Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz huskydog17 #19 üzenetére

    Ha az Origins alatt 20 FPS-ed van, akkor a hatmagossal sem mész semmire, mert azonos IPC mellett az is 50%-kal gyorsabb, mint a négyes.
    A két linkelt tesztbe belenéztem. Az elsőt nem egészen értem, mi a korreláció a képen látott FPS-ek és a grafikonba kerülő számok között, mindenesetre magukon a teszteken nem láttam a hatalmas hátrányt. Ill. az egyik tesztben volt egy jó egy másodperces akadás - ez emlékeztetett arra, amit a Witcher 3-ban láttam 2 maggal, úgyhogy ez valóban lehet, hogy a kevés mag miatt van. Ellenben az AC Odyssey teszt a hatmagoson is elég ramatyul ment, mert ott több IPC kellett volna, amiben mondjuk a 7600k pont erősebb.
    A másik video nagyon érdekes - a linkelt részen az alap 1200-zal össze-vissza nyaklik a megjelenítés, viszont az OC-ssel kisimul. Azt ne felejtsd el, hogy a konklúzióban azt írtam, hogy akkor lehet érdemes az 1200-ban gondolkodni, ha valaki nem sajnálja tuningolni, és rak mellé jó gyors memóriát - így cca. 25%-kal gyorsabb, mint pl. a 3470. És bár önmagában a 25% nem sok, úgy fest, hogy ilyen összeborulásokból ki tudja húzni a CPU-t. Az alapórajeles 1200 nekem is köhögött több játékban.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák