Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz 7Heads Drago #84 üzenetére

    Egyszer számoltam mennyi lenne, ha a dízel/benzin helyett mindenki elektromost használna. Önmagában tudja indokolni Paks2-t.
    Napelemeknél nem szeretik hangoztatni, de a mocsok kábelnek visszafelé a szolgáltató irányába is ugyanakkora az ellenállása, úgyhogy amit a napelemesek betáplálnak azt pár kilométeren belül el is fűtenek, ha nincs a a közelben egy használó, amiből nap közben, lakóövezetben nem hiszem, hogy túl sok van meg is történik. De éljen a napelem. Gondolom így már érted, hogy miért nem lelkesednek annyira a szolgáltatók érte.

    Az elektorszmog amit mondasz eszembe se jutott. Pedig régen nagy vita volt, hogy a magasfeszültségű tápvezeték okoz-e rákot igen vagy nem. Nem hiszem, hogy töltőknél nagyon vizsgálták, pedig egy supercharger 100kW-on 120A. Oké 1 menet és nem több ezer mint egy elektromágnesnél, tehát annak nem kellene hatnia, de a távvezeték majd a töltőállomás felé 10-20MW-os lesz és az ember feje felett megy el, amíg várja a töltést.

    A WC-t én is úgy értettem ahogy te: Erősen kell emelniük a színvonalat, ha azt akarják, hogy a családok békésen ellegyenek és ne a környező fákat használják. :)

Új hozzászólás Aktív témák