Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csepy

    senior tag

    válasz Shyciii #12 üzenetére

    Persze, nem tört el, de a keret maga igen, lehet is látni a power gomb melett és onnantól az struktúrális problémára utal. Nem túl jó ómen a hosszantartó használatot illetően.

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    válasz Shyciii #16 üzenetére

    Bocsánat a feltételezésért, de nálad végtelenül több tapasztalattal rendelkezem, hacsak nem vagy műszaki, azon belül is mobiltelefon-szerviztechnikus, amely esetben a tapasztalataink a témában hasonlóak lehetnek. Én 15 éve szerviztechnikus, 11 éve szervizvezető vagyok, láttam már mindent, amit el tudsz képzelni és valószínűleg azt is, amit nem.
    Itt teljesen víztiszta számomra, hogy a keretben lévő fém elvált az injection molded műanyag hozzáadott váztól, véglegesen és javíthatatlanul. Ez általában strukturális gyengeséget jelent és innentől a kijezlző és az alaplap lesznek a fő teherbíró elemei a készüléknek, a törés/elválás helyén, ami sajnos tényleg semmi jóval nem kecsegtet közép és hosszú távon, a nyilvánvaló készülékház-deformitáson kívül.

    Regards: Csepy

  • Csepy

    senior tag

    válasz ujvendeg #34 üzenetére

    Kedves Uram!

    A titulusból az égvilágon semmilyen tudás nem származik, az egy jelentéktelen proforma, a mögötte megbúvó tudást pedig csak az tudja, aki hasonló cipőben jár.
    Amióta hivatásos és szerződött szervizpartnerei vagyunk több magyar és nemzetközi áruházláncnak, nem számolom, rengeteg telefont tudhattam, teszteltem/de annál nagyságrendekkel többet javítottam és a kollégaim javítanak is. Nem 60 típusról beszélünk (egy átlagos héten több típus jár nálunk), hanem az elmúlt 15 év során, többszáz, ha épp nem több, mint ezer különböző típusról.

    Saját használatú mobiltelefonjaimat alaposan megválogatom, és relatíve ritkán cserélek... ennek 0 köze van ahhoz, hogy valaki mérnök vagy sem. Nem is értem a párhuzamot. Kollégaim között szép számmal akadnak mérnökök is, jómagam csupán a szerviz vezetője vagyok, és egy a szervizes kollégák közül, ahol mindenkinek megvan a saját szakterülete, de kérdéses esetekben konzultálunk egymással. A vezető szervizes csupán az évtizedes, okostelefonok százait érintő szerviztapasztalataim okán vagyok, no meg mert én vagyok csak hajlandó a cégnél az ezzel járó bürokráciát és extra munkát ellátni. De mindez természetesen lényegtelen.

    Ahogy az is, hogy a kérdéses eszköz mennyire tucattelefon, vagy sem. Még szép, hogy az, de sehol nem állítottam ennek az ellenkezőjét, sem semmilyen logikai érvelés nem alapul erre, vagy akár az ellenkezőjére. Manapság kivétel nélkül az összes készülék tucattermék a piacon, pár igazán drága és egyedi/limitált példányszámú telefontól eltekintve.
    A kompromisszumokkal sincs az égvilágon semmilyen baj. Egy megfelelően rétegzett termékpaletta kifejezetten előnyös mind a fogyasztó, mind a gyártó számára. A probléma abban a nyilvánvalóan rossz tervezésű készülékházban van, aminél egy ilyen jellegű strukturális anyagfáradás/gyengeség kiprovokálható, 2 db mozdulattal, mely ugyan erősnek számít, azonban az erő, amit a videón található úriember az ujjaival kifejt, elhanyagolható mértékű, bár tény, hogy kevesebb koncentrált erőbehatolási pontot tartalmazó, mint egy mezei farmer farzsebe lehajoláskor, urambocsá' leüléskor. Rendkívül gyakoriak az ilyen balesetes gtelefonok nálunk. Ezek túlnyomó többségében a kijelzőn kívül más részegség nem sérül, a telefon helyreállítható, javítható. Ehhez fontos a termék fő keretének strukturális egyége. Pont ez sérül relatíve kis erőhatástól a videóban. Hozzászólásom lényege eddig is ez volt, ezt továbbra is fenntartom. Szakmai tapasztalataim alapján.

    A hozzászólása utolsó 12 sorának a témához, az én hozzászólásomhoz, vagy az eredeti (mely válaszomat szülte) hozzászóláshoz semmilyen kapcsolata sincs, nehezemre esik megérteni, ezek a sorok miért születtek. Sem nem tagadtam, sem nem tagadom a benne leírtakat, de nem erről volt szó.

    Maradok továbbra is tisztelettel.

    Regards: Csepy

Új hozzászólás Aktív témák