami amúgy sem használható arra, hogy zsebben ne oldjon fel a telefon, csomószor volt olyan, hogy előveszem a zsebemből, és a főképernyő fogad.
    Vagy nem használja ugyanúgy a közelségérzékelőt az AoD kikapcsolásához, ha zsebben van a telefon, ezért az folyamatosan világít, még ha nincs is semmi értelme, akkor is (oké, a tap to show opcióval ez is megkerülhető, akkor viszont nem látni, ha értesítés jön, mert nem is villantja fel a képernyőt, neked kell időnként tapogatni).
    Vagy mostanában azt csinálja, hogy random leesik a hálózatról, bár jelzi a térerőt, de nincs adatkapcsolat, csak repülő mód be-ki kapcsolásával. Vagy rosszabb esetben telefon újraindításával. Erre mondjuk azt mondták, hogy állítólag a Voda hálózata ilyen valamiért, de ebben nem vagyok biztos, mert szerintem régebben is használtam azt másik telefonnal, és nem volt ilyen.
    Vagy hogy elég furán érzékel a képernyő, mintha kicsit túl érzékeny lenne (még ha ki is van kapcsolva az extra érzékenység), és például a scrollozást néha oldalra lapozásnak akarja venni, vagy fordítva, pinch zoom is néha nem akar elsőre jól működni, mert scrollozni akar, tap and hold sem magabiztos szerintem eléggé...
    Az sem kimondottan jó, bár ez zavar legkevésbé talán, hogy lilás utánhúzása van a képernyőnek, ha scrollozol valami sötét tartalmat, a sötét élek szélnél ilyen lilás átmenet marad egy fél másodpercig, kicsit mintha motion blur effekt lenne.
    Az ujjlenyomat olvasó is elég bizonytalan, ha kicsit is nedves/izzadt az ujjad, akkor nem érzékel semmit, de amúgy is van olyan, hogy 3-4 érintés kell neki, mire veszi, hogy most fel kéne oldani (hiába áradozik mindenki, hogy mennyire fasza meg gyors és pontos, szemben a másik két S10 képernyő alattijával). Most a hüvelykujjam kétszer is felvettem, így kicsit jobb a hatékonysága, de nem tökéletes. Ellenben csomószor volt már olyan, hogy véletlen hozzáérek, mert pont ott fogom meg a telefont, amikor zsebre vágom, és attól az érintéstől felold :U
    Az üzemidő sem túl acélos, hiába írja a GSMarena, hogy kb 10%-kal jobb az OP6-nál, olyanom volt előtte, és két napot simán kibírt, ez meg jó ha másfelet. Persze ha folyamatosan nyomogatom, akkor több kijelzőidőt hoz az OP6-nál (azon ilyen 5 óra körül volt mindig, ezen 6-7 óra simán megy), de készenlétben szerintem túl sokat eszik, ezért sosincs meg a két nap vele.

    Cserébe ami jó, hogy a kamerája ezerszer jobb az OP6-nál és van ultra-wide is. Kisebb és kompaktabb. Sokkal jobb a hangkimenete jack-en. BT kapcsolatot sokkal stabilabban tartja, mint OP6 (ott LDAC kodekkel gyakran akadozott a fülesem, ennél soha még). Sokkal jobb a szoftverben a jogosultságok és értesítések kezelése (OP6-on nem tudtam beállítani, hogy a Discord ne rezegjen folyton új üzenetnél, itt simán). Jobb, hogy nincs notch, ezért elférnek az értesítések rendesen, nem vágja le 3 ikon után.
    Illetve csomó apróság szerintem kényelmes benne, de a fenti hibák miatt úgy döntöttem, hogy mégis megpróbálok egy Xperia 5-öt, mert ez az egyetlen telefon még a piacon, ami tetszik, és találtam egy megfizethető példányt belőle :)

    Quattro: Igen, a kosz mindenképp bemegy, viszont általában az élek mentén látszik jobban, ott ül meg. És ha ott nem átlátszó a tok, akkor nem zavaró annyira. Azért szeretem alá tenni a bérletet, mert úgy biztos nem hagyom el, telefon mindig van nálam :K
    Meglátom majd mennyire jön be a sima átlátszó tpu tok, amit kapok hozzá, aztán majd nézelődök, ha mégsem olyan jó :)

Új hozzászólás Aktív témák