Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdosi

    csendes tag

    válasz LoGeN90 #729 üzenetére

    Nekem Note8-nál is ez volt, most a 9-nél is ez van. A 8-at nem kíméltem, az úszott nem keveset, soha nem volt gondom vele. Most a 9-et is beraktam kb. 20 percre víz alá, egyelőre tökéletesen működik. Számomra elfogadható az a magyarázat, miszerint a hajlított üveg széle tükröződik. Bár én sem vagyok fizikából nagy koponya, de ez kb. ugyan az a jelenség szerintem, mint az üvegszálas díszlámpáknál, ahol az üvegszál tövében van a fényforrás és mégis a végén látni a fényt. A kijelző széle fekete, de a kerethez legközelebb lévő részen szerintem nincs semmi, az a pucér üveg.

    Félreértés ne essék, nem akarom védeni a Samsungot, nem vagyok beépített ember vagy márkafanatikus. A gyártás részére van némi rálátásom, én fémmegmunkálással foglalkozom, tudom, hogy fémeknél lehet akár 0.001 milliméter pontossággal dolgozni nagy szériák esetén is, itt viszont üvegről van szó. Két fémdarab összecsavarozva teljesen más kapcsolat, mint üveget és fémet, ráadásul itt ragasztás a technológia. Ha nem is tized-milliméteres, de pár század-milliméteres szórás garantáltan van, ami elkerülhetetlen. Ennél fogva két Note9 között is biztosan lesz különbség. Ugyanakkor az Amoled kijelzők működési elve kizárja, hogy a kijelző mögül fény érkezhessen, fizikai képtelenség. Ezért tartom hihetőnek a tükröződős magyarázatot, logikusan végiggondolva megemészthető a dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák