Hirdetés

2019. február 19., kedd

Gyorskeresés

(#1) mjani1172

mjani1172
(őstag)

Nem rossz.De a mai napig nem értem miért kell ennyi modellt gyártani,láthatólag nehéz a szoftvert optimalizálni,ha a kamera is más lesz, akkor még nehezebb.
Ezekre a 48mp-es fotókra kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#3) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

Mire ideér lesz az 80k huf simán.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#4) margithid válasza fornettisuti (#3) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Várjuk ki a végét.
Én tavaly a Note 5-öt 4/64-es változatban 65k-ért vettem spemalltól 2 év garanciával.

(#5) samu74

samu74
(őstag)

Jó cuccnak tűnik.

-----------

(#6) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(őstag)

Nem értem ezt minek. Hova hoznak ki ennyi telefont? Minden esetre, lehet, hogy inkább megvárom ezt a Note 7 helyett, a 675 már csak a kora miatt is jobban megéri, főleg ha nem lesz sokkal drágább mint a sima. Az az 1-2 hónap várakozás meg ráér

"There's a reason that we came across in this world..."

(#7) Csapoati válasza fornettisuti (#3) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Mintha annyiért már nem számítana bomba ajánlatnak... :) Papíron nagyon jó cucc lesz ez.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#8) pusszycat válasza fornettisuti (#3) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Ha sokallod év végén a tied lehet 40-ért,én már csak tudom,tavaly így jártam,most már csak év végén vagyok hajlandó telefont cserélni. :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black - HUAWEI Honor Band 4 - Black

(#9) margithid válasza pusszycat (#8) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Én év végén már a Note 8at szeretném megvenni :)
Viccet félre téve, itt nem kell várni semmit, futószalagon adják ki a jobbnál jobb készülékeket, jobbnál jobb árakon.
Remélem stock droid szinten is kiadnak pár telefont.
Nekem tökéletes lenne egy Mi A3 Lite, Snapdragon 460nal is, 4/64-gyel extra olcsón:) Mondjuk 50k-ért.

(#10) D013

D013
(fanatikus tag)

Ezekkel az árakkal és modellmennyiséggel úgyérzem egy új vásárlási szokást próbálnak bevezetni. Annyira jók az árak és a specifikációk, hogy az ember nem vár 2 évet egy új modellre. Inkább 1-1,5 évente cseréli. Szóval kb Note 5-öt eladni,elajándékozni, kidobni és venni a Note 7-et, mert mennyire jó már! leglaábbis erősem úgyhiszem hogy a Xiaomi erre számít. Persze itthon a legtöbb ember nem így gondolkodik, de világszinten, vagy a belpiacon szerintem ez lehet az új trend.

(#11) Silenc3Hun válasza D013 (#10) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Mindegyik mobilgyártó ezt csinálja, a különbség hogy a Xiaomi teszi mindezt úgy, hogy olcsón ad ki durván jó hardvert + hosszú szoftvertámogatást (ha jól tudom, talán még a Note 3 is megkapta a miui10-et, azzal meg jönnek a sec update-ek)

(#12) Dare2Live válasza D013 (#10) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

vagy csak sima dömping piacfoglalásra.

Mindenesetre 675el, meg IMX586al ha tényleg ezen az áron lesz nagyon nehéz lesz megindokolni mért adjon ki ~akárki 200-300Kkat Samsung, Huawei csúcstelókért.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#13) Ixion77

Ixion77
(senior tag)

Ez a kameramodul fejlettebb, vagy ami a Pocophone F1-ben van?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#14) Dare2Live válasza Silenc3Hun (#11) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Sajnos a főverzió nem frissül. Nekem akkor lenne "tökéletes" ha android oneval jönne.

Persze sokaknak ez nem számít és amúgy is miui. Én isten ments de még lehet futok vele egy kört...

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#15) Dare2Live válasza Ixion77 (#13) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

meg kell várni teszteket, de elvileg igen.

(#16) pr7310

pr7310
(újonc)

Kiváncsi leszek a kamerára,annó Mi a1-nél is szuper kameráról volt szó ...De ha jó lesz a kamera akkor várós. ,Remélem a hazai ára sem lesz elszállva. :R

[ Szerkesztve ]

(#17) Silenc3Hun válasza Ixion77 (#13) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Igen, én sem szeretem a MIUI-t, de ilyen körítés mellett hajlandó vagyok elviselni (mégha nehezen is)

Edit: Dare2Live-nek válasz

[ Szerkesztve ]

(#18) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Na, a végén visszatérek a Note szériába.

Korrekt lenne , az alap se rossz.

Reméljük ebből lesz a nemzetközi variánsa

[ Szerkesztve ]

(#19) Dare2Live válasza Silenc3Hun (#17) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Jelenleg a B20 hiánya totál kizárja.

De reméljük lesz global.

(#20) ρσгτσ

ρσгτσ
(PH! nagyúr)

Egy Pro -ra szerintem befizetek...de lehet mire ideér, már jönnek a Note 8 hírek. ;)

Dare2Live:
Sanszos az eddigiek alapján, hogy lesz global 7 Pro.

[ Szerkesztve ]

Motorola 5200 - porterocka

(#21) csobi1 válasza Graphics (#18) üzenetére

csobi1
(kvázi-tag)

Pocoról nem lenne ez visszalépés?

(#22) Graphics válasza csobi1 (#21) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Szerintem de, viszont mindig hajt az újdonság :)

(#23) tomboy0013 válasza Dare2Live (#14) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Még ha nem frissül a droid akkor is felhasználó barátabb és funkciókban gazdagabb mint egy Android One...
De egy főverzió frissítést minden Note kap. Az azutániak már minden telónál az üzemidő kárára mennek, szóval sok haszna nincs, ha valakinek az új droid főverzió a lényeg annak érdemes minden második főverziónál új telót venni.

[ Szerkesztve ]

(#24) judas13

judas13
(őstag)

:C

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz." TWD. iPhone 6S

(#27) ates válasza fornettisuti (#3) üzenetére

ates
(tag)

Én is így saccolom az elmúlt évek magyar vonatkozású árképzéseit figyelembe véve. Viszont őszre a Note 8 érkezése előtt már jobb árra számíthatunk. Várós azonban a Meizu Note szériája is.

(#29) juuzer

juuzer
(őstag)

Szerintem ez a dobálózás a megapixelekkel a visszájára fog elsülni sajnos :/

De legalább a type C örvendetes.

Végre. :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#30) tomboy0013 válasza szabi__memo (#25) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Ha csak az alap felhasználást nézzük akkor van benne egy értelmes gesztus vezérlés, egy extra kérdések megválaszolása nélkül használható gyorskapcsoló panel, gyári tárhely tisztító ami nem zabálja az akkut, app klonozó, app lock, témázhatoság stb. Van amit app-pal valamennyire lehet pótolni, de azért a gyári megoldások mindig jobbak.
Szóval hiába van Android one, van amit ebből nem oldasz meg sehogy. Persze vannak gyártók melyek 1-2 f*szságot átvesznek a gyári droid-tól (pl az LG a gyorskapcsolós kérdések: "biztos ki akarom-e kapcsolni a mobilnetet" meg hasonlók), de alapjában véve a gyártói módosítások jobban megoldják az alap rendszer funkciókat is (gesztus vezérlés), és több bennük a lehetőség is. A Google meg kullog utánuk.

[ Szerkesztve ]

(#31) cezarlacrone

cezarlacrone
(fanatikus tag)

Ott a teljes képernyős mód is (nincsenek szoftveres gombok se), pár óra volt ráállni, már vissza nem rakom az alsó 3 gombot. Egy-két idegesítő bug akad, de nagyon pofás a MIUI, mondom ezt 2 éve tartó xiaomi telók használata után.

(MIUI 10.2.2.)

[ Szerkesztve ]

(#32) MPeter87

MPeter87
(őstag)

Kell asap. :)
Szóljatok, ha megjelent a global. :D

Eladó Ostry KC06A IEM füles -> https://bit.ly/2WQfk4N

(#33) Alarikman válasza tomboy0013 (#23) üzenetére

Alarikman
(tag)

Pont most terjedt a hír, hogy a Xiaomi átáll két fő verziós frissítésre. A Note 5 topikjában is sokan örültek, hogy lesz Android Pie(9) is. Szóval aki fanyalog, az adjon egy képzeletbeli piros pontot a Xiaomi-nak. :)

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#34) tomboy0013 válasza Alarikman (#33) üzenetére

tomboy0013
(PH! kedvence)

Akkor ezzel el is lett rendezve a dolog :D Bár én sok értelmét nem látom ennek akkor sem, a vegytiszta Nexus 5X-emet is egy szarrá változtatta a 2. főverzió frissítés FR ide vagy oda.

[ Szerkesztve ]

(#35) Csaber válasza D013 (#10) üzenetére

Csaber
(senior tag)

Pont gondoltam rá ...szerintem addig használom a Xiaomi Redmi Note 5 3/32-ém amíg téglává minősül ...minap egyébként alig használva pici " fész " kevés telefonálással azt vettem észre hogy 6 napja és 5 órája megy töltő nélkül és 30%-on van még mindig...

(#36) AxBattler

AxBattler
(PH! félisten)

Nekem most esett csak le, hogy amit én 70k körül várok, az valójában a sima Note7, €150-ért... eddig szívtam a fogam az árazás miatt, de most már szinte biztos hogy megvárom a kisebbiket. Nekem az a teljesítmény is bőven megfelel, a lényeg a kijelző, és a fényképező.

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#37) MBelu

MBelu
(újonc)

Nincs itt valami tévedés? Ez elvileg ugyanaz az érzékelő (IMX586) mint az új ájfonokban. Nem értem, hogy fért bele a keretbe :F

(#38) dlaj válasza AxBattler (#36) üzenetére

dlaj
(őstag)

Ha a fényképező fontos, akkor mindenképpen a Pro. Ugyanis a kettőben nem ugyan az a szenzor. A Pro-ban lesz valódi 48 MP-es, a sima Note 7-ben csak felskálázott 12 MP-es.
Samsung’s sensor can actually only do 12MP but interpolates to 48MP.

(#39) Lami66 válasza MBelu (#37) üzenetére

Lami66
(fanatikus tag)

A tévedés nem itt van, hanem annak az árazásánál. Sokan nem értik miért 400 ezer.....hát azt már tudjuk, hogy nem a Sony szenzor miatt.

[ Szerkesztve ]

(#40) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Ha valamit kell becsülni a Xiaomiban, akkor én azt becsülöm benne, hogy mindig megtalálható a portfóliójában a legfrissebb QC SoCk is. Nem fillérbacóskodik az SoCn. (Azt is hozzáteszem, hogy másban is megállja a helyét, egyáltalán nem lóg ki a többi közül.)

MBelu, ahogy felettem is írták, nem hiszem, hogy tévedés lenne. A Xiaomi hajlamos a legújabb kamerát is berendelni a Sonytól. Hardver frissességben a Xiaomi telefonok az egyik legfejlettebbek.

[ Szerkesztve ]

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#41) gidalight

gidalight
(lelkes újonc)

"A Snapdragon 675 szintén 2+4 maggal dolgozik DinamIQ koncepció szerint, két maximum 2 GHz-es teljesítménycentrikus Kryo 460 Gold maggal és négy 1,8 GHz-es Kryo Silver maggal."

Egyrészt nem szintén, elvégre a 660 4+4-es, másrészt a 675 sem 2+4-es, hanem 2+6-os :P

(#42) AxBattler válasza dlaj (#38) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Megvárom a teszteket, lehet a 12mp-os is elég lesz.
Vagy az megegyezhet a Note 6 Pro-éval?

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#43) Degeczi válasza dlaj (#38) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Nem a megapixelek száma határozza meg a képminőséget (sőt, inkább fordítva, a 48 Mp teljesen értelmetlen parasztvakítás ekkora méretben, a 12 Mp is több, mint elég)

(#44) kelly416 válasza Degeczi (#43) üzenetére

kelly416
(PH! kedvence)

Ez így igaz, de nagyon nem mindegy, hogy egy tényleges 48-as szenzor képeit skálázod le 12mPix-re (kissé részletgazdagabb lesz), vagy a 12-est fel 48-ra.

(#45) Degeczi válasza kelly416 (#44) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

De minek skáláznám föl 48-ra? Ahhoz pedig, h részletgazdagabb legyen, első körben azt kirajzoló optika kell - és még a MILC, DSLR vázak objektívjei sem mind képesek ilyen fölbontásra, nemhogy egy telefon hangyakörömnyi méretű lencséje...

(#46) kelly416 válasza Degeczi (#45) üzenetére

kelly416
(PH! kedvence)

Fölskálázni? Mert apró betűvel odaírják, hogy eredetileg 12, de a villantós csávók azt már nem is látják, így gyorsan berendelnek egyet ebből.

Azért annak idején a Nokia megcsinálta a 808-at, és abban nem volt sem skálázva a kép, sem egyéb trükk, úgy tudom. Sok év telt el azóta, éppenséggel fejlődhetet kissé a technika. De abban igazad van, hogy én is feleslegesnek tartok ekkora (kamut vagy igazit, tök mindegy) képeket gyártani telefonnal, mikor nincs mögötte sem egy jó algoritmus (lást a Sony-t évekig), sem egy jó lencse (a legtöbb telefongyártóra igaz), sem igazi igény, amit ki kellene elégíteni. A Samsung Wave a maga kis 5megás kamerájával olyan képeket csinált annak idején, amik most is megállnák a helyüket egy 40 colos TV-n mondjuk teljes méretben. Akár FHD akár QHD vagy UHD vagy bármi. De sajna nem azt az irányt követték, mert ott sokat kellett volna programozni, agyalni, fejleszteni, inkább "izomból" oldjuk meg, 48 megás képet leskálázzuk. Aztán lesz, amilyen lesz. :((

(#47) Soleco válasza Dare2Live (#14) üzenetére

Soleco
(tag)

Note 5 pro nougattal indult, és most a pie updatet is megfogja kapni. Bár a Miui-t utálom, custom romot használok, de piachoz képest jó a redmi széria támogatása.... Csak jól kell készüléket választani.

(#48) Ixion77 válasza kelly416 (#44) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Feltéve, hogy iszonyatos mennyiségű fény áll rendelkezésre. (Kültér, napsütésben)
Egyéb esetben a négy egyesített pixel által begyűjött fénymennyiség elmaradhat az egy négyszer nagyobbétól.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#49) margithid válasza Soleco (#47) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Ez tuti, hogy megkapja?
Tök jó lenne.

(#50) aelod válasza kelly416 (#46) üzenetére

aelod
(PH! kedvence)

+1
Anno a Samsung i8910 hd-m is lőtt olyan fotókat 8mp-ben amiket most is simám mutogatnak egy két telefon tesztben. + akkor már tudta a lassított felvételt (igaz gatya minőségben).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.