Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Johnnyxy27 #923 üzenetére

    Egy i5-t azért rendesen ki lehet maxolni...

    Csupán két napja volt, hogy a Witcher 3 olyan kegyetlenül crashelt -gondolom programhiba- hogy 3-4 percbe telt, hogy tudtam nyitni egy task managert és rá tudtam húzni a kurzort a Witcher3.exe-re. Simán felfalt volna egy i5 6600-at is. i7-em lett volna tuti nem fogja le a behalt processz a proci összes szálát, legalább egy feladatkezelőt tudtam volna különösebb szenvedés nélkül nyitni...
    Nem, nem user error volt...

    Olyat a gémerek 90%-a nem csinál

    A gémerek 90%-a nem is fog 100K-ért procit venni, szóval meg kell fordítani a kérdést:
    Azon játékosok közül akik 100K fölött vesznek procit, azok közül hányan vannak, akik kizárólag játszanak és semmi más komolyt nem indítanak el a gépen.

    Mert jelenleg a csúcs játékokban azért az i7 összes szála rendesen meg van terhelve, ott már nincsenek tartalékok. Egyébként ha YT-n, twitchen megnézed, a félkomoly streamerek jó része már rég 6800K meg hasonló HEDT procikat használt. Nyilván nem véletlenül, kell nekik hogy mindig legyen tartalék a prociban...

    Szóval én azt látom, hogy a mérleg serpenyőjében ott van a (játéktól függően) 10-15 max 20%-kal magasabb teljesítmény egyszálas a 7700K mellett, viszonyt tartalék a másik oldalon van jóval több, tehát ha fut még ez-az a háttérben vagy jön egy jobban optimalizált játék, akkor ott az előny a RyZEN mellett...

Új hozzászólás Aktív témák