Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz Fr@nkieWilde #50 üzenetére

    Aki másfél millióért vesz otthoni zenehallgatáshoz kábelt az egyszerűen hülye.

  • 8th

    addikt

    Használtan 50k környékén fel szokott tűnni néha 1-1 Genelec 1029A monitor pár. Tudom az 50-55k az nem 35k de úgy szól, hogy becsokizol. Nagyon nem Logitech, Genius stb... szint. Mindenképpen valami használt minőségi cuccban gondolkodnék a helyedben.

  • dabadab

    titán

    válasz Samus #49 üzenetére

    Alapvetően ami az egész hangkeltésben a legmacerásabb, az a hangszóró, szóval arra érdemes költeni. Ha az alaplapi nem kifejezetten gázos, akkor nyugodtan használd azt, van jobb helye a pénznek, mint azt upgrade-elni - ugyanez vonatkozik a digitális bemenetre meg a Bluetoothra: nyilvánvalóan nem érdemes olyan feature-re költeni, amire nincs szükséged.
    Az U1-ed meg próbáld ki, ennyi :)

    DRM is theft

  • PuMbA

    titán

    válasz Samus #47 üzenetére

    "Úgy gondolod, hogy a CR4 jobban teljesítene? "

    Nem, mert az meg csak 4"-os. Stúdió monitorok 5" alatt kiesnek :)

    "Azzal az Edifier 1280DB van egy árban, nálam meg a lélektani határ teteje. Mondjuk nincs szükségem Bluetooth-ra, és nem tudom, hogy digitális bemenet kell-e..."

    Ha később TV-hez vagy mobiltelefonhoz vagy bármilyen PC-n kívüli máseszközhöz szeretnéd hozzákötni, akkor nagyon jó tud lenni az 1280DB, mert jack kimenetet egyre több eszköznél hagynak el. Ki tudja mi lesz 3 év múlva.

    [ Szerkesztve ]

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Van alapja, ami mondasz. De ez igaz más termékre is. Pl. 60+ milliós autó, több százmilliós ingatlanok, több százezres pezsgő, milliós ruhák stb stb.
    Akiknek ezekre van igényük, akár okkal vagy ok nélkül és meg is tehetik, hogy kifizetik, addig lesznek is ilyen termékek.
    Átlag felhasználásra ilyenekre nincs szüksége az embereknek, beleértve a sok milliós hangrendszereket is otthonra.
    De 35 ezerért ne várjunk csodát és brutál különbséget a +/- pár ezer forinttal olcsóbb/drágább termékek között.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Fr@nkieWilde #55 üzenetére

    A hifi mindenkinél egy útkeresés. Akinél felmerül az igény a minőségi(bb) hangra, az megindul az úton, és egészen addig támolyog-tévelyeg jobbra-balra, amíg össze nem áll az a rendszer, amivel elégedett lesz, illetve van kerete a továbblépéshez. Ez vagy a fülén, vagy a pénztárcáján múlik. Nem olcsó hobbi, de sokat segít, ha ez az út minél egyenesebb, kevesebb állomással és zsákutcával.

    Samus kolléga továbblépése ez lenne: max. 40k a 2.1-es alap Logitech után,integrált hangkeltővel, főleg filmnézésre. A következő állomást szeretné éppen belőni, ehhez kért segítséget (talán már meg is bánta :D ). Abban megegyezhetünk, hogy SOKKAL jobb rendszere lesz, bármerre megy is tovább. Most arról megy a vívódás, hogyan tudja ezekkel a paraméterekkel mindezt kimaxolni.

    Ezen a szinten bőven marad kompromisszum a rendszerben, az viszont Samus ügye lesz, hogy ezt megkösse. Mi már megkötöttük a sajátunkat. Azt is jól tudjuk, hogy merre tudnánk továbblépni, menyiért. Nekünk „könnyű”, hiszen már mögöttünk van a saját utunk. :)
    (az első saját "hangfalam" valami gagyi koax elrendezésű autóhangszóró volt valami műanyag villanyszerelő dobozba csavarozva... :DDD )

    Nekem nagyon tetszettek az összehasonlító videók, és bár ki tudja, milyen mikrofonnal, hogyan rögzítve, Youtube által átkódolva, saját valamilyen rendszeren visszajátszva mi marad meg belőle, a különbségek azért számomra tanulságosak voltak.
    Ahogyan én hallgattam, (tablet + agybadugós Sony füllhallgató) a Mackie mindkét teszten jobban domborított, magabiztosabban és kiegyensúlyozottabban játszott, a CR4-es igen megnyerő volt, ráadásul mintha olcsóbban is adnák a versenytárs Edifiernél.

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz gondoni #56 üzenetére

    Igen, értem én, hogy miről szól a vívódás.
    Ezért is ajánlottam az Mk II-t, ettől jobbat nem fog találni. Vagy valamiféle egyéb kompakt mini hifit, vagy mikro tornyot, vagy egy kisebb rendszert, amit említettél te is (Technics) vagy egy mezei sztereó erősítő + 2 passzív, korrekt hangfal. Ezeket mind az ezredforduló környékéről és jó esetben japán cuccokat.
    Ezek közül mind lemossa az itt felsorolt ajánlásokat (1250b, 1800a, meg ezeket a designer hangkeltőket is), erre a nyakamat merem tenni.

    Anno én is youtube-on néztem utána ilyeneknek, mert ugye lusta voltam stb stb, hisz mennyivel egyszerűbb itt egy kérdést megereszteni, meg pár videót megnézni, majd a futár házhoz hozza a terméket, jó esetben bejáratom zajokkal majd élvezem. Aztán rohadt gyorsan rájöttem, hogy amit írtak nekem a neten és a videóban (láttam/hallottam) az nem nekem való.

    Ráadásul a ezeknek a hifiknek az árazása elég tág, mivel a legtöbb embernek fogalma sincs, hogy mit lehet értük kérni. Így sokszor brutál jó cuccokhoz lehet jutni potom összegért.
    Erre időt kell szánni, hallgatózni.

    Nekem sosem volt pénzem a "jóra". Anno viszont hozzájutottam egy ClearAudio Delta 2-höz. Olyan magas hangot produkált, hogy csak lestem. 13k-ert vettem a párt. Műszakilag hibátlan volt esztétikailag már voltak problémás részek.
    Ekkor még nem igazán érdekelt a hang úgy, mint ma, eladtam amennyiért vettem. Mondom veszek valami szebbet és jobbat amit anno én is videón láttam.
    13k-ért adtam el, így bukni nem buktam rajta, majd vettem egy akkor dicsőített SW HF 5005-öt dupla pénzért. Brutál csalódás volt... Visszasírtam a Delta 2-t, majd megláttam a saját hangfalaim egy hirdetésben. Egy kábel csere után 100k áron volt fent a hamgfalpár. Akkor kezdtem el utána járni a dolgoknak. Kiderült régi német hangfalpárról van szó, amelyet kifejezetten csöves erősítőkhöz ajánlanak. Csak hát egy csöves erősítő sem 2 forintba kerül. Én egy sztereó Sony erősítővel hajtottam. Azóta azt is eladtam. Azt sem kellett volna.
    Majd leszartam a dolgot és akkor tudtam beszerezni egy MK IIt, nagyon nem egy kategória a kettő, de már se kedvem, se időm, se pénzem foglalkozni a dologgal. Ezzel így 2 ezer forintért elégedett vagyok. Tudom, ha meg is hirdetem 30-40k-t kapok érte. De el nem adom ne hogy úgy járjak, mint anno.

    Nagy pofára esés volt ez akkor...

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

  • Lord Myn

    senior tag

    Samson MediaOne BT5 studió monitorpárt használok már pár éve, nem friss darab, de sztereóhoz képest elég széles frekvenciatartományt tud és nagyon szép a hangzása (jóval szebb, mint a többi, amit anno ebben az ársávban meghallgattam).
    A zene a fő profilja és elsősorban erre is használom, de a játék/film is élvezetes vele.
    Sajnos, elég fapados, extrákban nem bővelkedik, egyedül Bluetooth-ot tud, se automata ki/bekapcsolás (ezt sajnálom a legjobban), se távirányító, se digitális bemenet, ráadásul a hátulján van a bekapcsoló gomb, ami sokszor kényelmetlen.

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • laca891

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy Hama PR 2180 hangfal szettem. Gondolkodok a felturbózásán! Szerintetek ez a hangszóró pár passzolna a pr 2180 erősítőjéhez, amin 6 ohm az impedancia.
    https://www.bestmarkt.hu/magnat-monitor-supreme-202-20-hangfal-par-fekete-p564972

    Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

Új hozzászólás Aktív témák