Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz leslien #167 üzenetére

    Az N20U korai modellekkel is voltak gondok, nem kicsik, még videók is voltak a legelső gyártásról, hogy bizonyos modellekbe grafitos hűtő került, míg másokba meg egy sima rézlap. Aztán a második, őszi szériára valószínűleg a Samsung belerakta mindegyikbe a rendes hűtést. Én 2020 novemberben vettem, és 1 évig volt meg, SOHA nem volt vele semmi gondom, nem melegedett, nem rángatott, az akkuideje is teljesen jó volt, egyedül akkor volt langyos, amikor 1 órán át játszottam vele, de az is bőven a tolerálható szint alatt volt.

    Hogy miért? Mert a gyártás során is javult a kihozatal, és a Samsung is folyamatosan optimalizálta a firmware-t, mivel ez egy flagship telefon volt. Megmondom őszintén, nekem soha egyszer sem hiányzott az a +10-15% akkuidő, amit az SD865+ modell tudott az N20U-ban, és egyszerűen imádtam azt a telefont.

    Most már az S21U van Exynos 2100-al. Szerintem az N20U szebb és designosabb, ez viszont WQHD-n is megy 120 Hz-en, és szebb a kijelzője valamivel. Semmi egyéb különbséget nem érzek. Az Exynos 2100 készenléti ideje jobb, de a WQHD miatt valamivel többet fogyaszt, viszont nagyobb akkuból. Mivel 1 hónapja jött ki az Android 12 rá, még nem igazán optimalizált, és várok javulást akkuban, de már most is 2 napig tudom használni a telefont gond nélkül. Az N20U is bírta a 2 napot, de a másodikat már karcosabban. Kijelzőidőben viszont ez se tud sokkal többet 2 nap viszonylatban, persze valószínű, hogy "egyben" ez többet tudna. De mivel YT-t néztem azon is és ezen is hosszabb ideig, így abban pontosan tudom, mi a különbség: semmi. A N20U FHD-n pontosan ugyanúgy átlag 10%-ot merül 1 óra YT alatt, mint az S21U WQHD-ban, csak míg az N20U-ban 4500-as, ebben 5000-es akku van. Szóval ebben sincs különbség.

    A Pixel meg... bocs, de a Google mint cég nálam lassan a béka segge alá kerül, így a termékeinél sem érzem azt, hogy "kéne".

Új hozzászólás Aktív témák