Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz NoZoli #209 üzenetére

    Hallgasd végig. A 40 perc után beszél róla hogy mire a te autódban a motor elhasználja az energiát ez leesik 28%-ra. :D
    De ez csak az átlag, ez lehet jobb és sokkal rosszabb is.
    A sok átalakítás és hálózati veszteség miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • tomcat78

    őstag

    válasz NoZoli #209 üzenetére

    Mint írtam well to wheel.... Nem véletlen. Előállítástól a kerekekig. Arról viszont- szerintem, nem tegnap néztem- konkrét százalékok hangzottak el a riportban, Nem az EV ellen beszélek, mert még a szerény (100-hoz viszonyítva) számok is azt mutatják- de ezt is írtam-, hogy cirka másfélszer hatékonyabban hasznosítja átlagban az elektromos az energiát- bele értve annak megtermelését is. Mindent és mindenkit lehet kétségbe vonni. De előbb hiszek egy ezeknek a rendszereknek a fejlesztésével foglalkozó mérnöknek, mint az itt dobált számokkal. És még ha esetleg nem is emlékszik pontosan, elég nagy sanszal több köze van a valósághoz, mint amivel dobálóznak emberek fórumokon. Nem csak itt. Az, hogy az általam írt százalékok mennyire pontosak, nem tisztem megítélni, mivel én nem ebben dolgozom. És gyanítom, hogy ez a fórumozók javarészére igaz. De szívesen meghallgatok bárkit, aki ért is hozzá. Mint az említett riport alanyát.
    És, hogy ezt miért tartom érdekesnek: Mert, mint itt is leíródott, van aki fórumokból tájékozódik. Persze, vannak nagyon jó fórumok, segítőkész emberekkel. De betéved egyszeri Juliska, olvassa, hogy dehátaz millió százalékig jó.....
    De vissza a kiindulásra, ami miatt szerintem van, aki haternek hisz: Nem az a bajom, hogy van, vagy hogy valakinek jó, hanem amit felhúznak köré, úgy hogy más lényeges dolgokat meg sem említenek. Tőlem Te soha nem olvashattál, olyat, hogy ha valaki vett egyet és használja, semmit nem tett a környezetéért. Csak annyit, hogy önmagában semmit nem ér.
    Plusz ugye- és ez innentől már kicsit társadalomkritika- egyenlőre egy elektromos autó bizonyos fokig elérhetetlen sokak számára. Nem mondom, hogy a gazdagok játékszere, mert nem volna igaz, de azért javarészt a tehetősebbek veszik. Amivel nincs is baj. A baj akkor kezdődik, mikor emellett, mert megtehetik ott van minden más a kényelemhez. Ezzel sincs gond önmagában, mert ez van. Viszont mikor az jön, hogy bizonyos fölös dolgok nem energiapazarlás, mert én úgy gondolom.... Akkor azért úgy nekem is felszalad a szemöldököm. Az a baj, hogy csak azzal akarjuk "megmenteni" a világot, amit el lehet adni.... Pedig ez így nem fog működni. És sokan ezt a két szót sem képesek egymás mellett értelmezni, hogy hő és felmelegedés. Majd veszünk nagyobb klímát, és rohadjon meg mindenki aki kipufog.... Tudom, üvegházhatás (ami tény, de szintén mi csináltuk, magunknak), de azért csak nem kéne segíteni neki még fűteni a légkört..... Hát...... Feleslegesen...... Mert 100ft nekem nem ér ennyit felkiáltással. Én sokat röhögök a dolog hitvita mivoltán, de azért azt illene belátni mindenkinek, hogy egyrészt a közlekedés mindenképp alacsony hatásfokkal hasznosít energiát, másrészt meg rengeteg dologgal lehetne még tenni a földünkért. Az egyre nagyobb energiaéhség pont nem az az irány, amerre menni kéne.
    És a végére egy klasszikus: Csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítok.... ;]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák