Hirdetés

2017. augusztus 20., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)

Csak ne lenne annyi összevissza készülékük, és végre lenne látható valami rendes ütemtervük

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#2) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Arról nincs hír, hogy Kínában épp mélyrepülésben az eladások, és Q2 és Q3 is -30% volt.

(#3) 7etape válasza vicze1 (#2) üzenetére

7etape
(PH! addikt)

Arról mégis miért lenne? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4) janeszgol válasza vicze1 (#2) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Vagy inkább erről: Nem keres pénzt az okostelefon-eladáson a Xiaomi
De negatívat nem lehet írni, mert már kezd csírázni a vérmes Xiaomi fan társaság itt a fórumon. (Mint Apple, Samsung, nVidia, Intel, Sony stb.)

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#5) Dr. 444Hertz

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Nem csodálkozok a híren.
Bárki keres egy 40k körüli telefont jó akksival, használható hardverrel (és B20-al), Redmi 3S környékén lyukad ki, és ha nem olyan fontos a gari stb., be is szerez magának egyet. :)

Huawei P9 blue

(#6) Mp3Pintyo válasza Dr. 444Hertz (#5) üzenetére

Mp3Pintyo
(fanatikus tag)

Innen megkapod 45-ért rendes garival is :D
eustock

http://www.pinterestegiveaway.com - Nemzetközi nyereményjátékok gyűjtőhelye. Napi frissítés: Mobiltelefonok, Nintendo Switch, Steam játékok.

(#7) wesder válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Mitől lenne összevissza?

Bring us the girl and wipe away the debt

(#8) Fejvadi

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Gratula nekik, így tovább.

(#9) enginev3.0 válasza wesder (#7) üzenetére

enginev3.0
(PH! nagyúr)

Redmi, redmi note (hadd ne mondjam hány verzió)
Mi
mi(c)
Mi note
Mi mix (bár ebből lehet mégsem jön kisebb verzió)

De igazából ugye a redmi sorozat van legjobban össze vissza változtatva feleslegesen, több készülék, több gond a frissítésekkel

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#10) wesder válasza enginev3.0 (#9) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Redmi3/pro (ido) Redmi3s/prime (land)
Ez 2 készülék, de sokaknak gondolom 4, és ezért lehet zavaró, értem mire gondoltàl :)

Mi a felső, a C a butított verzió. A Note meg ugye a péklapàt, + ugye a különlegességek (mix/max)

[ Szerkesztve ]

(#11) Dr. 444Hertz válasza enginev3.0 (#9) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Van két főcsoport: Mi, illetve Redmi.

Mi-n belül vannak a "sima" készülékek, melyek számmal vannak jelölve (pl. Mi 5). Ezeknek van gyengébb változatuk is, "C" betűvel megjelölve (Mi 5C).
A fél évente felbukkanó "S" készülékek pedig a ráncfelvarrások (Mi 5S).
Mi-n belül van a Note, az már egyszerűbb.

A Redmi-k a gyengébb telefonok, a névadási rendszer ott is kb. ugyanaz.
(A Pro meg Prime pedig azt hiszem magától értetődő kifejezések).

Szerintem a Samsung rendszerénél átláthatóbb.
Ott minden ABC-s betűre jut egy középkategóriás készülék, minden betűhöz társul néhány szám, ez megtoldva az évszámokkal.
Ezen felül adnak ki újabb betűkkel újabb készülékeket, így gyakorlatilag leragadtam az S/Note szériánál. :C

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 blue

(#12) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Redmi 3S Primeal szemezgetünk karácsonyi ajándékként. Így lehet bővittem 0,000% a repertoárt. :DDD

♣A káosszal teremtek rendet.♣ Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Lumia 735,640LTE,LGG2

(#13) kriver válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére

kriver
(tag)

A MI MAX kimaradt :D

(#14) enginev3.0 válasza wesder (#10) üzenetére

enginev3.0
(PH! nagyúr)

Redmi 3, redmi 3s, redmi 3 pro, redmi 3a
Mellé a Note-ok
És akkor még ott van hogy valami snapdragon valami mtk

(#15) Dr. 444Hertz válasza kriver (#13) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Meg a Mi Mix is... Szégyellem magam. :D

Huawei P9 blue

(#16) wesder válasza enginev3.0 (#14) üzenetére

wesder
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Redmi 4a van, 3a nincs, és mint mondtam a Redmi 3 és Pro ugyan az a készülék.

Redmi 3 Note az MTK, abból a Pro a Snap verziós.

[ Szerkesztve ]

(#17) Fejvadi válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Nagyon jól leírtad. Semmi nehézség nincs az átláthatóságban. :C

(#18) Dr. 444Hertz válasza Fejvadi (#17) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Hoppá, azt hiszem, irónia szagot érzek... Nem is tudom, miért ;]

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 blue

(#19) beg válasza wesder (#16) üzenetére

beg
(PH! kedvence)

Redmi Note 3 - MTK
Redmi Note 3 Pro/Prime - snapi
Redmi Note 3 Pro/Prime SE/international/global (ahány webshop annyi elnevezés :) ) - az előző kiegészítve B20 antennával.

És ez csak a Note 3 család.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success. Act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#20) Fejvadi válasza Dr. 444Hertz (#18) üzenetére

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Dehogy, komolyan gondoltam, tényleg jól látod. :R

(#21) vicze1 válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Enyhe zavart is érzek az erőben..
A Mi4C jóval erősebb mint a Mi4, A Mi4S annyi pluszt mutat a C-hez képest, hogy kapott egy ujjlenyomat olvasót azonkívül ugyan az. A Mi4i-t most inkább kihagyom jó? :)
Illetve elkezdhetném még sorolni a hasonló problematikákat az elnevezéseknél. De beszélgethetünk a Mi5S Plus amiben csak a mérete + minden másban egy totál másik telefon külsőre is.

[ Szerkesztve ]

(#22) Dr. 444Hertz válasza vicze1 (#21) üzenetére

Dr. 444Hertz
(PH! addikt)

Oh. Igazad van.
Úgy tűnik, mégsem olyan egyszerű :C

Huawei P9 blue

(#23) Barkin válasza vicze1 (#21) üzenetére

Barkin
(őstag)

A Redmi Pro ki ne maradjon, az végképp elmosott minden logikát az idei termékpalettán.

<Xiaomi Redmi 4X> <Samsung Galaxy Tab S3>

(#24) joey04 válasza Fejvadi (#8) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

mihez gratulálsz? :F

Süsü

(#25) enginev3.0 válasza wesder (#16) üzenetére

enginev3.0
(PH! nagyúr)

Meg ott van a "butított verzió" mi4c ami erősebb mint a mi4, meg ott van a mi4s, a mi5 és annak palettája, a mi5s és palettája

Fentebb írt Redmi pro

Felesleges

ja meg a mi4i

[ Szerkesztve ]

(#26) Fejvadi válasza vicze1 (#21) üzenetére

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Az Mi4 2014-ben jött ki mint felsőkat.
Az Mi4c 2015-ben, mint középkat.
Az Mi4s 2016-ban mint középkat.

Amikor a kezedben fogod, hamar rájössz, hogy a "C", csak egy vacak műanyag a másik kettőhöz képest. Az "S" nem csak annyival több a "C-nél", hogy ujjlenyomatolvasó. Dupla SIM vagy SD bővíthető, nagyobb akku és dupla annyi tárhely. Fém ház, üveg hátlap. Az "S" jóval drágább mint a "C", nem is véletlen, de még a sima Mi4 se olcsóbb a "C-nél".

(#27) vicze1 válasza Fejvadi (#26) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Az i-t kihagytad, meg a többi ellentmondást a Redmi-knél, mindent meg lehet magyarázni de ettől nem lesz átláthatóbb.
Bármelyik gyártó nevezéktanát meg lehet magyarázni, mert valahol van benne logika, de ettől nem lesz átlátható egyik se.

(#28) Fejvadi válasza vicze1 (#27) üzenetére

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Én csak a Redmi Pro-t nem tudom sehova tenni.
Redmi-nek nagy, mert Note méret. Note nevet meg nem kapott. Ha lenne note neve akkor kellene a 4-es szám, ami már van, da annál meg drágább.

(#29) gusthy válasza Dr. 444Hertz (#11) üzenetére

gusthy
(PH! addikt)

Csak a rend kedvéért, pl a Redmi Note 3 pro így ebben a formájában népköltészet, Redmi Note 3 SD és SE a hivatalos nevük, de szerintem ez a kutyát nem érdekel a vásárlók között.

(#30) Potrien

Potrien
(őstag)

Gratulálok a gyártónak ehhez a szép teljesítményhez.
Az elnevezéseikbe viszont idegileg bele lehet fáradni!

(#31) hallerlaller válasza Fejvadi (#28) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Szerintem még a Mi Max lehetne Redmi Max is, gyakorlatilag egy redmi note felnagyítva.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#32) mike1334 válasza janeszgol (#4) üzenetére

mike1334
(őstag)

Nem értem a kettő hogy függ össze. Olcsóbban adja a használható telót, mint a többi gyártó? Igen. Ennek örül a felhasználó? Igen. A hír, amit említesz nem a minőséggel kapcsolatos szvsz.

...unless the law provides otherwise.

(#33) Воланд válasza janeszgol (#4) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

Juj, micsoda meglepetés, ki hitte volna. ;] :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#34) joey04 válasza Potrien (#30) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Szép teljesítmény? :D

Indiában lehet szép, de máshol elég nagy visszaesés látható.

Süsü

(#35) Barkin

Barkin
(őstag)

Remek teljesítmény :C

(#36) _cHAos_ válasza joey04 (#34) üzenetére

_cHAos_
(tag)

Ilyen apróságokkal nem illik foglalkozni a xiaomiarénaponthun. :DDD

Singularity is near

(#37) Barkin válasza _cHAos_ (#36) üzenetére

Barkin
(őstag)

Nem azzal van a baj, ha valaki (én is) szereti a Xiaomi készülékeket, hanem a csőlátással.

(#38) _cHAos_ válasza Barkin (#37) üzenetére

_cHAos_
(tag)

A széles látókör nagyon fontos ezen a területen, szvsz a MA is hibás, igencsak tehetnek róla, h kitermeltek (és érvényesülni hagytak) pl. az Apple fanokhoz hasonló "beállítottságú" ;] agyatlan fanboyt, nyilván mindenzt anyagi érdekből.
Ezzel nem is lenne baj, ha a HVG vagy az Index tech rovatában olvasnám, a lapcsaládra nem volt jellemző ez a színvonaltalanság. Ide inkább be sem írom (bár azért megpendítettem :) ) az őszinte véleményünket, ugyanis többen vannak ezen az állásponton a szakma khmm. úgymond belső köréből. Még jobban fáj az MA hozzáállása annak tükrében, hogy egyesek abba fektetik az energiáik jelentős részét, hogy tágítsák azt a bizonyos látókört...

[ Szerkesztve ]

Singularity is near

(#39) joey04 válasza _cHAos_ (#38) üzenetére

joey04
(PH! félisten)

Annyit a védelmükben el kell mondani, hogy korábban már lehozták, hogy nem minden olyan fényes: [link]

Süsü

(#40) Barkin válasza _cHAos_ (#38) üzenetére

Barkin
(őstag)

Én nem hibáztatom a MA-t, ők sem tudnak minden hírt lehozni. Emiatt viszont itt sokan nagyon el vannak tévedve, mert csak a MA lapcsaládot olvassák.

Szerk: Na jó, egy kicsit hibáztatom őket, mert jobban kellene figyelni az egyensúlyra, de ez nem könnyű, elismerem.

[ Szerkesztve ]

(#41) _cHAos_ válasza Barkin (#40) üzenetére

_cHAos_
(tag)

Kicsit keszekuszára sikeredett az előző hozzászólásom. Nem szeretnék részletekbe belemenni (nagyon hosszan lehetne erről értekezni), az iránnyal van a probléma. Illetve tovább én sem szeretném ekézni az oldalt, mert rengeteg tudást, hasznos információt köszönhetek neki, igaz ez a múlt.

[ Szerkesztve ]

Singularity is near

(#42) Barkin válasza _cHAos_ (#41) üzenetére

Barkin
(őstag)

Most akkor az a lényeg, hogy Indiában beindult a szekér, lehet tapsikolni, a gyártó betegre keresi magát (ja nem) és 10 éven belül világelsők lesznek (ja nem). :B

(#43) _cHAos_ válasza Barkin (#42) üzenetére

_cHAos_
(tag)

Akkor adjunk hangot röviden a mondandónak, a Xiaomi nem áll annak a pénz(szellemi) tőke állománynak a birtokában (és Kína sem fogja, nem is tudja? mögé tenni), hogy az elkövetkezendő 10 évben bekerüljön az abszolult (nem feltétlenül az eladásokra gondolok, ugye kilós kenyérből is többet adnak el, mint pl kézműves tortákból:D ) első három hely valamelyikére. Hacsak nem találnak ki valami korszakalkotót, de ez a CTRLCV kínaiakra legkevésbé sem jellemző. Ez nem zárja ki, hogy a harmadik világban vezető szerepet töltsön be.

Singularity is near

(#44) janeszgol válasza mike1334 (#32) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Senki nem beszélt minőségről. A Xiaomi 5-6 éve start up cég. Nem is akar tőzsdére menni, így annyit ér, amennyit bemondanak rá. Kb ennyi. És akkor etalonnak tekintik az árazását. Majd kipukkan a lufi.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#45) Barkin válasza _cHAos_ (#43) üzenetére

Barkin
(őstag)

A Huawei-ből sokkal inkább kinézem, hogy valamikor a jövőben vezető szerepet töltsön be, de egyelőre óriási a szakadék a Samsung és az Apple mögött.

(#46) _cHAos_ válasza Barkin (#45) üzenetére

_cHAos_
(tag)

A Huawei mögött hatalmas anyagi tőke és 30 év sikeres múlt áll. :)

Singularity is near

(#47) mike1334 válasza janeszgol (#44) üzenetére

mike1334
(őstag)

De addig hadd ne legyen már "fanság" az, hogy örül az ember annak, hogy normális telót adnak olcsón...amíg van telójuk, addig lehet venni.

...unless the law provides otherwise.

(#48) Fejvadi válasza hallerlaller (#31) üzenetére

Fejvadi
(PH! nagyúr)

Igazából, lehetne az is a neve. Lehet, hogy terveznek belőle többet is és nem akarják még jobban keverni a Note szériával.

(#49) Potrien

Potrien
(őstag)

Én annak örülök, hogy a xiaomi mindíg többet ad a pénzemért, mint a nagy gyártók.

(#50) Воланд válasza Potrien (#49) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

lol

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.