Hirdetés

2019. február 16., szombat

Gyorskeresés

(#951) m_dawe válasza glspeter1 (#950) üzenetére

m_dawe
(senior tag)

Sziasztok!
Aki használja az órát valamilyen kardió géppel együtt, neki is nagy különbségek jönnek ki az elégetett kalória számításánál?
Míg az óra ~600 kalóriát ír, a gép csak ~450-et. Több géppel is próbáltam, azonos a helyzet. Melyik vajon a hihetőbb adat?
Jelenleg a kettő átlagával számolok :DDD

Szerk.: nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

iPhone XS + Apple Watch Series 4

(#952) konyi79 válasza m_dawe (#951) üzenetére

konyi79
(PH! addikt)

Az a helyzet nem találkoztam még két eszközzel, ami csak közelítőleg mérné ugyanazt. De ha belegondolsz, annyira sokmindentől függ mennyi kalóriát égetsz el, nem kell csodálkozni mindenhol inkább csak egy saccolt viszonyszám jön ki.

(#953) S@c@

S@c@
(tag)

Lehet valahogy a síelést merni az órával?

(#954) dannyl válasza glspeter1 (#950) üzenetére

dannyl
(PH! addikt)

Csak akkor van AoD, ha a kezeden van. Ha nem hordod, értelemszerűen kikapcsol a kijelző.

(#955) glspeter1 válasza dannyl (#954) üzenetére

glspeter1
(őstag)

Áhá! Köszi! :DDD
Munkában úgy hordom, hogy a pulóverre veszem fel és a polár van az óráig húzva csak hogy ne fagyon le teljesen a kezem. :D
Kár, hogy ruhával alatta nem működik. :((

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#956) feri6666

feri6666
(újonc)

Sziasztok! Tudtok esetleg valamit a GPS mintavételezéséről? Javult valamit esetleg a tesztben leirtakhoz vagy még mindíg elég ,,ritkás"?

[ Szerkesztve ]

(#957) CactuS

CactuS
(Arcképgyáros)

Sziasztok, egy ideje már boldogan használok egy 46mmes változatot, egy dolog viszont zavar. Ha kézmozdulattal ébresztem az órát, akkor viszonylag hamar elalszik a kijelző. Ezt az időtartamot lehet valahol állítani? Találtam egy beállítást, a max kijelző időt, de azt hiába tettem 5 percre, akkor is kb. csak 5-7 mo-et világít, ha felemelem a csuklóm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#958) bandi0000

bandi0000
(PH! nagyúr)

Ha esimmel van használva folyamatosan az mennyire rövidítheti meg az üzem időt?

A belső 4 giga memória nem kevêske?

PS4: bandimnc && Xbox One: bandymnc

(#959) Koppogy válasza bandi0000 (#958) üzenetére

Koppogy
(újonc)

Önálló telefonként használva: 8 óra éjszakai készenlétben 13 % csökkent az akkumulátor töltöttsége, telefonálásnál 2 perc alatt 1 %-ot esik. Én reggel 6-tól használom kb. este 6-ig, kb. 1 óra telefonálással, így 90 %-ról 40 környékére merül le minden nap.
Ha csak BT használom, akkor 4-5 nap.

(#960) jose999

jose999
(senior tag)

Üdvözlök mindenkit! Kedden csatlakoztam én is egy BT 46-ossal!

„Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#961) palee69 válasza jose999 (#960) üzenetére

palee69
(senior tag)

Üdv!
Használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

(#962) Peti N95 válasza Koppogy (#959) üzenetére

Peti N95
(senior tag)

Én is gondoltam, hogy becsináltatom az esimet, de ha ennyire meríti, +még ezer ft havonta... Eddig sem láttam sok értelmét, főleg hogy a telefon mindig a zsebben van...
Viszont arra van valami orvosság, hogy ha le teszem otthon a telefont, és el távolodok az órával, utánna nem mindig akar újra csatlakozni. Ez mitől lehet? A Huawei Watch W1-em azonnal csatlakozott ha bt hatótávon belül kerültem.

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#963) sid87 válasza Peti N95 (#962) üzenetére

sid87
(senior tag)

Nekem azonnal csatlakozik. Meg is lepődtem. Android watch órám is van, az sokszor nem tette meg.

Samsung Galaxy S9+ (Telenor) | Samsung Galaxy Watch | Samsung Galaxy Tab S2 8.0 | DELL Latitude E7250 | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#964) CactuS válasza sid87 (#963) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Nekem is, pedig melóban sokszor van olyan, hogy pont a határon mozgok és egymás után sokszor lecsatlakozik. Viszont egyből visszatalál (Mi8).

Erre esetleg valaki tud megoldást?

jose999: Üdv a csapatban! :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#965) konyi79 válasza CactuS (#964) üzenetére

konyi79
(PH! addikt)

:(
Egy falat meglát, már le is dobja, de legalább hamar vissza is.

(#966) CactuS válasza konyi79 (#965) üzenetére

CactuS
(Arcképgyáros)

Nekem mondjuk az irodám 2 fala tűzálló (meg még a jó isten tudja mi van benne, a hátsó, leválasztott résznél van egy 3x1,5 méteres üvegtábla, ami AK álló, anno security cég központja volt az épületben), fúrókalapáccsal nem sikerült lyukat ütnünk bele, csak a felső réteget karcoltuk meg. Térerőm csak éppen van, wifit totál lefogja, a fal, így mindkét oldalra kellett routereket telepítenem, szóval nálam nem csoda, hogy nem látja a telefont. :D (Otthon ~2 válaszfal után mondja azt, hogy pá-pá)

[ Szerkesztve ]

(#967) konyi79 válasza CactuS (#966) üzenetére

konyi79
(PH! addikt)

Az nem csoda, ha security fal van ott, abban acéllemez borítás lesz. Egy Faraday kalitkában dolgozol. :)

(#968) scofield89

scofield89
(újonc)

Sziasztok! Érdekelne, hogy megéri-e lecserélni erre az órára az amazfit stratos 2-t? Lehet a samsungra másolni dokumentumokat és megjeleníteni rajta?

(#969) konyi79 válasza scofield89 (#968) üzenetére

konyi79
(PH! addikt)

Lehet, fizetős appal, elég körülményesen.
A megéri meg mindig szubjektív...

(#970) NemMo válasza scofield89 (#968) üzenetére

NemMo
(fanatikus tag)

Én arról váltottam és nem bántam meg.

(#971) Macika66

Macika66
(őstag)

Volt már valakinek olyanja, hogy egyszercsak megszűnt a karemelésre kijelzőbekapcsolás?

Full reset volt, gyári számlappal sem hajlandó.

(#972) scofield89

scofield89
(újonc)

Még egy kérdés. :) Media Marktban kapható eSim-es verzió?

[ Szerkesztve ]

(#973) hhenry válasza scofield89 (#972) üzenetére

hhenry
(senior tag)

Az e-sim csak telekomosként használható

Üdv:Henrik

(#974) scofield89 válasza hhenry (#973) üzenetére

scofield89
(újonc)

Telekomos előfizetésem van (magenta1 (mobil,tv,vezetékes,internet))! Vagyis ahogy olvasgatom a multi sim kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#975) hhenry válasza scofield89 (#974) üzenetére

hhenry
(senior tag)

Ez esetben nem szóltam :D

(#976) scofield89 válasza hhenry (#975) üzenetére

scofield89
(újonc)

Minden infó hasznos, köszi! Tehát ez jó lenne: SAMSUNG Galaxy Watch ezüst okosóra (SM-R800NZSAXEH)? És fogadhatom a hívásokat bluetooth nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#977) hhenry válasza scofield89 (#976) üzenetére

hhenry
(senior tag)

A hivásokat Bluetooth nélkül tudod fogadni én úgy tudom

(#978) scofield89 válasza hhenry (#977) üzenetére

scofield89
(újonc)

Köszi!

(#979) dannyl válasza scofield89 (#972) üzenetére

dannyl
(PH! addikt)

Nem kapható, csak T-nél.

(#980) Shader válasza scofield89 (#976) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

Igen tudod.
Bár az óra kap egy másik számot, de az csak arra kell, hogy önálló hívást tudj kezdeményezni (meg a számlázás miatt) az óráról. Kapsz mellé egy QR kódot is, azt bármilyen (elvileg bármilyen T-s) eszközzel beolvasva, egy hívószáma lesz a két eszköznek.
Tapasztalatom szerint marha jó ötlet. Az üzik is (viber, messenger, face, mail) átmennek. BT nélkül.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#981) bandi0000

bandi0000
(PH! nagyúr)

Az e-simért kell külön fizetni? Vagy csak hozzá csapják a meglévő előfizuhoz?

(#982) goop

goop
(őstag)

Kicsit keveritek. Van a sima esim, akkor külön száma lesz az órának, de ettől persze a hívás átmegy ha bt kapcsolatban van, ha távoli a kapcsolat akkor csak az értesítések mennek át, közte persze a nem fogadott hívás is. :D
Ha multisim esim akkor ugyanaz a szám mint a telefonban lévő, azaz távoli kapcsolatban is kicsörög, ill. híváskor is a saját fő számod írja ki. Esimes watch elvileg csak a telekomnál van, ahogy az esim is csak telekomnál van.
Az esim maga nem fizetős, a T nek mindegy milyen a simed, a multisim esim fizetős havi 1000 Ft. Nem tétel.

[ Szerkesztve ]

(#983) bandi0000

bandi0000
(PH! nagyúr)

Mindenhol 1 év garival árulják, ez a regisztrációs 1+1 éves? Persze már megszűnt ez a regisztrálás

Goop: hogy érted, hogy csak a telekomnál van olyan óra? Nem az összes 46 milis tudja az esimet?

[ Szerkesztve ]

(#984) goop válasza bandi0000 (#983) üzenetére

goop
(őstag)

Nem az összes, SM-R805F ez az esim verzió.

(#985) bandi0000 válasza goop (#984) üzenetére

bandi0000
(PH! nagyúr)

Ezt a kibaszást, és ugyan annyiért adják, persze most akciós a sima verzió több boltba 92k

(#986) goop válasza bandi0000 (#985) üzenetére

goop
(őstag)

Azért írtam, hogy elvileg csak a telekomos esimes, én onnan vettem, nekem van. Ha van aki máshonnan és tudja az esim et, az akkor ossza meg velünk. :)

(#987) Peti N95 válasza goop (#986) üzenetére

Peti N95
(senior tag)

Szia. Te tudod hogy a Telekomosra 1 vagy 2 év gari van?

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#988) goop válasza Peti N95 (#987) üzenetére

goop
(őstag)

Passz, nincs sehol, pedig most direkt atböngésztem a papírokat.

(#989) Peti N95 válasza goop (#988) üzenetére

Peti N95
(senior tag)

Igen, én sem találom. Még a telekom oldalán sincs.

(#990) scofield89 válasza Shader (#980) üzenetére

scofield89
(újonc)

Köszi az infót! Végül sztem T-home-nál rendelem. Az a tuti. Amazfit 2-t meg remélem valaki megveszi :)

(#991) scofield89 válasza goop (#986) üzenetére

scofield89
(újonc)

Ma voltam telekom üzletben. Az ottani srác felhívta ismerősét aki euronics-ban dolgozik. Készleten nem volt nekik, de tudnak lte-s verziót rendelni.

(#992) Shader válasza Peti N95 (#987) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

1 év.

(#993) Shader válasza goop (#982) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

Az eSIM is "fizetős".
Megveheted az órát mindenféle előfizu nélkül csak semmi értelme.
Ha beszélni akarsz róla, akkor mindenképpen kap egy számot. Mivel dominóval nem megy ezért 3000/hó (1 giga adat) mindenképpen befigyel.
MultiSIM-mé akkor válik amikor egy másik eszközzel (logikusan egy teflonnal) beolvastatod a QR kódot. Ekkor a kapott szám csak a kimenő hívásokhoz kell. Ha nem olvastatod be a kapott QR-t, akkor is műkszik csak sima entitásként.
Én nem találkoztam olyan opcióval, hogy csak 1000 ft lenne.

[ Szerkesztve ]

(#994) Shader válasza scofield89 (#991) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

Az a baj, hogy mindenképpen kell majd hozzá előfizu a T-nél mert nincs más. 2 év hűséggel 109 eFt most. :)

(#995) Shader válasza goop (#986) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

Egyelőre csak a T-s az eSimes. Legalább is én nem találtam magyar boltban. És csak előfizuval kapható náluk (az eSimes).
A külföldről behozottal meg vigyázni kell, mert úgy hallottam nem tudták regisztrálni a hálózaton (nem is fogja tudni amíg nincs előfizuval regisztrálva).

(#996) goop válasza Shader (#993) üzenetére

goop
(őstag)

Ha nem tudsz valamit, inkább maradj csendben. ;)
Fentebb írtam mi a különbség az esim vs multi esim között. Az esim maga nem fizetős, ellenben az igaz, hogy csak előfizetéses kártya lehet esim. Ami pl nekem magenta 1 mellett 2k, anélkül 3k.
A multisim, amim szintén van, havi 1k, és ez lehet esim ami az órához is kell, vagy hagyományos sim.

(#997) Shader válasza goop (#996) üzenetére

Shader
(fanatikus tag)

A személyeskedésed meg tartsd meg a haverjaidnak.
Nekem is van és?

..."Az esim maga nem fizetős, ellenben az igaz, hogy csak előfizetéses kártya lehet esim."...
Akkor most mi van? Úgy ingyenes, hogy fizetni kell érte...aha...

"esim vs multi esim" na ilyen nincs.
eSim van amihez kapsz QR kódot és párosítod ha akarod. Oszt doszta.

[ Szerkesztve ]

(#998) dedike

dedike
(PH! kedvence)

Neki estek egymásnak, pedig nagyon kár, hiszen mindkettőtöknek van igazsága. :R

Az óra eSIM-es verziója kétféleképpen használható.

Az egyik amikor Bluetooth kapcsolaton keresztül csatlakozik a valamilyen arra alkalmas készülékhez. (Nem írok telefont, mert lehet az akár más készülék is, pl. tab.)
A másik eset, amikor kihasználja valaki az eSIM nyújtotta előnyöket. Ekkor önállóan is használhatja az órát, akár Bluetoothon keresztül, akár távoli kapcsolódással (vagy hogyan hívják), akár teljesen önállóan, az eSIM-től függően.

Ha az eSIM multisim, akkor egy már meglévő havidíjas előfizetéshez fog kapcsolódni az eSIM. Ha azonban az eSIM önálló havidíjas előfizetéshez kapcsolódik, akkor az óra lesz az, amiben azt önállóan használják. Az első esetben van a 990 Forintos, míg a második esetben a (Magenta esetében) 2000, illetve a többi esetben legalább 3000 Forintos havidíj. :)

Jó szerencsét!

(#999) Koppogy válasza dedike (#998) üzenetére

Koppogy
(újonc)

Vásárolsz a Telekomnál egy előfizetést. Attól függően, ha sima SIM kártyás a készüléked beleteszed és használod. Ha e-Sim-es (ez most lehet Iphone, vagy Galaxy Watch illetve Huawei Watch2), akkor kapsz egy QR kódot amit először egy androidos telefonnal a galaxy wearable app. segítségével tudsz beolvasni és így aktiválni. Ha akarod lehet a telefonhoz társítani a telefont - akkor is ha a telefonnak más hívószámú SIM kártyája van - BT segítségével, vagy internet kapcsolat esetén távoli kapcsolódásként és igy minden értesítést és hívást megkapsz a telefonról.

Ha önálló óraként/telefonként használod a Watch-ot a benne lévő e-simmel, akkor értelemszerűen a saját hívószámát használja, a telefonét nem.

Amennyiben vásárolsz Multisim szolgáltatást a Telekomnál 990 Ft-ért, ugyanarra a hívószámra lesz egy e-sim-ed az órában és egy fizikia SIM kártyád a telefonban, ugyanazzal a hívószámmal. Ekkor értelemszerűen csak 1 előfizetésed van. Ha hívják a számot, mindkét készülék jelzi és azon veszed fel amelyiken akarod.

Ha nincs Multisim szolgáltatásod és az órád felmondja a szolgálatot, be kell menned a Telekomba - hiába adnak egy fizikai SIM kártyát is a Multisim mellé - és ott aktiválják. Ezután tudod használni a telefonodban.

(#1000) Shader

Shader
(fanatikus tag)

Ugyan arról beszélünk nagyjából mindannyian.
A multisim egy feature egy szolgáltatás.
:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.