Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdosi

    csendes tag

    válasz Titana #722 üzenetére

    Hát, én most őszintén kezdek kételkedni benne, hogy ez valóban összeszerelési hiba lenne :U
    Külföldi fórumokon is felkapták a dolgot, a felhasználok többségénél megfigyelhető a jelenség. A Phonearena ide vonatkozó cikke alatt olvastam egy érdekes kommentet, idézem:

    "No, it's fake news because oled displays don't have a backlight to leak out, so light bleed is impossible. This story comes out every year, it's distortion/reflection from the curved edge. It is not, and cannot be, light bleed."

    Utánaolvastam, és ha jól értelmezem, akkor tényleg lehetetlen, hogy a kijelző mellől fény szivárogjon ki. Mivel az Amoled kijelzőknek nincs háttérvilágításuk (az LCD-vel ellentétben) hanem maguk a pixelek világítanak, ezért fizikai képtelenség, hogy a kijelző mellől akár összeszerelési hiba következtében is fény szivárogjon, mivel a kijelző panel nem ér el addig. Ha ez helytálló, akkor tényleg a hajlított üveg széléről visszaverődő fényt lehet látni, ami pedig az üveg kivitelezéséből adódóan teljesen normális. Ahol nem folytonos ez a tükröződés, ott gondolom ragasztó került az üveg szélére is.

Új hozzászólás Aktív témák