Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemszabad

    tag

    válasz Bici #256 üzenetére

    Azt hiszem, 433-as Celeronnal - és Tomato alaplappal :) - kezdtem. Azt mondták, az a jó. Nem is tudtam, mi az az AMD, azt se tudtam, hogy van olyan.
    Következő CPU-m egy 750?-es Celeron lett. AMD továbbra sem létezett számomra. Aztán egy nap unokatestvéremnél voltam, és épp akkor bütykölte a PC-jét. Valami 600 MHz-es AMD Duron-t emlegetett, meg azt, hogy olcsóbb és gyorsabb, mint a konkurens gyártó Celeronja. Ő nagy guru volt a témában, és adtam a szavára. Ha ő azt mondja, hogy az a jó, akkor az a jó. Tuti kis gép volt, akkor minden pöpecül futott rajta, azt hiszem, GF2 MX VGA-ja volt :). Akkor elhatároztam, hogy AMD-s rendszert fogok venni. Úgy is lett. Vettem egy 700-as Duront. Imádtam. Aztán 1200-as Thunderbirdöt, majd 1700+-os Athlon XP-m lett, amit a 2600+??-os Sempron követett. Később volt Athlon X2 250-em, Phenom II X3 720-am, volt E450-es Brazosom, most pedig A10 5800K-ról írok.
    Onnantól kezdve, hogy megvettem a Duron-t, beleszerettem. AMD, jel is cseng, talán a lőfegyverek iránti rajongásom miatt is tetszik ennyire a hárombetűs gyártó neve (automata módosított deszantfegyver :) ). Mindenkinek AMD-s rendszer építését javasoltam, aki gépet szeretett volna fejleszteni/építeni.
    Volt egy törés, mikor is a Phenom-időkben a kedvenc gyártóm gyengélkedett (meg ugye a jelenlegi, évek óta tartó vegetálásuk). Abban az időben még PC-m sem volt, kiesett számomra 5-6 év, egyáltalán nem követtem az IT világát. Emlékszem, mikor egy régi cimborám mesélte, hogy az AMD sehol sincs, a C2D-k alázzák őket. Ez hidegzuhanyként ért, egy világ omlott össze bennem. Persze - jó szurkolóhoz híven - nem fordultam el tőlük, nem pártoltam át az 'ellenséghez', de a hír letaglózott. Nem ment a fejembe, hogy történhetett meg mindez, hiszm ikor én 'kiszálltam' a PC-k világából, még az Athlon XP-k picsázták a P4-eket, picit előtte a Duronok, Thunderbird-ök tették mindezt a Celeronokkal és P3-akkal. Döbbenet, mekkorát fordult a világ. Aztán most újra felcsillanni látszik a remény, talán újra eljön a 'mi' időnk.
    Mint látható, nem egy AMD-s rendszerem volt. Lesz is még jópár, ez biztos. Mindegyiket megelégedéssel használtam. Volt ugye Intel is (nem vagyok rá büszke, na... :) ), azzal sem volt gond. Jelenleg itthon a Trinity teker, munkahelyen meg egy i5-ön ténykedek.
    Nem vagyok játékos, nem dolgozom az itthoni gépemen (csak office, net, viber, film, meg Heroes 3 :) ), csúcsteljesítményre nincs szükségem. Nekem ezen felhasználási területekre az 5800K több, mint elég. Ár-érték viszonya számomra tökéletes. Nem vagyok hajlandó IT cuccokra sok-sok tízezret költeni a hihetetlen mértékű avulás miatt (sem). OK, ezt nem befektetésként kell kezelni, de akkor is. Erre sajnálom.
    Olcsón kapok jót a piros oldalról. Előttem írta valaki a bizonytalan működést. Két dolog ugrik be erre:
    - Intel IGP-knél előforduló képi hibák. Ilyenről többször hallottam tesztek során, AMD oldalon nem sokszor. Driver gond, OK, de akkor is kellemetlen.
    - A munkahelyi i5 kb. fél éves telepítés, win 7 64, mint itthon, HDD-vel, mint itthon, 4 GB RAM-mal, mint itthon. A BOOT folyamata sokkal hosszabb azon, mint az én 4 éve telepített, teleszemetelt rendszert futtató AMD-s gépemen. De eleve az egész rendszer komótosabb. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy virtuális asztalt is futtat, viszont az alapból nem indul, tehát nem hiszem, hogy az nyújtaná úgy meg a rendszer felállásának idejét.
    AMD fanboy vagyok, mondhatjátok. Helytálló. Vagyok is, leszek is. Van néhány ok, amiért piros CPU-t veszek. Az egyik a kékek gusztustalan üzletpolitikája. A másik: mindig a gyengébbnek szurkolok, azt támogatom. OK, mondhatod, bohóc vagyok, kisemberként 'támogatok' a magunkfajtákon nevető, a tenyerüket dörzsölő, profitorientált milliárdosokat. Jó, ez jogos, de a kéknek még több pénze van, CPU-t meg úgyis venni kell, akkor miért ne segítsem a kisebbet úgy, hogy közben én is elégedett vagyok a produktummal? Tudom, látom itt a hozzászólásokat olvasva, hogy vagyunk azért így ezzel még néhányan.
    Elnézést, ez ki kellett írjam magamból :).
    Hajrá ZEN!

Új hozzászólás Aktív témák