Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Sza_Sa #122 üzenetére

    Pont ezt fogalmaztam meg pont tegnap, miután átpörgettem a kommenteket. Hogy a villanyautós anyagoknál mindig van pár arc, aki szerint zsákutca, meg nembírjaahálózat, meg nincselégtöltő, meg egyseggelmegyek1000km-t. Oké.
    De.
    Az van, hogy én sem azért vettem e-autót, mert olyan rohadtul zöld vagyok. Olvasom a tanulmányokat és a számításokat pro és kontra, hogy minek mennyire környezetszennyező az előállítása és az üzemeltetése, ki mit számol bele ebbe a mixbe (adott ország, áram és/vagy kőolaj szállítás-finomítás, de van aki még azt is kiszámolja, hogy a fúrótorony felépítése mennyire káros, meg az üzemeltető munkások az út szélére tojnak), ez mind biztos tök fontos, csak sosem lesz egyetemes igazsága egyik oldalnak sem. Viszont ha nem sorhatossal álmodsz minden éjjel, hanem egy komfortos, csendes és leginkább gazdaságos helyváltoztatási megoldást keresel, akkor az e-autó bizony rohadt jó. Mert egy pedállal megy, nemigen kell karbantartani, meg arra figyelni, hogy hideg a motor, meg milyen olajat töltsek bele, mindig tök nyomatékos és nulla hangja van. Egy másik szint. Nem alkalmas minden élethelyzetre, persze. Akinek viszont pont alkalmas, az nagyon tudja szeretni, nekem a gondtalan autózás szinonímája, pedig én sem tudok otthon tölteni, de soha az életben nem volt ebből gond, maximum egy kis előrelátás kell hozzá, hogy mindig legyen benne annyi áram, amennyire szükségem lesz.
    Szóval egy ilyen Megane teszt már rég nem arról szól, hogy megmentjük a bolygót. Arról szól, hogy van egy használati tárgy, ami egy guruló IT doboz, akkuval, Google rendszerrel, érintőkijelzővel, felhasználói felülettel, elektronikai funkciókkal és mint ilyen ítéltessék meg a képességei és az ára alapján.

    És innentől abban is igazad van, hogy nem attól vagyok zöld, hogy e-autóm van. Hanem attól, hogy szelektíven gyűjtöm a szemetet és még a műanyag csomagolást is elmosva teszem bele, hogy nem folyatom a vizet fogmosásnál, hogy kikapcsolom a tévét, ha már nem nézzük aktívan, mozgásérzékelősre cserélem a lámpákat a lépcsőházban és 27 fokos lakásban még nem kapcsolok klímát. Meg mondjuk ültetek évente három fát a kertbe. És ennek nagyjából semmi köze nincs, hogy villannyal autózóm, vagy sem.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák