Hirdetés

  • Hosszabb bemutatót kapott a Steel Seed

    gp A PC-re és konzolokra szánt teljes kiadás valamikor idén debütál, pontos dátumot még nem kaptunk.

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz jacis #173 üzenetére

    Igen, hát ebben sincs meglepetés, hiszen az S20U-ban nagyobb volt az akku, és nem volt benne toll, aminek a hüvelye azért további hővezetésre volt képes, ráadásul a kisebb akku is kevesebbet fűtött. Plusz, ha például korai szériából vettél, akkor ugye ott volt az optimalizálatlan szoftver, a korai gyártással járó, kevésbé jó darabok, és a kezdeti, alultervezett hűtés.

    Ezért nem igazán jó megjelenéskor megvenni az új modellt. Egyrészt pár hónapig biztos bétatesztelő az ember, másrészt a kezdeti gyártási problémák is érintik, ráadásul magasabb áron veszi - tudom, ajándék Buds*, de azzal is mire megy az ember, ha hegyekben állnak az aprón is.

    Én mindig csodálkozom azokon akik így karácsony után vagy megjelenéskor akarják megvenni az új telefont. Mindenki tudja, hogy a legjobb akciók az évben karácsony előtt, black friday-kor vannak, és főleg a Samsung esetében ez akkor még egy élő széria, közel 3/4 éve kapható, kiforrott és javított termékkel, millió teszttel, tehát még úgy is, hogy november végén vettem az S21U-t, pár hónapig a "legújabb" flagshipem lehet, már ha ez valakinek számít. De az előző évi modellek is tökéletesek, nem is lepődnék meg, ha az S22 széria után pár héten-hónapon belül el is tűnne a polcokról az S21 széria, hiszen minek gyártanák, ha drágábbért el tudják adni az újakat. Az N20U bő 1 évvel a gyártás után, ősz óta nem is kapható, tehát aki most karácsonykor akart volna venni tavalyi flagshipet, nem is tudott.

    Úgyhogy ja, sajnálom a rossz tapasztalataid, az Exynos 990 valóban alul volt hűtve az S20* szériában, beleértve a kisebb és az FE modellt is, de pl. az N20U-val nem voltak ilyen gondok, és gyanítom, hogy idővel azért az S20* telefonokon is jobb lett a helyzet, kivéve persze azt, amit nem lehet javítani, a hardveres hűtést.

    Ez viszont nem mond ellent annak, hogy a mostani telefonoknál már gond lesz a hűtéssel, vagy a teljesítménnyel. Láttam teszteket az új Snapdragon 8 Gen 1-es Moto Edge X30-ról, 60 fokig(!!!) melegedett a készülékház. Oké, gondolom ott inkább a teljesítményt akarták bemutatni, és nyilván a hűtése sem egy jobb kategória, de az a SOC az új S22-es sorozatban ugyanúgy 45 fokig lesz elengedve, ahol szépen beüt a throttling, és tartósan ugyanazt tudja majd nyújtani, mint az SD888, az Exynos 2100, az SD865, vagy az Exynos 990. Mert egyszerűen ez a határ passzív hűtéssel, és kész. Vagy nagy lesz a telefon, és drága a hűtés.

Új hozzászólás Aktív témák