Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    sziasztok,

    A céges S4 telóm egyszer csak elkezdett "Android system recovery" módba bootolni. (Előtte a kék betűs "recovery booting", majd "No Command" ikon) Mindig a recovery menübe bootol vissza.

    Utánaolvasva azt találtam, hogy pl. a hangerő fel gomb tönkremenése, beragadása okozhat ilyet. Közelebbről megnézve észre is vettem, hogy tényleg kaphatott egy jókora nyomást az a széle (kulcscsomó?), a gomb fura szögben áll, enyhén eldeformálódott és bele van préselődve a házba.

    A telefon rootolva sohasem volt és sohasem lesz - mivel a cégé és nem az enyém, az ilyet nem szeretik.

    A fő kérdés:hogy tudnám lementeni az adataimat a telefonról? (fotók, kontaktok, sms-ek - "csak" 4 év termése van rajta) Mivel a telefon céges, legfeljebb leadom és adnak másikat, de az adataimat szeretném backupolni és rágyógyítani egy újra.

    Illetve ha nem olyan rossz a helyzet mint látszik, van-egy egyszerű mód a javításra adatvesztés nélkül?
    (figyelembe véve, hogy gyanúm szerint hardveres oka van a jelenségnek.)

    Ide kapcsolódik, jól gondolom-e hogy a "wipe data/factory reset" menüpont minden user data-t töröl? Ezt az egyet nem próbáltam, gondolva hogy hátha menthetők az adatok valahogy.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák